Исламска држава - појава, развој на настани, можен исход.

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од oon, 13 јуни 2014.

 1. sweetboy

  sweetboy

  Член од:
  6 декември 2014
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  6
  Дали е веќе ова третата светска војна која беше предвидена од луѓе како нострадамус или баба ванѓа која ќе почне во 2010 година па и тогаш и почна,значи погодиле.еве напададот во орландо кои сигуни се дека е дело на ИД,пред тоа во париз,во турција гледаме секојдневно има напади,до кога ќе биде овака,шо ќе се случи со војните на истокот,кога ќе заврши,па неможе човек више нигде да оди во европа не е сигурно,ќе неможиме да испадниме од улица ја така мислам,шо ќе се случи со нас христијаните во иднина.предвидена е и европа дека ќе има повеќе муслимани, незнам каква е ситуацијата со мигрантите мислам дека сега ги враќаат назад
   
 2. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.116
  Допаѓања:
  2.578
  Овде има индирекна ``поврзаност`` па не е лошо да стои како информација:

  Pronađene fotografije Baraka Obame u muslimanskoj nošnji
  Voditelj Bil O’Rajli prikazao je u svom programu fotografije predsednika SAD Baraka Obame u tradicionalnoj muslimanskoj nošnji tvrdeći da su snimljene na venčanju njegovog brata Malika.

  DAILY MAIL IZVOR: PETAK, 8.07.2016. | 09:20
  [​IMG]

  Tanjug / AP Photo/Susan Walsh
  Voditelj Fox News televizije tvrdi da je bilo “vrlo teško potvrditi tačnu lokaciju na kojoj su napravljene fotografije”, ali tvrdi da su nastale u Merilendu devedesetih.

  “Prema rečima njegove polusestre, Barak Obama je prisustvovao venčanju brata. Malik Obama je bio musliman”, rekao je O’Rajli.

  Malik se prvi put oženio 1981. a Obama mu je bio kum na toj ceremoniji. Sada ima nekoliko žena.

  O’Rajli je koristio fotografije kao ilustraciju za svoj monolog u kom izražava svoju sumnju da Obama ima “duboke emotivne spone sa islamom”, koje su ga sprečile da se efikasno bori protiv Islamske države i koje smatra dokazom da Obama nije “posvećeni hrišćanin”.

  View image on Twitter
  [​IMG]

  Follow
  [​IMG]Daniel Pipes @DanielPipes

  2 new pictures surface of #Obama in #Muslim garb, perhaps from a Maryland wedding in 1990s. http://www.danielpipes.org/blog/2009/01/barack-obama-and-islam-an-ongoing-saga#pictures …

  2:18 PM - 7 Jul 2016 · Israel, Israel

  Б92
   

Сподели преку: