Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
вчера он.нет беа паднати така? кејблот мислам..
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Vaka!Sakam da kupam tocak ali onoj sto e so predni amortizeri i so nisko sediste!So nego se pravat finti i takvi cuda so podebeli gumi se i so diskovi!Kazete mi web-sajt kade mozam da vidam ceni i sliki!Baram na yahoo,search.com,google ama ne najdov nisto posebno!pomos ve molam!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
vlatko напиша:
Vaka!Sakam da kupam tocak ali onoj sto e so predni amortizeri i so nisko sediste!So nego se pravat finti i takvi cuda so podebeli gumi se i so diskovi!Kazete mi web-sajt kade mozam da vidam ceni i sliki!Baram na yahoo,search.com,google ama ne najdov nisto posebno!pomos ve molam!
А нема такви во продацници? Мора од интернет да купиш?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
vlatko пиши ми пп за да ти најдам добар точак на старо т.е. одличен точак
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пред некој ден го симнав познатиот програм P2P emule. Но не знам да ги подесам опциите за да може да работи. Па ако сака некој да ми каже како да ги пополнам празните квадратчиња. Што треба да пополнам во овие празнини:








Еве ја пробав да симнувам нешто ама не мрда.

 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
ZOTE напиша:
Пред некој ден го симнав познатиот програм P2P emule. Но не знам да ги подесам опциите за да може да работи. Па ако сака некој да ми каже како да ги пополнам празните квадратчиња. Што треба да пополнам во овие празнини:








Еве ја пробав да симнувам нешто ама не мрда.

Најискрајно од ова програмче ич не сум задоволен!!!!!Симни го Limewire www.limewire.com јес да јас го имам професионалното али симни го обичното закон е!Нема да се мачиш!толку од мене!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
vlatko, дружето прашува како да го конфигурира емуле а не што да користи за п2п. Ова твооето е закон само за мп3, ама пак нема толку колку емуле и беаршеар. Така да не е тоа најзакон. Друго што те кошта да ја споделиш про верзијата со сите. Кој ја сака, ке му пишам линк на ПМ, само нека пише он прв.

Трето емуле прави проблем и кај мене. Најдобро е да си симнеш листа сервери и од тамо да се конектираш. Ај ке те побарам листа, јас мојата ја имам на другиот пц, така да ке ја почекаш таа
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
АБЕ ДЕЧКИ КАЖЕТЕ НЕКОЈ САЈТ ЗА FREE DOMAIN.
 
Член од
26 октомври 2005
Мислења
71
Поени од реакции
3
Знам дека може да се снимат оние клипчиња што се отвараат во интернет страна и немаат линк за даунлоуд, ама не знам како ? Порано по default ми било наместено автоматски кога ќе кликнам на некое клипче за даунлоуд да ми се отвара Windows Media Player, ама ја исклучив таа опција и сега немам такви проблеми. Дали има некоја програма што ги "кине" од страната или и ова се подесува од Windows Media Player?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Auf_Mauf напиша:
Знам дека може да се снимат оние клипчиња што се отвараат во интернет страна и немаат линк за даунлоуд, ама не знам како ? Порано по default ми било наместено автоматски кога ќе кликнам на некое клипче за даунлоуд да ми се отвара Windows Media Player, ама ја исклучив таа опција и сега немам такви проблеми. Дали има некоја програма што ги "кине" од страната или и ова се подесува од Windows Media Player?
Има финти бе.

Ќе видиш View Source на страната - барај го името на клипчето со CRTL+F или само наставката (пример .wmv), копирај го линкот и пастирај го во Explorer.

Така ќе го симнеш. :wink:
 
Член од
26 октомври 2005
Мислења
71
Поени од реакции
3
Acid напиша:
Има финти бе.

Ќе видиш View Source на страната - барај го името на клипчето со CRTL+F или само наставката (пример .wmv), копирај го линкот и пастирај го во Explorer.

Така ќе го симнеш. :wink:
Фала за финтата. Знаев дека е нешто просто, ама кога не знам, си прашувам.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ПИШУВАМ ВО ВРСКА СО WWW.TK.
СЕ ЗАЧЛЕНИВ,НО МИСЛЕВ ДЕКА ОБЕЗБЕДУВААТ И ПРОСТОР ЗА САЈТОТ НО БАРААТ АЛТЕРНАТИВЕН САЈТ НА КОЈ ШТО ЌЕ ГИ ПРЕНАСОЧУВААТ ПОСТЕТИТЕЛИТЕ.:raz:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
jovan напиша:
ПИШУВАМ ВО ВРСКА СО WWW.TK.
СЕ ЗАЧЛЕНИВ,НО МИСЛЕВ ДЕКА ОБЕЗБЕДУВААТ И ПРОСТОР ЗА САЈТОТ НО БАРААТ АЛТЕРНАТИВЕН САЈТ НА КОЈ ШТО ЌЕ ГИ ПРЕНАСОЧУВААТ ПОСТЕТИТЕЛИТЕ.:raz:
Па Јован, ти нели бараше домен?

Никаде не спомна дека ти треба и простор... Просторот најчесто се плаќа. А ако планираш да правиш озбилен сајт, тогаш најдобро би било да си го платиш и доменот и просторот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom