Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Здраво дечки :helou: Би сакала да ме советувате како да си ставам интернет на лаптоп ? Т.е. кој интернет е доста брз а притоа цената да биде разумна? Слушнав дека овој на ОНЕ е многу бавен.. Ве молам дајте ми предлог.. Благодарам однапред, поздрав:smir:
CableTel. Не ти го сфатив делот со лаптопот... Без разлика дали е лаптоп или компјутер, интернетот можеш да си го користиш и на тетрис ако сакаш. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Здраво дечки :helou: Би сакала да ме советувате како да си ставам интернет на лаптоп ? Т.е. кој интернет е доста брз а притоа цената да биде разумна? Слушнав дека овој на ОНЕ е многу бавен.. Ве молам дајте ми предлог.. Благодарам однапред, поздрав:smir:
Сакаш мобилен интернет за да имаш интернет без разлика каде се наоѓаш? (на езеро, планина, автопат...?)
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
4
Сакаш мобилен интернет за да имаш интернет без разлика каде се наоѓаш? (на езеро, планина, автопат...?)
Da, taka neshto. CableTel i Telecabel nudat samo paketi na 12/24 meseci a bidejki sum studentka i privremeno ziveam vo Skopje, potrebno mi e internet za narednite 3 meseca. Poveke sakam da znam dali od Vip, T-Mobile ili ONE da stavam net... Pozdrav:helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Здраво на сите, денес заприметив дека некои страни не ми се отвараат (http://www.speedtest.net/, http://ph.answers.yahoo.com/question/index?qid=20100619213052AADYbOB итн). Може да ми каже некој до што е проблемот и што да направам? Фала однапред :) :smir:
Што вика кога не ги отвара? Од кога ти е вака и што си сменил претходно?

Da, taka neshto. CableTel i Telecabel nudat samo paketi na 12/24 meseci a bidejki sum studentka i privremeno ziveam vo Skopje, potrebno mi e internet za narednite 3 meseca. Poveke sakam da znam dali od Vip, T-Mobile ili ONE da stavam net... Pozdrav:helou:
Зависи за што ти треба.

Ако ти е само за фејсбук, меил, чат.... земи било кој, види си по цена како ти одговара и онака 3 месеци се малце.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Што вика кога не ги отвара? Од кога ти е вака и што си сменил претходно?
Уживај брат средив некако, го ресетирав рутерот..нешто било до DNS серверите ми објаснуваше еден другар, еден ако се закочел ги кочел и останатите и затоа било така, иначе немаше ништо пишуваше "page not found".
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Луѓе кажете како да забранам на пример од некоја страна како шо се овие - г`з или пи*ка, да ми се покажуваат кога некој од пријателите да „лајкне“ или било што. Знам дека може некој јузер да го игнорираш да не ти покажува негова активност ама не помага тоа.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Што е фората што немам слика на клипчињата на youtube ? Значи звук има,се слуша од клипчето али слика нема,црно ми стои.
А ако има постирано некое клипче на темава пример,и го пуштам,тогаш има слика. Ако го отворам само клипчето во посебен таб неам слика...
:/
Самбади хелп ми :( xD
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Што е фората што немам слика на клипчињата на youtube ? Значи звук има,се слуша од клипчето али слика нема,црно ми стои.
А ако има постирано некое клипче на темава пример,и го пуштам,тогаш има слика. Ако го отворам само клипчето во посебен таб неам слика...
:/
Самбади хелп ми :( xD
Провери си го Flash плеерот. Да не треба апдејт. И мене не ми отвара клипчиња кога ќе ги сменам пикселите од 340 па нагоре.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
luge znaee li nekoj finta da odblokiram strana na kradnen internet od skolo :)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
1. користење на прокси сајт
2. можеби ќе функционира ако пишеш https://sajtot....
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
:costumed2 koristenje na sto???? ne razbrav bas imam internet od sredno skolo imalo nekoja finta za odblokiranje na fb i na site social networks i za stranite za spustanje....samo neznam koj ako ima nekoj srednoskolec ili ako nekoj znae so kako neka mi piseee vi se molam:pred:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Што е фората што немам слика на клипчињата на youtube ? Значи звук има,се слуша од клипчето али слика нема,црно ми стои.
А ако има постирано некое клипче на темава пример,и го пуштам,тогаш има слика. Ако го отворам само клипчето во посебен таб неам слика...
:/
Самбади хелп ми :( xD
istiot problem nemozam da go napram :/
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
istiot problem nemozam da go napram :/
Имаш пробано тоа што има напишано Георг,со Flash playerот треба така да се среди,а и преку кој пребарувач не ти отвара преку сите или само преку одреден некој?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
reinstalirav flash player, mozzila probav i so chrome,opera.. pak dzabe mi go otvara klipot samo prviot pat koga ke go pustam od youtube direktno a posle na sekoe e bel ekranot kako na slikava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom