Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Преку хром е добро :toe:
Кај мене вчера на Хром така правеше, денес е супер секаде и од Опера што ја користам секогаш.....Може и до Флеш да е или едноставно некоја YouTube грешка :D
 
G

GucciMane

Гостин
Кај мене вчера на Хром така правеше, денес е супер секаде и од Опера што ја користам секогаш.....Може и до Флеш да е или едноставно некоја YouTube грешка :D
Го средив, ги избришав колачињата од јутуб само :smir:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Дечки ај малку помош.Ако може некој да ми даде линк да симнам драјвер за wireless конекција за лаптоп Intel Atom isider или па можеби знаете некој начин како да ја најдам повторно конекцијата за wireless бидејќи ја нема избришана е.(пробав преку device manager ама без успех).
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дечки ај малку помош.Ако може некој да ми даде линк да симнам драјвер за wireless конекција за лаптоп Intel Atom isider или па можеби знаете некој начин како да ја најдам повторно конекцијата за wireless бидејќи ја нема избришана е.(пробав преку device manager ама без успех).
Интел АТОМ имаш процесор, не е тоа лаптопот, Дај кажи ја марката на лаптопот и серијата.....Пример... ASUS K52, ACER Aspire 5253-BZ602....и така натаму....позз
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Интел АТОМ имаш процесор, не е тоа лаптопот, Дај кажи ја марката на лаптопот и серијата.....Пример... ASUS K52, ACER Aspire 5253-BZ602....и така натаму....позз
Па од оние малите школски што се,по школите што ги даваат.ASUS е ама кој незнам/
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
сврти го 5-6 пати во некој ќош мора да пишува
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
сврти го 5-6 пати во некој ќош мора да пишува

Не е битно му тирув "сол" го дадов на друг па тој нека се замара со него,јас немам живци за такви кинески играчки.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Незнам кај да го поставам прашањево, ама веќе неколку недели неможе да ми отвори torrentz.com проверив дали анти-вирусот ми ја блокирал страната ама не е тоа, некој да не знае ?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
пробај да ја отвориш преку некој прокси сајт еве прв на ум што ми дое е ztunnel.org
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Незнам кај да го поставам прашањево, ама веќе неколку недели неможе да ми отвори torrentz.com проверив дали анти-вирусот ми ја блокирал страната ама не е тоа, некој да не знае ?
мене torrentz.com ме пренасочува до torrentz.eu
пробај таа отвори ја
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
и мене ме пренасочува ама не ја отвара
иди тука C:\Windows\System32\drivers\etc
најди го HOSTS, десен клик, open with, notepad
paste тука што има таму

пробај со друг броусер, интернет експлорер, фајрфокс, хром, опера

пробај смени DNS сервери
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Мислам дека е за тука прашањето. Слушав дека со акаунт на г-меил можеш да зборуваш со Америка и Канада потполно бесплатно. Точно е ова?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569

Kajgana Shop

На врв Bottom