Интернет заработка...

Член од
19 октомври 2016
Мислења
24
Поени од реакции
17
Гледам секојдневно се објавува за таа интернет заработка. Колку се шансите да заработиш?
Мене тоа ми изгледа како глупост, затоа што без пот нема денар.
Дали мислите дека се само лажги и глупости или пак е вистина?
Ако некој имал некое искуство со тоа слободно да сподели мислење.
Поздрав и убав ден на сите
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.393
Поени од реакции
4.314
И мене ми изгледа како глупост целосно се согласувам. Ќе му пишам сега порака на Цукерберг да го затвори Фејсбук и да фати мотика ако сака семејството да си го прехрани. :pos::pos:

П.С Некои луѓе ептен буквално го сваќаат „без пот нема род“ :toe:
П.С2 Интернет заработка е широк поим
 
Член од
7 април 2012
Мислења
954
Поени од реакции
703
http://mayaclix.com/?r=612715797

Еве ви најсигурна птц страна...регистрирајте се од линков за да ми бидете реферали..ако сакате да ми помогнете да зеам некое денарче и јас ако не сакате не мора :)
Иначе сајтот е нов неколку месеци што значи предност е да се регистрирате сега..
Се клика 19-20 реклами дневно..три минути работа..сепак вистинската заработка е од рентање реферали..кога ќе напраете 0,6 долари ќе рентајте три реферала...можете и да инвестирате пари, така е најубаво...јас инвестирав за апгрејд и веќе имав неколку исплати...
Еве ви и туторијал..се ќе ви биде појасно
http://internetzarabotkamk.com/10541076105310911083107210441086106010801085107210851089108010891082107210571083108610731086107610721.html
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
976
Поени од реакции
2.487
http://mayaclix.com/?r=612715797

Еве ви најсигурна птц страна...регистрирајте се од линков за да ми бидете реферали..ако сакате да ми помогнете да зеам некое денарче и јас ако не сакате не мора :)
Иначе сајтот е нов неколку месеци што значи предност е да се регистрирате сега..
Се клика 19-20 реклами дневно..три минути работа..сепак вистинската заработка е од рентање реферали..кога ќе напраете 0,6 долари ќе рентајте три реферала...можете и да инвестирате пари, така е најубаво...јас инвестирав за апгрејд и веќе имав неколку исплати...
Еве ви и туторијал..се ќе ви биде појасно
http://internetzarabotkamk.com/10541076105310911083107210441086106010801085107210851089108010891082107210571083108610731086107610721.html
Вака НИКОГАШ нема да заработиш пари. Совет за секој што сака да направи пари, да не се лаже со птц. Се праат пари на нет ама на други начини freelance, CPA, Adsense, affiliate програми, итн. ПТЦ=СКАМ!!!
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Да не ме сватиш погрешно, ама тоа јас да давам пари за да заработам ми е онака fake или пак no thanks, сепак твој избор ако функционира за тебе тогаш цепај и заработи најмногу.[DOUBLEPOST=1480714206][/DOUBLEPOST]А за reffarals одма се регистрирам сепак треба да си помагаме позз
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2012
Мислења
954
Поени од реакции
703
Да не ме сватиш погрешно, ама тоа јас да давам пари за да заработам ми е онака fake или пак no thanks, сепак твој избор ако функционира за тебе тогаш цепај и заработи најмногу.[DOUBLEPOST=1480714206][/DOUBLEPOST]А за reffarals одма се регистрирам сепак треба да си помагаме позз
Не се регистрирајте ако не кликате оти не добивам ништо од самата регистрација, туку ако кликате четирите зелени реклами секој ден..така да само зафаќаш место ако не кликаш :)
Сепак фала ти за добрата намера..поздрав :)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
http://surveynoticias.com/p217474
Ако сакате да се регистрирате само ништо повеќе , да ми помогнете па ако заработам нешто ве известувам одма. На друг јазик е но прилично е јасно како треба да се регистрирате. Фала однапред.
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
5
Поени од реакции
3
Здраво, дали има тука некој што се занимава со Affiliate за Казино или спорт?? Доколку има може слободно да ме контактира, јас работам во една iGaming Копмапнија во Малта и во моментов бараме нови членови, заработката е супер дури до 50% се што треба да имаш е веб сајт поврзан со Спорт или казино, или некоја ФБ група исто поврзана со тоа. Контактирај ме слободно !!
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
976
Поени од реакции
2.487
Дај бе не замарајте со глупости... Кој будала ќе ви поверува со тој домен? Ретардирани идиоти нема лесни пари на нет, пак мора да работите, а не да замарате со SFI и блогспот. Не знам зашто не ве бришат од темава.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
296
Поени од реакции
212
Дај бе не замарајте со глупости... Кој будала ќе ви поверува со тој домен? Ретардирани идиоти нема лесни пари на нет, пак мора да работите, а не да замарате со SFI и блогспот. Не знам зашто не ве бришат од темава.
Запали се еј.
Инаку мислам дека ако сакате добра онлајн заработка само AdSense
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
976
Поени од реакции
2.487
Запали се еј.
Инаку мислам дека ако сакате добра онлајн заработка само AdSense
Се нервирам ми стигаат нотификации за глупости, спамираат и лажат луѓе. Направил фри блог и спамира. Да праеше толку пари ќе дадеше 1 долар за домен. Пола мислења во темава се исти. Спамира реферал за 0.01 долар. Инаку не е само AdSense, има милион начини, ама SFI и Neobux не се. Affiliate marketing и продажба на дигитални продукти/услуги се најпрофитабилни според мене, ама треба работа и знаење, а не кликање реклами без мозок и пробување да убедиш некој да клика 3 дена за 3 долари и ти да земеш 0.03 од него... Незнам како некој во 2018 уште се лаже по пирамида шеми и слични скемови.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.101
Поени од реакции
750
Вака НИКОГАШ нема да заработиш пари. Совет за секој што сака да направи пари, да не се лаже со птц. Се праат пари на нет ама на други начини freelance, CPA, Adsense, affiliate програми, итн. ПТЦ=СКАМ!!!
Така е,работев пред 7-8 години на тогаш "реномираниот" Neobux и таман спечалив некое доларче за да си го подигнам ми пратија порака-Сте влегле во вашиот профил на нелегален начин?!? Мислам,кога еден Neobux вака мами и е скам што останува за другите?
И да,вистинскиот начин да заработите пари на интернет е да вложите труд и да сработите нешто во дигитална форма(freelancer),да си направите сајт со рекламни банери кој ќе биде често посетуван,да имате некој домашен микро-бизнис и да си ги продавате п-дите преку нет...И слични работи[DOUBLEPOST=1525408833][/DOUBLEPOST]
Се нервирам ми стигаат нотификации за глупости, спамираат и лажат луѓе. Направил фри блог и спамира. Да праеше толку пари ќе дадеше 1 долар за домен. Пола мислења во темава се исти. Спамира реферал за 0.01 долар. Инаку не е само AdSense, има милион начини, ама SFI и Neobux не се. Affiliate marketing и продажба на дигитални продукти/услуги се најпрофитабилни според мене, ама треба работа и знаење, а не кликање реклами без мозок и пробување да убедиш некој да клика 3 дена за 3 долари и ти да земеш 0.03 од него... Незнам како некој во 2018 уште се лаже по пирамида шеми и слични скемови.
Императорски ги разоткриваш спамерите и измамниците од типот зачлени се преку мене да ми бидеш реферал...во 2018-та?!? уште ова важи?!? Хехе
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво на сите, би сакала да започнам некоја интернет заработка, па ми треба сугестија од вас искусните, предложете ми некој линк спремна сум и да влозжм свои сретства.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom