Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
не ми се доотвараат страниве, еве кајгана добро ми се отвара ама фејсбук слабо, некој на пример не ги отвара воопшто, и кога фејсбук ќе ми се отвори вака излегува

Пробај
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
не ми се доотвараат страниве, еве кајгана добро ми се отвара ама фејсбук слабо, некој на пример не ги отвара воопшто, и кога фејсбук ќе ми се отвори вака излегува

Izvinete sho neam mak. font instalirano, ama vaka.
Se shto treba da napravish e da pisish https://www. pred facebook.com, od ko che go naprajsh to, odish vo account settings na fb. na profilot , security, i stegash ENABLE, i to e to, finito :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Izvinete sho neam mak. font instalirano, ama vaka.
Se shto treba da napravish e da pisish https://www. pred facebook.com, od ko che go naprajsh to, odish vo account settings na fb. na profilot , security, i stegash ENABLE, i to e to, finito :D
уживај друц, се среди, нешто до операторот беше бидејќи на сите комшииве му го правеше истото :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки купив рутер Тrendnet ТЕW-652BRP. Ај ако сака некој да ми објасни како да го наместам.
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
Дали е можно да се уклучи интернет на телефон со wi-fi преку wi-fi usb stick (наместо рутер). Дали е возможно тоа? Јас мислам дека не може, но сепак да си прашам. И не би било лошо да ми предложите рутер кој ќе го користам исклучиво за интернет на мобилен (сакам да кажам да е ефтин и да брка работа). Благодарам однапред.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали е можно да се уклучи интернет на телефон со wi-fi преку wi-fi usb stick (наместо рутер). Дали е возможно тоа? Јас мислам дека не може, но сепак да си прашам. И не би било лошо да ми предложите рутер кој ќе го користам исклучиво за интернет на мобилен (сакам да кажам да е ефтин и да брка работа). Благодарам однапред.
Можеш само преку USB со тоа што ќе направиш AD HOC мрежа (мене ми е така дома со години), нема да имаш потреба од рутер, освен ако немаш телефон со (ретардиран) андроид кој нема можност за приклучување на ваква мрежа.
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
Можеш само преку USB со тоа што ќе направиш AD HOC мрежа (мене ми е така дома со години), нема да имаш потреба од рутер, освен ако немаш телефон со (ретардиран) андроид кој нема можност за приклучување на ваква мрежа.
Па, мобилниот е ZTE Racer II. Мислам дека не би требало да прави проблем. Што мислиш ти?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па, мобилниот е ZTE Racer II. Мислам дека не би требало да прави проблем. Што мислиш ти?
Треба да си пробаш, ама не ми се верува :)
Ако си за рутер, земи го ова за 970 денари.
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
Треба да си пробаш, ама не ми се верува :)
Ако си за рутер, земи го ова за 970 денари.
Да ти кажам искрено и јас на овај рутер му фрлив око... Ваков рутер ќе земам. Со usb-то би заштедил 200-300 денари, но сепак што е сигурно сигурно е. Рутер си е рутер. :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Да ти кажам искрено и јас на овај рутер му фрлив око... Ваков рутер ќе земам. Со usb-то би заштедил 200-300 денари, но сепак што е сигурно сигурно е. Рутер си е рутер. :)

да ти кажам не е лошо рутерче тоа...јас малце го поебав шо го флешнав, али еве добар си е сеа и стабилен...Многу добар range фаќа (кај мојот комшија два спрата испод мене шо живее на другата страна фаќа од 3-4 црти и тоа со фул брзина)...Се зачудив, колку е евтин рутеров, а колку добро ги носи сигналиве.
Доста е стабилен (нестабилноста што претходно ја зборев на рутерот било до нетот, не до него).
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Сакам да направам група на фејсбук, ама не знам како...Сакам да споделувам некои содржини со членовите....Сакам да прашам, кога ќе ја направам групата дали анонимен ќе ми биде маилот и мојот фејбук акаунт? Значи името на групата е небитно, може да биде како било, а тој што ја прави групата да не се знае кој е. Ако може некој да објасни подетално како се прави група би му бил благодарен.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
^ Да, при креирање на фб група/страна имаш опција да бидат сокриени меил адресата и приватниот профил, односно нема да бидат видливи за останатите.
 
Член од
8 декември 2011
Мислења
152
Поени од реакции
9
луѓе само мене ова ми се случува?да симнувам со 29 KB/sec.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom