Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
vlatko напиша:
Aj nekoj link dadete nesto da simnam program za rezenje CD-a!Go imav NERO BURNING i mu pomina trialot i sega trrrrt.Treba pari!Aj ve molam za pomos!Blagodaram!

najdi si krak!!!
 
Член од
20 септември 2005
Мислења
38
Поени од реакции
0
dali mozete da mi kazete kade da najdam program za prefrlanje od dvd format vo dvx
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
57
Поени од реакции
0
Dali nekoj e rabotel so NetControl 2.Ako ste rabotele koj fajl treba da go prikacam za da upravuvam so toj kompjuter
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Дали знај некој кај мозам да најдам програма со конвертира од .ави .мпг .мпег во двд формат и послем истите да мозам да ги гледам на двд плејер :)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Dimitarc напиша:
da znaeme Nero se vika programata
Има едно програмче од Ahead (производителот на Nero) се вика Ahead DVD Ripper дали е тоа, тоа незнам.
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Јас имав неро ама го немав ahead ама сега го најдов.Фала многу
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
azureus

me interesira dali postoi poseben seting so koj bimozel da go zabrzam p2p soobrakajot.
Go iskluciv firewallot i pak mi pokazuva soobrakaj od 3.2 kbps.
Imam kablovski internet on cadis,i nekoi faci mi kazaa dekaimale nekoj hardverski firewall i zaradi toa p2p e tolku spor
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.825
Поени од реакции
10.079
436053 точно е, не можиш ти многу да направиш за тоа, операторот сигурно има ставено бариера за п2п проток.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.386
Поени од реакции
560
Андроник напиша:
436053 точно е, не можиш ти многу да направиш за тоа, операторот сигурно има ставено бариера за п2п проток.
да бе и ја го имам истиов проблем...ја сум на оннет вај`рлаес , и они дури имаат забрани ставено за п2п...буљаши едни:pishtoldz
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
jovan напиша:
ej da ne znaete kaj moze da najdam corel draw?
fala odnapred
Побарај од некој другар, нека ти го изреже на CD.

Ако симињаш од нет, ќе се „оставиш“ од симињање. :wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.145
Поени од реакции
861
Acid напиша:
Побарај од некој другар, нека ти го изреже на CD.

Ако симињаш од нет, ќе се „оставиш“ од симињање. :wink:
Jas go imam Corel DRAW.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Еј дај кажете кај да најдам програмче со кое ќе гледам кој во мојата мрежа е на интернет, кој колку трга, со кое можам да му поставувам лимит на секој пооделно и т.н. ве молам за помош пошто ова лугево се ненормални и до 6 секој месец го поминуваме лимитот и после остануваме со к*рот в раце...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
mUv@ ThE DoGg напиша:
Еј дај кажете кај да најдам програмче со кое ќе гледам кој во мојата мрежа е на интернет, кој колку трга, со кое можам да му поставувам лимит на секој пооделно и т.н. ве молам за помош пошто ова лугево се ненормални и до 6 секој месец го поминуваме лимитот и после остануваме со к*рот в раце...
http://www.netlimiter.com/
Ете ти, иди горе на менито имаш Download и симињај.

Netlimiter Monitor ти е бесплатен, а другите мислам дека се плаќаат (кракуваат). :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom