Иницијатива за закон за забрана на финансирање на невладини организации, од НАДВОРЕШНИ спонзори

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.748
Поени од реакции
26.298
велат нов бунар копај, во стариот не плукај. Ако некој апелира да се забрани спонзорство од сорос, ок ама треба да апелира и пропагира да се забрани спонзорство и на владини институции, не само на нво. Или вака "спонзорираните" институции од кој зависиме сите ние, нашето секојдневие и иднина, не се битни. .. :cautious:
Значи ако ти зависиш од фондациите и ако си некако врзан со нив, не значи дека треба да проповедаш све што ти е налагаат, за да испашта поштен народ.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Значи ако ти зависиш од фондациите и ако си некако врзан со нив, не значи дека треба да проповедаш све што ти е налагаат, за да испашта поштен народ.
ова што си го пишал нема врска со тоа што си ме цитирал. Владата, министрите потпишувале за да добијат пари од Соросови фондови, а од друга страна обвинуваат каде стигнат против истите фондови и некои здруженија кои се платени од нив. Доколку е точно тоа за Сорос и Македонија, тебе ова ти е ок? Мене не ми е.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.748
Поени од реакции
26.298
ова што си го пишал нема врска со тоа што си ме цитирал. Владата, министрите потпишувале за да добијат пари од Соросови фондови, а од друга страна обвинуваат каде стигнат против истите фондови и некои здруженија кои се платени од нив. Доколку е точно тоа за Сорос и Македонија, тебе ова ти е ок? Мене не ми е.
Не во ред воопшто.... Јас сум за Сорос да се исфрли од Македонија скрос.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
има некаде доказ црно на бело дека пари од Сорос влегуваат во Македонија?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.427
Поени од реакции
4.924
има некаде доказ црно на бело дека пари од Сорос влегуваат во Македонија?
Кај курир имат, само не знам каков им е дизајнот на страната, сигурно буквите им се црни во бела позадина.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Па ене на видеото. Ова како не за ЕУ, не за ЕУ, Русија здај ама пусти пари слатки од ИПА...
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.575
Aбе ОК тоа организирање против Сорос.
Прашањето е, како све тоа ги амнестира Груевски и компанија од сите гомна кои ни ги направија, за да се збогатат?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.919
Поени од реакции
15.910
-Кој не сака отворено отворено општество, затворено има во Идризово, напиша ЛГБТ активистот Бекири на социјалните мрежи.

Ваквата негова скандалозна објава на социјалните мрежи доби целосна поддршка од Ацо Кабранов, Билјана Секуловска, поранешниот директор на МРТ и екс конзул во Торонто Слободан Трајковски, Ида Протугер, порно актерот Драги Христов – Шпага, актерката Синоличка Трпкова, Јон Фрчкоски и околу 200 други активисти на СДСМ, Сорос и “Шарената револуција”.


АМА напиша на 16 јануар.... пред инагурацијата
а кој насилно сака отворено соросово општество има такво во клиника Демир Хисар.. а има и полиција со пендреци

...
а дилемата е дали за 4 години се доваѓа на ред за пушење кај мадонка или побргу ќе му истекне мандатот на трумпетот :confused:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
28
Сорос е зло, ама и вие латас, мирка, миленко, јанко и остали се бетер. Барем да зимаа пари од сорос арно, ама вие лапаат наши пари народни иако никој не ги става на кур...
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
759
Поени од реакции
361
Значи многу е паметeн овој Сорос...
:)
Отвори фондации во десетина држави и даде милиони долари помош за нив само за никој да не се сети дека отвора фондација во Македонија за да ја уништи државава
:)))))
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.904
Поени од реакции
30.602
Налет таква „помош“. :)

Не мислиш дека именуваниот не бара нешто за возврат?
Ако не знаеш што е тоа што го бара, секако можеш да разбереш дека: Никој не дава пари за ништо, секој очекува нешто за возврат за своите пари.

Ако навистина те интересира ова, за неколку секунди гуглање можеш да најдеш кои се основните агенди на фондацијата на Сорос. Не е дека се работи за тајна, јавно се објавени работите на нивните сајтови и медиуми.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
759
Поени од реакции
361
Налет таква „помош“. :)

Не мислиш дека именуваниот не бара нешто за возврат?
Ако не знаеш што е тоа што го бара, секако можеш да разбереш дека: Никој не дава пари за ништо, секој очекува нешто за возврат за своите пари.

Ако навистина те интересира ова, за неколку секунди гуглање можеш да најдеш кои се основните агенди на фондацијата на Сорос. Не е дека се работи за тајна, јавно се објавени работите на нивните сајтови и медиуми.
Фондација Сорос имаше во веројатно сите европски поранешни социјалистички држави. Повеќето од нов веќе се во НАТО и ЕУ и не гледам дека нешто им фали...

А ти не веруваш во филантропија? :)
Како што на повеќето луѓе не им е проблем да дадат годишно 2-3 пати по 10-20 денари на питачите претпоставувам дека на Сорос не му е пробем да даде 40-50 милиони долари на државите од Источна Европа (каде што е роден).
 
Последно уредено:

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Фондација Сорос имаше во веројатно сите европски поранешни социјалистички држави. Повеќето од нов веќе се во НАТО и ЕУ и не гледам дека нешто им фали...

А ти не веруваш во филантропија? :)
Како што на повеќето луѓе не им е проблем да дадат годишно 2-3 пати по 10-20 денари на питачите претпоставувам дека на Сорос не му е пробем да даде 40-50 милиони долари на државите од Источна Европа (каде што е роден).
Да? Лоша претпоставка. Што мислиш зошто е една од најомразените личности во Унгарија, ете таму е роден. Очи не сакаат да му видат.
Злото зема нов облик. Неговите задни намери се секогаш преку маргинализирани групи па затоа освојува толку симпатии. Генерално, фондовите одат преку, заштита од домашно насилство, затшита на деца сирачиња, заштита на мајки бремени, заштита на што се не, разно разни НВО-а, за заштита на децата и едукација при полови односи, заштита од сида. заштита од трговија на деца, ма што се не имам видено. Плаќаат дебели суми на пари за овие овде да го шетаат гзот низ европа па кога ќе се вратат овде се негови најгласни поборници затоа што скапи се хотелите низ европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom