Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
reinstalirav flash player, mozzila probav i so chrome,opera.. pak dzabe mi go otvara klipot samo prviot pat koga ke go pustam od youtube direktno a posle na sekoe e bel ekranot kako na slikava
А проба со апдејт на Flash плеерот? Можеби не ти е апдејтуван.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
kako da napram update? ja instalirav najnovata verzija..
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Незнам дали е за тука прашањето,но се надевам дека ќе помогнете.
Значи неможам да гледам клипчиња/филмови директно на нет,преку DivX plus web player.Не се полни филмот,останува на 0 проценти.До интернетот не е,си има солидна брзина...
Хелп ? :)
 
K

kalimer0

Гостин
Како се прави на Фејсбук да неможат да те тагнуваат на сликите?
 
S

skywalker12

Гостин
wireless за оне

имам оне интернет.сакам да купам рутер за да имам wireleess.дали ќе може да се поврзе рутерот?:helou:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Како се прави на Фејсбук да неможат да те тагнуваат на сликите?
Во подесувањата за приватност, ќе го најдеш ова Работи што другите ги споделуваат > Фотографии и видео снимки на кои сум означен/а > и ќе го прилагодиш на Само Јас
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Кај мене на пакетот екстрим е поврзано рутер со жица до модемот, а од рутерот еден кабел иде до пц и wireless се закачувам со лаптоп или мобилен. Ако рутерот е вајрлес односно има можност за безжично поврзување на уреди, може.
 
S

skywalker12

Гостин
и ја го поврзав интернетот во модемот.потоа од модемот до рутерот ,а од рутерот до пц. се работи ама кога ке се конектирам,ми се појауе грешка 651 (вика дека појавува еррор)и не сака да ме поврзе
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
4
Ме интересира дали може преку RSS освен текст да се пренесува и слики ? фала позз :)
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
и ја го поврзав интернетот во модемот.потоа од модемот до рутерот ,а од рутерот до пц. се работи ама кога ке се конектирам,ми се појауе грешка 651 (вика дека појавува еррор)и не сака да ме поврзе
ОНЕ даваат нови модеми кој имаат вграден ваерлес, јави се на 181 за подетални информации :)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
reinstalirav flash player, mozzila probav i so chrome,opera.. pak dzabe mi go otvara klipot samo prviot pat koga ke go pustam od youtube direktno a posle na sekoe e bel ekranot kako na slikava
Побарај постара верзија на Flash Player на стариот компјутер го имав истиот проблем, инсталирав постар Flash Player и исклучив Update и си работи како што треба..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе, се нервирам нон-стоп што е проблемот.Од кога ќе го оклучам PCто, првите 3-4 линка од јутуб се гледаат, потоа звук има, слика нема.. Намерно симнав Google Chrome мислејќи дека тука ќе го немам проблемот ко шо го имам на Мозила, но истото се случува и тука, во што е проблемот?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе, се нервирам нон-стоп што е проблемот.Од кога ќе го оклучам PCто, првите 3-4 линка од јутуб се гледаат, потоа звук има, слика нема.. Намерно симнав Google Chrome мислејќи дека тука ќе го немам проблемот ко шо го имам на Мозила, но истото се случува и тука, во што е проблемот?
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
pomosssssssssssssssss

znae li nekoj kako da gi vratam izbrisanite poraki od e-mail
 

Kajgana Shop

На врв Bottom