Инцест во Австрија

  • Креатор на темата Foxy`BuTTerFLY
  • Време на започнување
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Пред два дена австриец ја признава својата вина. Тој 24 години ја држел својата ќерка,денес 42 годишна, во подрумот на својата куќа, каде што со тек на време и направил нешто слично на стан, со кујна,купатило дневна и спална.Прв пат ја силувал на 11 години, и на 18 години тој ја намамил во подрумот каде што до пред два дена ја држел.Девојката родила 7 деца од својот татко. Тој пак, ја принудил да напише писмо во кое стои дека е избегана од дома. 3 од 7те деца тој скришно ги оставал на својата порта со писмо (напишано од девојката) дека таа нема услови да ги чува и ги моли родителите да се грижат за нив.Другите три живеат во подрумот заедно со својата мајка а едно починало поради лошите хигиенски услови при пораѓајот. Неговата жена,мајката на девојката тврди дека не знаела ништо.
Единствен сличен случај во историјата на Австрија е оној на Наташа Кампуш, која пред две години успеа да избега од својот киднапер,В.Приклопе, кој 8 години ја држеше во својот подрум.
Приклопе извршува самоубиство пред очите на својата жртва кога таа бега од куќата.Наташа моментално нуди терапија за 42 годишната.
мислите дека ваквио работи би почнале да се случуваат тука во Македонија? Или веќе се случуваат но не излегуваат на виделина?
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Бог ќе знае дали се случуваат, но во секој случај треба да се поработи на казните за ваквите случаи, премалку и преблаго е да се казнат со брза смрт.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.132
Поени од реакции
273
преска гледав на канал 5... косата ми се крена... како можат вакви работи да прават бе... ТАТКО бе... ако ова го дочекала од татко за другите ич муабет да не прајме.. и мајката ништо не знаела.. немој молим те: колкава куќа ќе е тоа па да не знае што има во подрумот...
глупости..
и се прашуваш за вакви работи во Македонија?
кај да е кај нас ќе има... пред некое време се грозевме коа малолетник ќе силува малолетник а задње време ако не појќе еднаш месечно се случуваат вакви работи.. грозно и незнам од кај им идеја на децава за такви работи​
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
најтрагичното е што ваквите злосторници, не ги добиваат казните што ги заслужуваат.И не е така само кај нас, така е и во сите оние држави кои се маваат у гради со своето правосудство..
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
баш читав негде вчера...одвратно, ми се лоши од самото тоа што ќе помислам дека се почесто има вакви случаи..со сопственото дете деца :uvo: :nesvest: :pov:
не знам дали има вакви баш случаи кај нас, меѓутоа и да има не верувам дека се ќе излезе на виделина и дека правдата ќе биде задоволена.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.132
Поени од реакции
273
баш читав негде вчера...одвратно, ми се лоши од самото тоа што ќе помислам дека се почесто има вакви случаи..со сопственото дете деца :uvo: :nesvest: :pov:
не знам дали има вакви баш случаи кај нас, меѓутоа и да има не верувам дека се ќе излезе на виделина и дека правдата ќе биде задоволена.
аха

со неколку годинчиња затвор... ај не се секирајте... јас ко ќе станам судија за неколку години ќе се потрудам за вакви случаеви да воведат смртна казан... баш ми е гајле што ќе треба да се мења устав:)
 
T

the Carpenter

Гостин
како е можно ова не знам
катастрофа..зареми имат вакви луѓе по светов..ццц
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
60
Грозно, бедно и неподносливо за слушање!
Одвратно, "човекот" треба да се линчува!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
за мене човекот е психички болен.Но дали тоа значи декА треба својата казна да ја одлежи во психијатрија на лечење и после некоја година да излезе на слобода или да лежи во затвор?
се кладам дека неговиот адвокат ќе игра на картата за психијатрија
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
за мене човекот е психички болен.Но дали тоа значи декА треба својата казна да ја одлежи во психијатрија на лечење и после некоја година да излезе на слобода или да лежи во затвор?
се кладам дека неговиот адвокат ќе игра на картата за психијатрија
По мене, казната ќе е доживотна (барем според годините кои ги има, и во зависност од австрискиот закон) и, најверојатно ќе си лежи на психијатрија.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
97
за мене човекот е психички болен.Но дали тоа значи декА треба својата казна да ја одлежи во психијатрија на лечење и после некоја година да излезе на слобода или да лежи во затвор?
се кладам дека неговиот адвокат ќе игра на картата за психијатрија
Психички болниот оди на лекување со психијатарска институција , која ни малку не личи на затвор .. само таблети пиеш , црташ , лигавеш се итн.. епа ова го очекува тоа го‘но од човек , плус 72 години , ќе му биде како во пензија ...
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
За такви чудовишта само смртна казна!!!!
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
97
За такви чудовишта само смртна казна!!!!

Смртната казна е преблага во однос на направеното ..

Ја ќе им предложам вака :

Нека го натртат гол , со раширени нозе и го фиксират на некоја подлога , да не мрда и бега , и да го стават во ќелија со 10-20 хомосексуални црнци кои не ебнале ништо во последните 5 години , и да го стават така до крајот на неговиот живот ... што ќе му прават црнците , тоа е нивна работа ...

п.с Ни лубрикант да не му стават ...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ај може има некој што се разбира во психологија...Зашто човек би правел нешто вакво? Дали е ваквото однесување вид болест? Ако е дај да бара некој чаре, се повеќе и повеќе татковци си ги злоупотребуваат ќерките
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
97
Ај може има некој што се разбира во психологија...Зашто човек би правел нешто вакво? Дали е ваквото однесување вид болест? Ако е дај да бара некој чаре, се повеќе и повеќе татковци си ги злоупотребуваат ќерките
Мислам дека ја кажаа причината . Сакал да осеќа моќ , доминација . Водел двоен живот , за друштвото бил мирен и спокоен , а за ќерката , епа знаеме ..

Некои се раѓаат вакви болни , некои стануваат вакви ...
Овој имал пореметување на личноста , причината сеуште мислам дека не се знае ..

Инаку се стекнува со малтретирање , душевни трауми , посебно во детството кога се развива личноста , за овој ****** не знам кој е случајот , да го испитаа е ќе кажат ..
 
На врв Bottom