Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
имав предтоа опција во тоолс да местиш на некој страни дека ги гледаш како од Ipod на пример.. Има една страна за пораки што вака од компјутер неможеш да ја гледаш туку само од Ipod...И имаше таква опција на мозилата ама од кога го преинсталирав таа опција ми ја нема и незнам како да ја надоградам :S

--- надополнето ---

Најдов.. опцијата иначе се вика default user agent.. позз
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Имам рутер asus rx3041 на него поврзувам два компјутери едиот добива интернет другиот не, кажува дека мрежниот кабел не е поврзан и дека не може да добие ип адреса. Тој што нема интернет доколку го поврзам дирекно на модемот си работи нормално ако може помош.

Дали некој може да ми помогне околу ова прашање
 
Член од
17 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
0
Дали можи со пирели рутер да зeмам интернет од овај бесплатниот што го клаваат од ONE?
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Како може да го дотерам рутерот да ми пушта интернет.

Имам адсл од t-home со pirelli рутер само што нешто го заебав рутерот и сега неке да ми пушта интернет.
ме интересира како да му направам set up на рутерот.

на статус на рутерот ми покажува дека имам интернет само што не можам да се конктирам

Помош
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.046
Поени од реакции
1.299
Како може да го дотерам рутерот да ми пушта интернет.

Имам адсл од t-home со pirelli рутер само што нешто го заебав рутерот и сега неке да ми пушта интернет.
ме интересира како да му направам set up на рутерот.

на статус на рутерот ми покажува дека имам интернет само што не можам да се конктирам

Помош
Ресетирај го.Позади имаш пин за тоа
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Како можам да го продолжам кабелот од интернетот??? . кабелски ми е интернетот
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Како можам да го продолжам кабелот од интернетот??? . кабелски ми е интернетот
Неможеш без да си го заебеш сигналот. Подобро би ти било да го продолжиш мрежниот кабел.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
а како да го продолжам мрежниот кабел ?? :))) фала на одговорот
Ќе отидеш во било која ИТ продавница и ќе им кажеш да ти направат мрежен кабел по твој ќеф.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Ќе отидеш во било која ИТ продавница и ќе им кажеш да ти направат мрежен кабел по твој ќеф.
мислиш да ставам нов кабел? прашањето ми беше дали на овој постоечкиов можам да му додадам друг нов кабел . дали така би функционирал
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Што е проблемот кога при конектирање на вајрлес мрежа се појавува DNS server is not responding?:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom