Интернет заработка...

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.942
Поени од реакции
35.829
Да се заработува од интернет, тоа е можно, но за заработка, има и лоша и добра страна.Во Куманово сум слушнал, дека има лица кој се бават со DDoS, и дека заработуваат од 50 до 200-300 евра.За да имаш некоја заработка од интернет, треба да вложиш во тоа.Сега, да објаснам, работава за DDoS.DDoS(denial of service attack) е систем који се работи за уништување и прекин на рутер на некое лице,вепсајт и така натаму, преку наоѓање на неговата IP адреса.Например, за DDoS, ти треба под прво да вложиш во тоа.Има DDoS машини, кој се продаваат во интернет, и цената им е од 50 до 2000, 3000 евра.Имаше и случаји во Македонија, каде што лича кој се бавеа со DDoS, ги уништуваа сајтови на некои македонски фирми, и им бараа пари за да им се врати сајтот.Сега, јас например ке почнам да се бавам со тоа, вложувам околу 300 евра, и кога ќе дознам на некој IP адресата, ќе му прекинувам интернетот, и му барам пари, за да не му го прекинувам интернетот.
А да научиш некој корисен скил и да го користиш за интернет заработка?

Инаку со занатов кој го планираш може да добиеш и бесплатно живеалиште ;)
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
131
Поени од реакции
155
А да научиш некој корисен скил и да го користиш за интернет заработка?

Инаку со занатов кој го планираш може да добиеш и бесплатно живеалиште ;)
Не зборев за себе, само дадов пример хаха.Искрено, во право си, подобро да се вложи, труд на на друг занает.Например на правење на вепсајтови, за фирми, и така натаму...
 
Член од
5 март 2021
Мислења
36
Поени од реакции
44
Да се заработува од интернет, тоа е можно, но за заработка, има и лоша и добра страна.Во Куманово сум слушнал, дека има лица кој се бават со DDoS, и дека заработуваат од 50 до 200-300 евра.За да имаш некоја заработка од интернет, треба да вложиш во тоа.Сега, да објаснам, работава за DDoS.DDoS(denial of service attack) е систем који се работи за уништување и прекин на рутер на некое лице,вепсајт и така натаму, преку наоѓање на неговата IP адреса.Например, за DDoS, ти треба под прво да вложиш во тоа.Има DDoS машини, кој се продаваат во интернет, и цената им е од 50 до 2000, 3000 евра.Имаше и случаји во Македонија, каде што лича кој се бавеа со DDoS, ги уништуваа сајтови на некои македонски фирми, и им бараа пари за да им се врати сајтот.Сега, например ке почнеш да се бавиш со тоа, вложуваш околу 300 евра, и кога ќе дознаеш на некој IP адресата, ќе му го прекинуваш интернетот, и ќе му бараш пари, за да не му го прекинуваш интернетот, но проблемот е што може и он лесно да те најде, ако немаш VPN, и така натаму.
Има вистина во ова, но поента е што за да имаш заштита од твоја страна, да имаш VPN за кој се плаќа.И ти треба од твоја страна да имаш јак интернет, од 50 mb/s и погоре.Кај нас за оваа нема ни казна или нешто така, за прислушување даваат мали казни( околу 20 евра) а не па да ти лупат за ова.А за тие машини, доволна ти е машина од 150 евра, која има повеќе од 200-300mb/s, и ќе можеш без интернет да ги оставиш комшиите неколку дена, ќе мислат дека е до операторот .
 
Член од
25 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
2
Здраво, повелете нов начин на заработка преку онлајн маркетинг кампањи, ваша работа е да вложувате пари, додека алгоритмите на странава ке ги инвестираат во реклами за кои што ќе добивате бонуси. Погледнете го видеото и доколку сте заинтересирани ќе оставам линк за регистрација. Заработката од referrals e во втор план, главниот начин на заработка е од рекламите.


Линк за регистрација.

 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
225
Здраво, повелете нов начин на заработка преку онлајн маркетинг кампањи, ваша работа е да вложувате пари, додека алгоритмите на странава ке ги инвестираат во реклами за кои што ќе добивате бонуси. Погледнете го видеото и доколку сте заинтересирани ќе оставам линк за регистрација. Заработката од referrals e во втор план, главниот начин на заработка е од рекламите.


Линк за регистрација.

Ова не се исплати, како да гледаш филм и цело време да ти искачат реклами, само загуба е ова :)
Без рада нема пара :)
 
Член од
25 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
2
Ова не се исплати, како да гледаш филм и цело време да ти искачат реклами, само загуба е ова :)
Без рада нема пара :)
Немаш никаков контакт со рекламите, не ни мора да ти е отворена страната, проверувај си само еднаш дневно.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdravo me interesira kolku posetiteli treba da imam minimum dnevno za da stavam nekoi reklami na web stranica? i ako sodrzinata e copy/paste... dali nekoj prodava content.ad i dali ke funkcionira toa ??
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
859
Поени од реакции
454
zdravo me interesira kolku posetiteli treba da imam minimum dnevno za da stavam nekoi reklami na web stranica? i ako sodrzinata e copy/paste... dali nekoj prodava content.ad i dali ke funkcionira toa ??
Реклами можеш да ставиш и при 1,000 посети / месец, и при 10,000 и при 50,000+.
Зависи каква ти е веб страната, какви се рекламите, со кои сервиси соработуваш, итн...

Со копирана веб содржина ништо не правиш.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
За криптовалути Биткоин Етериум ... има ли некои совети низ форумов ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom