Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Сакам да ставам нов интернет дома(само интернет, без телефон и телевизија) бидејќи на претходниот
Ми помина договорот, кој според вас пакет нуди најмногу за цена околу илјада денари.
Интернетот ќе се користи чисто за сурфање и гледање youtube видеа, никаков гејминг и други работи.
Нешто што разгледував е првата понуда на телекабел.
 
J

joli1

Гостин
Сакам да ставам нов интернет дома(само интернет, без телефон и телевизија) бидејќи на претходниот
Ми помина договорот, кој според вас пакет нуди најмногу за цена околу илјада денари.
Интернетот ќе се користи чисто за сурфање и гледање youtube видеа, никаков гејминг и други работи.
Нешто што разгледував е првата понуда на телекабел.
неотел.

ја имам земено интернет пакет од таму и задоволен сум.
 
M

Macedon1um

Гостин
Срчов преку гугл често знае да блокира, па приморан сум да користам алтернативи како бинг. Приметив дека ова се дешаваше некогаш кога користев прокси адони за да пристапам кон сајтови кои инаку не ми ги отвара, ама сега веќе тоа не е случај - немам користено адон и пак не сака да функционира

Обично трае по неколку дена и само се управа..

This site can’t be reached
www.google.com took too long to respond.


Try:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Чаре ?
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
имам фибер 50.

интернетот е скроз стабилен, брзината е иста ко декларираната.
Се извинувам дали за пакетов мора да се земе и пакет за телевизија или може да се користи само интернет+телефонија за 1090 денари месечно(на две години). И колку време траеше приклучокот?

Ти благодарам на одвоеното време.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
293
Поени од реакции
237
Се извинувам дали за пакетов мора да се земе и пакет за телевизија или може да се користи само интернет+телефонија за 1090 денари месечно(на две години). И колку време траеше приклучокот?

Ти благодарам на одвоеното време.
Може само интернет и телефонија, впрочем во пакетот и нема телевизија.
https://neotel.mk/fiber-50-opticki-internet/
 
J

joli1

Гостин
Се извинувам дали за пакетов мора да се земе и пакет за телевизија или може да се користи само интернет+телефонија за 1090 денари месечно(на две години). И колку време траеше приклучокот?

Ти благодарам на одвоеното време.
имам само интернет и телефон од нив. брзо.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
IMG_20200723_194301565.jpg
Дали на некој му се има ова појавувано на ТВ и како да го исклучам? Постојано стои и само ако променам канал или прицнам друго копче го снемува и по некоја минутка повторно се појавува. Сите опции ги пробав и пак се појавува.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Прегледај го приврзокот 260090
Дали на некој му се има ова појавувано на ТВ и како да го исклучам? Постојано стои и само ако променам канал или прицнам друго копче го снемува и по некоја минутка повторно се појавува. Сите опции ги пробав и пак се појавува.
Телевизорот е вклучен да работи во демо поставки, побарај во Settings, operation mode или слично да го исклучип. Operation mode е најверојатно опцијата
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
До пред 2 дена немав никаков проблем со приклучување на YouTube од телефон на телевизорот и сега ми се појави проблем.
Пробав да пуштам видео од телефон на тв и ми пишува на телефонот да сум ја инсталирал апликација на тв повторно (а не е ни избришана на тв).
Влегувам на тв во Андроидот и стискам на апликацијата YouTube и ми вика дека не може да се поврзе бидејќи нема вифи.
Влевувам во поставките и гледам дека пишува "приклучен на мрежа, нема вифи".
На лаптопот, телефоните и таблетот имам вифи но не и на тв.
Се одјавив од мрежата и пробав пак да се најавам. Откако де најавив на мрежа, пак истиот проблем. Не можам да влезам во YouTube апликацијата.

Што би можел да е овој проблем?

Screenshot_20200729-172414_YouTube.jpg
20200729_172549.jpg
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Сакам да ставам нов интернет дома(само интернет, без телефон и телевизија) бидејќи на претходниот
Ми помина договорот, кој според вас пакет нуди најмногу за цена околу илјада денари.
Интернетот ќе се користи чисто за сурфање и гледање youtube видеа, никаков гејминг и други работи.
Нешто што разгледував е првата понуда на телекабел.
Земи си оптика Телекабел 20/20Mbps за 600МКД, без врзувачки договор.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
До пред 2 дена немав никаков проблем со приклучување на YouTube од телефон на телевизорот и сега ми се појави проблем.
Пробав да пуштам видео од телефон на тв и ми пишува на телефонот да сум ја инсталирал апликација на тв повторно (а не е ни избришана на тв).
Влегувам на тв во Андроидот и стискам на апликацијата YouTube и ми вика дека не може да се поврзе бидејќи нема вифи.
Влевувам во поставките и гледам дека пишува "приклучен на мрежа, нема вифи".
На лаптопот, телефоните и таблетот имам вифи но не и на тв.
Се одјавив од мрежата и пробав пак да се најавам. Откако де најавив на мрежа, пак истиот проблем. Не можам да влезам во YouTube апликацијата.

Што би можел да е овој проблем?

Прегледај го приврзокот 260743
Прегледај го приврзокот 260744
Самбади?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Најверојатно има некој update. Јас се мачев пред некој ден со некои апликации (вклучувајќи и YouTube), само не го заборавај селскиот момент да го исклучиш тв со „држење“ на дугме :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom