Инцест во Австрија

  • Креатор на темата Foxy`BuTTerFLY
  • Време на започнување

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
По мене, казната ќе е доживотна (барем според годините кои ги има, и во зависност од австрискиот закон) и, најверојатно ќе си лежи на психијатрија.
Прееска на вести слушнав дека казната ќе била отприлика 15 години. Со оглед на годините што ги има монструмот, може да се каже дека би била доживотна. :kjotek:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ај еднаш, ај два пати ... згрешил јбг... психопатски мозок толку сече...
ама 7 ДЕЦА да и направиш... е тоа незнам... електрична столица​
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
ај еднаш, ај два пати ... згрешил јбг... психопатски мозок толку сече...
ама 7 ДЕЦА да и направиш... е тоа незнам... електрична столица​
се надевам дека ова ти беше иронично кажано:vozbud:
а тоа со 15те години...страмота е после вакво криминално дело да се додели казна од 15 години без разлика колку години има типот.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
За монструмов само мачење до смрт велам и ништо повеќе. Што нема низ светот..........
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Неговата жена,мајката на девојката тврди дека не знаела ништо.
Ма ајде молим те приказни за мали деца.Кај и биле очите,леле повеќе ме нервираат вакви детали кој ми плукаат во мозок:sakas_ust
Зошто треба да се размисли добро за смртна казна пред да се укине,поради вакви монструми.
Иначе во Македонија има неколку случаеви кога татко си ја силува својата ќерка,дедото внуката...Но случај на држење неколку години без воздух не е видено,освен велешта(проституција)Секаде има болни умови,но мора да се преземат превентивни заканувачки мерки кој би ги вратиле во реалност колку толку.
Крв да им ебам на таквите:pishtoldz
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Абе не смртна казна, за овој не знам више шо треба. Да му прата силувачи едно 50, да го изеба убоо и на крај на жар да го печа дури не умре... Аууууу кои психопати и тој и жена му клинички случаи значи :tapp:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Одвратно,гадно.Немате поим колку ми се гади од вакви особи.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Што не ќе видиш, чуеш, прочиташ...
ццц ненормални бе лееј
Ова стварно е за печење на жар ... ццц :678:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Јас викам вака - Еден ден ќе си дојде ѓаволот по своето.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Новости:
Монструмот кој го направил се ова е сега и осомничен за убиство и силиувања на 17 годишно девојче. Истои така тој често одел во Тајланд каде што сексот е најевтин и уживал во друштво на млади девоки, да не речам девојчиња. тоа на страна
Жена му сака да каже дека таа не слушнала 24 години тропање од подрумот, викање или немала потреба да се симне доле.Како монструмот симнал шпорет,кревет,фружидер и се друго доле во подрумот без никој да не го види?! силно верувам дека мајката знаела за се..за жал
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Уште погадно и погрозно е ако мајката навистина знаела се.Таткото што и направил така-ај не е единствен, има и други примери иако овој е многу пострашен но мајката такво нешто да дозволи...тоа е веќе да останеш без зборови...
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
А се прашувате ли зашто ваков настан е на прво место на сите вести во светот.
Вакви вести слушаме постојано нашиот ум нервен систем и морал полека развиваат толеранција на вакви грозни работи, како човештво сме затруени со убиства , силувања, педофилија и останати нечовечни работи за да на крај ни биде се едно додека нас не не стрефи нешто слично.
Јас велам не гледајте вести тоа не се ВЕСТИ!!!!!!!!!!!!!!1
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
А се прашувате ли зашто ваков настан е на прво место на сите вести во светот.
Вакви вести слушаме постојано нашиот ум нервен систем и морал полека развиваат толеранција на вакви грозни работи, како човештво сме затруени со убиства , силувања, педофилија и останати нечовечни работи за да на крај ни биде се едно додека нас не не стрефи нешто слично.
Јас велам не гледајте вести тоа не се ВЕСТИ!!!!!!!!!!!!!!1
Ако на некој не му е здрав мозокот и ако не е со сите неможе ништо да го спаси од вакви постапки. А како може да не гледаме вести, зар треба да живееме само за себе и да не се информираме што се случува надвор од нашите 4 ѕида?
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Ако на некој не му е здрав мозокот и ако не е со сите неможе ништо да го спаси од вакви постапки. А како може да не гледаме вести, зар треба да живееме само за себе и да не се информираме што се случува надвор од нашите 4 ѕида?
Ај размисли дали некогаш си дознала нешто корисно од вести на ТВ.
Зашто мислиш дека треба да бидеш информирана за сето зло на светов мислиш дека со твојот гнев изразен со пост нешто ќе ти се смени на подобро.
Дознавај повеќе за добрите работи што се случуваат и прави добри работи така ќе смениш нешто!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
А како би го дознала тоа? додека ми гледаат на кафе или додека се шетам по улица? Несакам да ги затворам очите пред злото во светов, сакам да се соочам со сето тоа што незначи дека ќе се помирам со тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom