Исплатливи понуди од нашите телеком оператори

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Џабе таков опремен телефон, со толку слаба батерија...
--- надополнето: 4 декември 2012 во 17:13 ---
Не знам зошто инженериве место да се концентрираат на правење n - јадрени процесори, или некои глупи и некорисни технологии, не поработат некое време на времетраењето на батериите, што е општ проблем, не само кај смартфоните, туку и кај лаптопите, таблетите, итн...
Друже нормално е ова што не го прават како и многу други работи кој намерно ги занемаруваат поради фактот ако се добро стават на еден апарат каде е иднината на овие компании во нивната бранша.Мислиш не можат најдобриот хардвер со екстра софтвер да ги спојат во едно и да излезат со цена.Можат али после тоа нека се сликаат.Типичен пример ајфонот.Со години еден исти екран држеа и после толку години им текна да го продолжат за пола инч и за тоа луѓето во светот мрднаа.Гледаш некој друг телефон има се нема добра батерија третиот има добра батерија нема место за картичка.Затоа и излегоа триста модели.Сите се наменети за одредена група на луѓе али и сите тие си имаат по некоја си мана да се каже слаба тачка поради која идните модели ке бидат атрактивни за луѓето.И така во иднина ке си тера бизнисот :)
 
A

Avenger99

Гостин
Џабе таков опремен телефон, со толку слаба батерија...
--- надополнето: 4 декември 2012 во 17:13 ---
Не знам зошто инженериве место да се концентрираат на правење n - јадрени процесори, или некои глупи и некорисни технологии, не поработат некое време на времетраењето на батериите, што е општ проблем, не само кај смартфоните, туку и кај лаптопите, таблетите, итн...
Види сеа,батеријата и не е толку слаба,мене ми држи еден ден,играм игри,facebook,livescore,се јавувам доста,телефонот си има посебна технологија со која штеди батерија,кога не е изложен на сонце(светлина),светлината на екранот сама се намалува,е сеа ако висиш цел ден на телефон тоа е др работа..
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Друже нормално е ова што не го прават како и многу други работи кој намерно ги занемаруваат поради фактот ако се добро стават на еден апарат каде е иднината на овие компании во нивната бранша.Мислиш не можат најдобриот хардвер со екстра софтвер да ги спојат во едно и да излезат со цена.Можат али после тоа нека се сликаат.Типичен пример ајфонот.Со години еден исти екран држеа и после толку години им текна да го продолжат за пола инч и за тоа луѓето во светот мрднаа.Гледаш некој друг телефон има се нема добра батерија третиот има добра батерија нема место за картичка.Затоа и излегоа триста модели.Сите се наменети за одредена група на луѓе али и сите тие си имаат по некоја си мана да се каже слаба тачка поради која идните модели ке бидат атрактивни за луѓето.И така во иднина ке си тера бизнисот :)
Абе океј, јасна ми е оваа филозофија одамна, ама може да се поработи на делот со батериите, сепак. Пример нека поработат на додавање на +1 ден можност за користење на батерија, но нели, да не се намалува на функционалност и брзина на телефонот. Они пак ќе можат да го прават тој баланс, за да не го задоволат лесно пазарот, ама сепак, можат на еден модел да направат да трае 3, место 2 дена, а на друг 5, место 4.
 
П

Пепси_

Гостин
Ова за на рати на пример 3 рати по 3 илјади (за рандом си некој телефон) со тарифа месечна од 300 денара,дали може да се користе и за нови корисници,или треба да си веќе корисник па да земеш телефон друг на рати ?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ова за на рати на пример 3 рати по 3 илјади (за рандом си некој телефон) со тарифа месечна од 300 денара,дали може да се користе и за нови корисници,или треба да си веќе корисник па да земеш телефон друг на рати ?
f.png

Мојш, еве прочитај.
--- надополнето: 5 декември 2012 во 00:06 ---
Типото го тргнаја од страната на Т-Мобиле :( изгледа му се потрошил, а таман се решив да склучам договор на промо 499 и да го земам типото за 0 денари.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Прегледај го приврзокот 53792

Мојш, еве прочитај.
--- надополнето: 5 декември 2012 во 00:06 ---
Типото го тргнаја од страната на Т-Мобиле :( изгледа му се потрошил, а таман се решив да склучам договор на промо 499 и да го земам типото за 0 денари.
друже ај ваљда си по информиран од мене. ја сакам да земам галаси с 3 мини со таа промо понуда - за 500 денара имаш неограничен интернет 100 бесплатни минути према дру мрежи и неограничени бесплатни према т мобајл - оваа тарифа важи за сите телефони - можам да си ја искомбинирам со самсунгов или само за одредени е?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
друже ај ваљда си по информиран од мене. ја сакам да земам галаси с 3 мини со таа промо понуда - за 500 денара имаш неограничен интернет 100 бесплатни минути према дру мрежи и неограничени бесплатни према т мобајл - оваа тарифа важи за сите телефони - можам да си ја искомбинирам со самсунгов или само за одредени е?
За сите телефони важи понудата :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
За сите телефони важи понудата :)
само што дојдов дома - прашував важи за сите само тој телефон шо сакам да го зеам јас им го нема - мамата да им ебам нивна еднаш ке сакам поасален телефон да зеам и они го немаат... таа ми вика можда ке добиеме друг а можда и ке го тргнат скроз од продажба. сељаци!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
само што дојдов дома - прашував важи за сите само тој телефон шо сакам да го зеам јас им го нема - мамата да им ебам нивна еднаш ке сакам поасален телефон да зеам и они го немаат... таа ми вика можда ке добиеме друг а можда и ке го тргнат скроз од продажба. сељаци!
Епа за таа цена земи SONY XPERIA P или според мене уште подобро и поефтино HTC DESIRE X..
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Епа за таа цена земи SONY XPERIA P или според мене уште подобро и поефтино HTC DESIRE X..
сакам да го зеам галакси с 3 мини... ке одам можда после да прашам дали воопшто ке го има повторно или капут. ми се скрши филм ептен
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
сакам да го зеам галакси с 3 мини... ке одам можда после да прашам дали воопшто ке го има повторно или капут. ми се скрши филм ептен
Морат да го имаат, речи му нека го побараат во друг град, кажи им дека ќе причекаш.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
само што дојдов дома - прашував важи за сите само тој телефон шо сакам да го зеам јас им го нема - мамата да им ебам нивна еднаш ке сакам поасален телефон да зеам и они го немаат... таа ми вика можда ке добиеме друг а можда и ке го тргнат скроз од продажба. сељаци!
Ццц, какви пацери се некад T-Mobile. Како може да го немаат S3 Mini, кога го добија пред недела дена? Демек луѓево кампуваа пред T-Mobile за да го земат S3 Mini, и залихите магично се потрошија за недела дена? Колку апарати нарачуваат? 10 ? Леле колку се нервирам вака. :mad:
--- надополнето: 7 декември 2012 во 13:04 ---
сакам да го зеам галакси с 3 мини... ке одам можда после да прашам дали воопшто ке го има повторно или капут. ми се скрши филм ептен
А да се јавиш у контакт центар и да ги прашаш убаво да проверат каде го има телефонот? Пошто таму имаат база на податоци, и можат да гледаат во секој салон што има во магацините.
--- надополнето: 7 декември 2012 во 14:38 ---
http://vip.mk/cm/offer/postpaid/promotion/lot_to_congratulate/index.php

Конкуренцијата разбработена :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ццц, какви пацери се некад T-Mobile. Како може да го немаат S3 Mini, кога го добија пред недела дена? Демек луѓево кампуваа пред T-Mobile за да го земат S3 Mini, и залихите магично се потрошија за недела дена? Колку апарати нарачуваат? 10 ? Леле колку се нервирам вака. :mad:
--- надополнето: 7 декември 2012 во 13:04 ---

А да се јавиш у контакт центар и да ги прашаш убаво да проверат каде го има телефонот? Пошто таму имаат база на податоци, и можат да гледаат во секој салон што има во магацините.
--- надополнето: 7 декември 2012 во 14:38 ---
http://vip.mk/cm/offer/postpaid/promotion/lot_to_congratulate/index.php

Конкуренцијата разбработена :)
па да им е*ам матер нивна цел ден им вртам неможам воопшто контакт да воспоставам. само шо ке завртам одма ме исклучуваат - изглеа нешо не им е у реду на овие... али оваа коа ми рече можда ке добиеме нови а можда и ке ги тргнеме воопшто дамла ме акна!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom