Исплатливи понуди од нашите телеком оператори

Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Веќе две недели одам во салонот на Т-Мобиле да го земам телефончето и само ме лажат дека ќе стигни за некој ден, денес ми кажаа дека нема шанса да стигне до Нова Година :eek:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Веќе две недели одам во салонот на Т-Мобиле да го земам телефончето и само ме лажат дека ќе стигни за некој ден, денес ми кажаа дека нема шанса да стигне до Нова Година :eek:
Кретени се, многу од телефоните ги држат намерно на сајт, иако ги немаат, со цел да билдаат публицитет. Али океј, се размрдаа операториве, почнаа конечно да се натпреваруваат меѓусебно, па да се надеваме дека во скоро време ќе може да се збори, суфра и зема телефони за ситни пари...

Btw

http://www.vip.mk/cm/offer/prepaid/site-sme-onlajn-besplatno-na-vip-3G-mreza/index.php
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.107
Aaaf paganje cenivevo Tmobile
Sony Tipo sto bese 3990 na Relax S i Family S sega e 1450den,
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.107
Ne se kupuva? Izgleda ne se dvizis megu smrtnicite...Se vo nekoj krem krugovi.
Sekoj vtor go zema ova sranje pri prodolzuvanje dogovor. Kako sto pazarov e prezasiten od Xperia X8 taka i ovaj ke bide.
Neznam samo sto cekaat uste so Xperia J
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ne se kupuva? Izgleda ne se dvizis megu smrtnicite...Se vo nekoj krem krugovi.
Sekoj vtor go zema ova sranje pri prodolzuvanje dogovor. Kako sto pazarov e prezasiten od Xperia X8 taka i ovaj ke bide.
Neznam samo sto cekaat uste so Xperia J
Друже јас сум од смртниците, и не се движам во крем кругови, најчесто во таквите понуди нудат модели што не им се трошат многу, па преку нив да се оттарасат од нив.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.107
Se pronajde Paramour vo komentarot?
Jas samo ukazav na toa deka poznavam najmalku 10tina luge sto koristat Sony Tipo policajci, studenti, berberi, najobicni rabotnici vo kolonijali
NIKOJ od niv nema Samsung Galaxy III ili Iphone 4 ili HTC X ili Xperia P....Za volja na vistinata ne sum ni videl Galaxy III kako izgleda vo zivo...Vikaat ubav telefon bil
I sega ti najde da mi zboris sto imam ja protiv krem krugovi? NISTO!!!!!!
Ukazav deka klasna diferencijalnost nosi razlicna slika na gledanje na stvarite vo opstestvoto zasto utre nekoj ke mi rece "Pa nikoj ne vozi Yugo, Golf 2 ili Fiesta od 94"
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Aaaf paganje cenivevo Tmobile
Sony Tipo sto bese 3990 na Relax S i Family S sega e 1450den,
Мое мислење е дека сеа сакаат да ги тргнат залихите што ги имаат и затоа ги даваат толку засто вагда сеа пред нова година мора да донесат некој нови модели. Сакав да го земам Сони Ериксонот вокмен или мини про али ми кажаа дека ги немало и немало да ги добијат ме разочараа. Ке чекам сеа до декември вагда ке донесат некое добро телефонче за ефтини пари :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Добри се понудите, ама знаев дека нема да дадат повеќе минути кон други оператори. Нема ни барем 100 мега интернет. Јасно е дека имаат најдобра инфраструктура и најмногу вложено во истата, но треба да го туркаат мобилниот интернет (барем во тие граници 100 мега како Вип што прави), за да целиме кон подобар во иднина.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Добри се понудите, ама знаев дека нема да дадат повеќе минути кон други оператори. Нема ни барем 100 мега интернет. Јасно е дека имаат најдобра инфраструктура и најмногу вложено во истата, но треба да го туркаат мобилниот интернет (барем во тие граници 100 мега како Вип што прави), за да целиме кон подобар во иднина.
На тарифата од 500 денари и поголемите има неограничен интернет* (По надминување на 3GB брзината на мобилниот интернет се амалува на 64/64 Kbps, но не се доплаќа.)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
А 3 GB интернет месечно е сосема доволно.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
Интересна е понудата на Т-Мобиле со неограничени разговори во нивна мрежа, ама за споредба од пред 3-4 години кога пола именик ми беше на Т-Мобиле, сега едвај останале 3ца со кој почесто контактирам.... Според мене, Тотал пакетите на ОНЕ моментално се најконкурентни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom