Интернет заработка...

Macho Man

Oh Yeah !!!
Член од
22 март 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво на сите, би сакала да започнам некоја интернет заработка, па ми треба сугестија од вас искусните, предложете ми некој линк спремна сум и да влозжм свои сретства.
Moze za pocetok da vlozis nekoj denar vo kapi, maici, naocari, racni casovnici i sl. si otvaras fb strana nesto kao "kupi eftino" i si prodavas od doma, bar dodeka se razvie biznisot
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Од интернет заработка се заработува исто колку што се заработуваше со НОКИИТЕ 1100 во 2010 година. Тогаш Еден куп луѓе се изнакупија нокии 1100 и мислеја милионери ќе се сторат, ама ништо од тоа!

Уствари направија пари тие што продадоа еден куп такви и им дадоа вештачка цена од 400-600 евра...

Со други зборови тоа ти се вика мами си го умот или прај си бајрам на умот...
 
M

Macedon1um

Гостин
Со други зборови тоа ти се вика мами си го умот или прај си бајрам на умот...
Од интернет се заработувало и ќе се заработува во иднина, ама на пософистициран начин за што треба вештини и знаење а не кликање рандом реклами или инвестирање во облаци курци палци. Дури и на прост начин колку Македонци направија добри суми на пари во 2016 кога беа изборите во САД, е сега тоа пропадна оти си превземаа мерки за да не се шири фејк њуз ама тие што беа попаметни видоа како функционираат работите и научија нешто за нет заработка.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Од интернет се заработувало и ќе се заработува во иднина, ама на пософистициран начин за што треба вештини и знаење а не кликање рандом реклами или инвестирање во облаци курци палци. Дури и на прост начин колку Македонци направија добри суми на пари во 2016 кога беа изборите во САД, е сега тоа пропадна оти си превземаа мерки за да не се шири фејк њуз ама тие што беа попаметни видоа како функционираат работите и научија нешто за нет заработка.
Чекај вака една работа да те прашам: Зошто на сајтот за наводна интернет заработка FXLIDER доста луѓе вложиле едно триста четарсто евра во периодот 2010-2012 година и ништо не заработиле???

Еве читај во коментарите на Јутјуб за fxlider дека тоа е превара...
 
M

Macedon1um

Гостин
Чекај вака една работа да те прашам: Зошто на сајтот за наводна интернет заработка FXLIDER доста луѓе вложиле едно триста четарсто евра во периодот 2010-2012 година и ништо не заработиле???

Еве читај во коментарите на Јутјуб за fxlider дека тоа е превара...
Зошто и тоа е еден вид на шема преку која профитираат само оние што се највисоко во истата

Кога мислам на интернет заработка мислам на вакви работи како ова пример со неговиот сајт cupandleaf или јутуб канали со уникатна содржина итн. Ама како што реков за вакви работи ти требаат напредни ит вештини, да си креативен, да имаш добар англиски и уште еден куп други работи што 99% од луѓето ги немаат
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Од интернет заработка се заработува исто колку што се заработуваше со НОКИИТЕ 1100 во 2010 година. Тогаш Еден куп луѓе се изнакупија нокии 1100 и мислеја милионери ќе се сторат, ама ништо од тоа!

Уствари направија пари тие што продадоа еден куп такви и им дадоа вештачка цена од 400-600 евра...

Со други зборови тоа ти се вика мами си го умот или прај си бајрам на умот...
Значи сакаш да кажеш дека сите илјадници луѓе што заработуваат со работа преку интернет, било тоа да е нешто парт-тајм, хонорарно или пак за фул плата, си прават бајрам со умот или пак се непостоечки?
 
M

Macedon1um

Гостин
Ама и ова што го постави со линк https://www.growthmachine.com/blog/seo-case-study некои луѓе сигурно се имаат зафркнато... Не може сите во ќар да се од тоа...
Од бизнис сите се во ќар ? Има нешто во светов каде што луѓето инвестираат пари и имаат сигурна добивка ? Ако има те молам да ни кажеш, да не просветлиш

Споредбено со другиве бизниси, интернет бизнисите можат да се почнат со неспоредливо помалку пари а можностите се огромни.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Значи сакаш да кажеш дека сите илјадници луѓе што заработуваат со работа преку интернет, било тоа да е нешто парт-тајм, хонорарно или пак за фул плата, си прават бајрам со умот или пак се непостоечки?
Абе сакам да кажам дека некои се имаат јако зафркнато...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Конкретно со FX lider во периодот од 2010 - 2012 година...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.868
Поени од реакции
35.686
Конкретно со FX lider во периодот од 2010 - 2012 година...
Па не ги користи FX Lider, оди директива на форекс.
А Форекс ти е берза, ако немаш појма како функционираат работите таму не почнуваш, на берза дури и луѓе што разбираат може да заглават, а не пак аматери.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Конкретно со FX lider во периодот од 2010 - 2012 година...
И како или кој конкретно ги зафркнал? И како може само еден случај на „зафркнување“ (ако воопшто и било такво нешто) да биде меродавен за сите други начини на заработка да ги класифицираш како непостоечки? Исто како да кажеш дека секоја платежна картичка е превара поради тоа што Лајонес картичките се превара.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
И како или кој конкретно ги зафркнал? И како може само еден случај на „зафркнување“ (ако воопшто и било такво нешто) да биде меродавен за сите други начини на заработка да ги класифицираш како непостоечки? Исто како да кажеш дека секоја платежна картичка е превара поради тоа што Лајонес картичките се превара.
Чекај вака една работа да ти кажам: Некои луѓе заработиле преку интернет, ама пред тоа имале сума на пари со 3 - 4 нули изразена во евра... И после некое време парата ја дуплирале... Аналогија на тоа ти е исто како што денес некој што е роден 80-тите тера бизнис, ама на готово започнат од татко му во почетокот на 90-тите...

Значи како викаат парата на пара оди...

Но не може некој без скршен динар да заработи голема пара преку интернет... Јас досега таков човек во животов не сум видел, што почнал од нула а се збогатил преку интернет заработка... Има на интернетов доста такви стории, како на пример на нашиве сајтови за сва и свашта (точка, мотика, маркукуле, црнобело, кукурику, репортер, телеграф) ама тоа се измислени приказни за да некој сајт има читаност и да се привлече внимание...

Малку оф топик е ова ама ќе те прашам: Дали луѓето што купија мобилни телефони НОКИА 1.100 што „наводно“ ги празнеле банкарските сметки во периодот од 2010-2012 година се збогатија???

И да се заработуваа така пари преку интернет никој немаше да работи тешка и мачна физичка работа којашто го уништува здравјето...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Чекај вака една работа да ти кажам: Некои луѓе заработиле преку интернет, ама пред тоа имале сума на пари со 3 - 4 нули изразена во евра... И после некое време парата ја дуплирале... Аналогија на тоа ти е исто како што денес некој што е роден 80-тите тера бизнис, ама на готово започнат од татко му во почетокот на 90-тите...

Значи како викаат парата на пара оди...

Но не може некој без скршен динар да заработи голема пара преку интернет... Јас досега таков човек во животов не сум видел, што почнал од нула а се збогатил преку интернет заработка... Има на интернетов доста такви стории, како на пример на нашиве сајтови за сва и свашта (точка, мотика, маркукуле, црнобело, кукурику, репортер, телеграф) ама тоа се измислени приказни за да некој сајт има читаност и да се привлече внимание...

Малку оф топик е ова ама ќе те прашам: Дали луѓето што купија мобилни телефони НОКИА 1.100 што „наводно“ ги празнеле банкарските сметки во периодот од 2010-2012 година се збогатија???

И да се заработуваа така пари преку интернет никој немаше да работи тешка и мачна физичка работа којашто го уништува здравјето...
Со оваа ограниченост што ја поседуваш ништо чудно како си станал комунист.


-Не е потребно да вложуваш за да почнеш да заработуваш. Си слушнал за Upwork или Fiverr?
-Тоа што ќе работиш и дали воопшто можеш да работиш преку интернет зависи од скилсетот кој го поседуваш. Не може буквално секој да го прави тоа исто како што не може буквално секој да стане архитект.
-Каква е поврзаноста на глупоста со телефоните што упорно ја верглаш со темава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom