Инцест во Австрија

  • Креатор на темата Foxy`BuTTerFLY
  • Време на започнување

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Во вакви случаи мислам дека е подобро што комшиите знаат кога имам друштво, кога некој спие кај мене и се чудат ако ме нема два дена и одма се распрашуваат каде сум била. Некој со години да крие во подрум бе толку луѓе, да се шуња без никој да го примети... какво е тоа општество кретенско. А што им е на луѓево оптшо не знам, пошто сите се попореметени од ден на ден, по весницине само одвратни работи се читаат... отишло се у бестрага! А конкретно за типов... да бидат благи со него, без да му пролеат капка крв, ви текнува?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Пичка му материна глупак...Еден од повеќето во денешницава.
Отиде јабана светов.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
29
А како би го дознала тоа? додека ми гледаат на кафе или додека се шетам по улица? Несакам да ги затворам очите пред злото во светов, сакам да се соочам со сето тоа што незначи дека ќе се помирам со тоа.
Страшното е тоа што веќе сме помирени со тоа , со самото тоа што пишуваме за таа работа конкретно .
Дали се потресуваш на убиствата во Ирак во Афганистан, ај кажими сега дали си спремна да погледнеш на злото во очи?
Верувај многу повеќе ќе научиш со четање по улица него од вести на ТБ.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
113
Неверојатно е што се случува со светот. Да и напраи 7 деца, едно да запали во печка и не знам таму колку години да ја држи затворена, а никој да не примети?

Што ли ќе биде со девојката сега, и со своите 7 деца. Како што слушнав од телевизијава состојбата била загрижувачка.

Само што, за овој човек не треба смртна казна, тоа само би го спасило. Треба да се мачи до крајот на животот, за да плати за се` што направил.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Страшното е тоа што веќе сме помирени со тоа , со самото тоа што пишуваме за таа работа конкретно .
Дали се потресуваш на убиствата во Ирак во Афганистан, ај кажими сега дали си спремна да погледнеш на злото во очи?
Верувај многу повеќе ќе научиш со четање по улица него од вести на ТБ.
Секако дека ја следам и ситуацијата во ирак и не само тоа.насекаде умираат луге и да ме потресува..но што можам јас како единка да променам освен тоа што ќе сватам дека сето тоа е лошо и дека не треба да се прави..малку забегавме од темата...
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
29
Секако дека ја следам и ситуацијата во ирак и не само тоа.насекаде умираат луге и да ме потресува..но што можам јас како единка да променам освен тоа што ќе сватам дека сето тоа е лошо и дека не треба да се прави..малку забегавме од темата...
You are right, а и гледам футбал.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
РТЛ дава моментално цела емисија за овој случај ако некој сака и разбира може да гледа има и нови информации
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.843
Поени од реакции
27
Boze gospode. :pop::pop::pop::pop::pop:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Кога Господ ке те замрази, тогаш си буквално in deep shit. Казна за ’’суштеството’’ во овој свет нема, Господ е голем, само толку ќе кажам.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.790
Поени од реакции
42
Не ми е јасно само едно нешто, штотуку имаше на вести, наводно мајката на девојката која живеела во истата куќа апсолутно ништо не знаела, како е тоа возможно, и како е возможно толку долг временски период никој да не примети ама баш ништо. Истотака кажаа дека може ќе се теретат и властите ради немарно извршување на должноста во врска со случајот.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Не ми е јасно само едно нешто, штотуку имаше на вести, наводно мајката на девојката која живеела во истата куќа апсолутно ништо не знаела, како е тоа возможно, и како е возможно толку долг временски период никој да не примети ама баш ништо. Истотака кажаа дека може ќе се теретат и властите ради немарно извршување на должноста во врска со случајот.
во почетокот мајката тврдеше дека ништо незнаела и дека 24 години не се симнала во подрумот без да праша зашто несмее.Вчера на РТЛ ги имаше 2 од 3те деца кои живееле со таткото/дедото на горниот спрат од куќата.Тие тврдат тека баба им често се симнувала доле и носела јадење, иако тие незнаеле што има доле.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.049
во почетокот мајката тврдеше дека ништо незнаела и дека 24 години не се симнала во подрумот без да праша зашто несмее.Вчера на РТЛ ги имаше 2 од 3те деца кои живееле со таткото/дедото на горниот спрат од куќата.Тие тврдат тека баба им често се симнувала доле и носела јадење, иако тие незнаеле што има доле.

Ете. Нема шанси таа цел живот да не слезе во подрумот на сопствената куќа а посебно не затоа што сопругот и забранил. Кога нешто е забрането самото те тера да одиш и да видиш што е тоа. Јас мислам дека таа знаела :nesvest:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.790
Поени од реакции
42
Јас сум убедена дека знаела ама се обидуе да си го извлече гзот очигледно, едноставно одвратно, не ми е јасно како било кој е способен за нешто волку нечовечко,поготово тие 3 деца (19год девојче и двајца браќа 18 и 5год) кои биле со неа затворени нивниот цел живот, буквално бел ден немаат видено и незнаат како тоа изгледа. Што е најтрагично типот веќе бил претходно во притвор поради сексуални деликти, значи на властите им било познато. Едноставно хорор.
 
На врв Bottom