Интернет заработка...

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.141
Поени од реакции
2.792
Со оваа ограниченост што ја поседуваш ништо чудно како си станал комунист.


-Не е потребно да вложуваш за да почнеш да заработуваш. Си слушнал за Upwork или Fiverr?
-Тоа што ќе работиш и дали воопшто можеш да работиш преку интернет зависи од скилсетот кој го поседуваш. Не може буквално секој да го прави тоа исто како што не може буквално секој да стане архитект.
-Каква е поврзаноста на глупоста со телефоните што упорно ја верглаш со темава?
ВАКА ЌЕ ТИ КАЖАМ ЕДНА РАБОТА: Некои луѓе воопшто не вложиле па дури и на Upwork или Fiverr но пак ни денар немаат заработано...

А за телефоните нокиа 1100 се шпекулираше дека илјадници луѓе во светот заработиле стотици милиони евра...

Но јас знам доста луѓе што години имале нокиа 1100 ама неможат да сврзуваат крај со крај...
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
443
Поени од реакции
367
аМа иМа лУЃе шТо НемААт нИ ДеНАр зАрАбОТеНО!!!!!
Другар ја да ти кажу, се е тоа тактика да те навлечат да вложиш пари и да изгубиш а тие само да седат и да им доаѓаат пари.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не се заебавајте...ако има некој начин кажувајте, и така седам по цел ден пред ПЦ без врска...и на работа и дома :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.659
Поени од реакции
26.183
Не се заебавајте...ако има некој начин кажувајте, и така седам по цел ден пред ПЦ без врска...и на работа и дома :D
Да те прашам, што работа работиш? Дај и јас да се пикнам таму да седам цел ден на ПЦ без врска... Јас сам ќе си донесам компјутер.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да те прашам, што работа работиш? Дај и јас да се пикнам таму да седам цел ден на ПЦ без врска... Јас сам ќе си донесам компјутер.
Една фирма со откуп на некои материјали.....у задње време нема ни материјали ни бутур :D
Не сум на товар на даночните обврзници иначе :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.397
Некој дали е влезен во бизнисот на impremium team? Има доста голем влог на пари али дупла заработувачка.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
512
Поени од реакции
375
Знае некој дали се исплаќа да се направи niche мрежа? Гледам на mail ми стигна дека излегол нов домен .gay па проверував и гледам може да се земат убави имиња, но некако многу скапи се на пример да се земе хостинг и 10-15 страни дали некој знае вакво нешто да се работи на интернет, дали се исплаќа, нормално зборувам за Worldwide некако да се изнудува интеракција на самите посетители да пишуваат на пример стории и сл. бидејќи создавање на текст/сторија е најмачно тоа Wordpress, logo, description, ad management е еднаш за секогаш а за пишување текст треба бааги да те бива. Некој упатен?
 
Член од
24 март 2019
Мислења
33
Поени од реакции
34
Kupuvam eBay nalog,minimum 30 items month seling limit
Placanje PayPal

Ponudu sa linkom naloga na PM
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
130
Поени од реакции
152
Да се заработува од интернет, тоа е можно, но за заработка, има и лоша и добра страна.Во Куманово сум слушнал, дека има лица кој се бават со DDoS, и дека заработуваат од 50 до 200-300 евра.За да имаш некоја заработка од интернет, треба да вложиш во тоа.Сега, да објаснам, работава за DDoS.DDoS(denial of service attack) е систем који се работи за уништување и прекин на рутер на некое лице,вепсајт и така натаму, преку наоѓање на неговата IP адреса.Например, за DDoS, ти треба под прво да вложиш во тоа.Има DDoS машини, кој се продаваат во интернет, и цената им е од 50 до 2000, 3000 евра.Имаше и случаји во Македонија, каде што лича кој се бавеа со DDoS, ги уништуваа сајтови на некои македонски фирми, и им бараа пари за да им се врати сајтот.Сега, например ке почнеш да се бавиш со тоа, вложуваш околу 300 евра, и кога ќе дознаеш на некој IP адресата, ќе му го прекинуваш интернетот, и ќе му бараш пари, за да не му го прекинуваш интернетот, но проблемот е што може и он лесно да те најде, ако немаш VPN, и така натаму.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom