Иницијатива за закон за забрана на финансирање на невладини организации, од НАДВОРЕШНИ спонзори

Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
http://plusinfo.mk/vest/67093/vladimir-milcin-toni-mihajlovski-e-eden-od-prvite-sorosoidi
„Гледам како мојот студент, актерот Тони Михајловски грми против ’соросоидите’ и му се чудам на умот. Па токму тој беше еден од тројцата млади актери кои со стипендии од Соросовата фондација во Македонија отидоа на семинар во Данска кај театарскиот гуру Еуџенио Барба. Се случи тоа на почетокот од деведесеттите години на минатиот век. Значи, токму Тони бил еден од првите ’соросоиди’ во Македонија! Како не му е срам?!“
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.973

И во Србија иста песна, всушност ние сме тест полигон за Србија, таа е примарната цел...

PSIHOPATA I ZLOČINAC SOROS FINANCIRA NEMIRE NA FILOZOFSKOM FAKULTETU!
I kod nas počele prijetnje ISIS-ovim metodama-odsijecanjem glava!

Javna hajka, koja se već nekoliko tjedana provodi preko web stranica ‘Plenum Filozofskog fakulteta’, ‘Mreža emancipacije E-net’, ‘Slobodni Filozofski’, ‘CroL.hr’ i drugih ‘revolucionarnih ćelija’ koje se uglavnom poklapaju s mrežom udruga koje je financirao Soros, kulminirala je jezivom prijetnjom smrću dekanu Previšiću i rektoru Borasu.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Soros Funding Nonwhite Invasion—Hungarian Mayor
JANUARY 22, 2016 BY TNO STAFF— IN EUROPE · 23 COMMENTS

George Soros and his Open Society Foundations (OSF) are one of the groups
actively funding illegal immigration into Europe
, the famous Hungarian mayor of the town of Ásotthalom,
László Toroczkai, has said.

Mayor Toroczkai made the claim during a press conference yesterday in Budapest in front of the Prosecutor General’s Office and the Supreme Court of Hungary, where he had just handed in a series of criminal charges against several pro-invasion left-wing organizations in Hungary.http://newobserveronline.com/soros-funding-nonwhite-invasion-hungarian-mayor/
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Soros Funding Nonwhite Invasion—Hungarian Mayor
JANUARY 22, 2016 BY TNO STAFF— IN EUROPE · 23 COMMENTS

George Soros and his Open Society Foundations (OSF) are one of the groups
actively funding illegal immigration into Europe
, the famous Hungarian mayor of the town of Ásotthalom,
László Toroczkai, has said.

Mayor Toroczkai made the claim during a press conference yesterday in Budapest in front of the Prosecutor General’s Office and the Supreme Court of Hungary, where he had just handed in a series of criminal charges against several pro-invasion left-wing organizations in Hungary.http://newobserveronline.com/soros-funding-nonwhite-invasion-hungarian-mayor/
Нелегална миграција во ЕУ и пошироко е феномен веќе децении, тоа не е од вчера. Разликата е дека деновиве има многу повеќе медиумско светло на аргументот, па личи во поголем размер.
Германија поведе истрага за медиумска пропаганда од Русија на оваа тема. Идејата е едноставна, да се разниша довербата во ЕУ преку параноја од избеглиците. Најголем медиумски притисок кон источните земји над кои има најголемо влијание Русија. Иако избеглиците ни присилно не би останале во сиромашните источни земји, колку ирационален е овој страв.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.973
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=6D588CA2E10CF243A11B0A83856FD75E

евеубаво дава пример, Усаид дава 300.000$ да се поткопаат традиционалните обичаи и ставот кон ЛГБТ во Македонија, но нема таква работа во муслиманските држави, исто сојузници на Уса, па дури и да се во НАТО !!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=6D588CA2E10CF243A11B0A83856FD75E
Усаид дава 300.000$ да се поткопаат традиционалните обичаи и ставот кон ЛГБТ во Македонија, но нема таква работа во муслиманските држави, исто сојузници на Уса, па дури и да се во НАТО !!
А зошто?
Затоа што сојузниците на САД и НАТО земјите немаат потреба од такви фондации.
Кај нив културолошкиот марксизам доаѓа ОД НИВНИТЕ ВЛАДИ И ПАРЛАМЕНТИ.
Види ја Шведска на пример.
Шведската влада има отворена ОМРАЗА кон Швеѓаните, додека "мигрантите" ги имаат сите бенефиции и заштита од државата.
 
W

wicked_1

Гостин
А зошто?
Затоа што сојузниците на САД и НАТО земјите немаат потреба од такви фондации.
Кај нив културолошкиот марксизам доаѓа ОД НИВНИТЕ ВЛАДИ И ПАРЛАМЕНТИ.
Види ја Шведска на пример.
Шведската влада има отворена ОМРАЗА кон Швеѓаните, додека "мигрантите" ги имаат сите бенефиции и заштита од државата.
Не би можел да ги разбереш постапките на нивните влади, и не им се секирај нема да пропаднат.
Шведска и земјите од скандинавија дојдоа до степен да се најсовремени, наједуцирани и најуспешни држави и народ заради тоа што политичарите таму не ги водат своите политики на десничарски идеологии со ширење на национализам и популизам. Народот не може да го впие тоа, достигнале стандард и развиле мисловен сет кој не им дозволува прогрес на такви ликови.

Ова другово е останато за сиромашни земји како нашата.
Сендвич, сок и знаме со 16 крака, куртоазија на модерен и антиквизиран живот.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Народот не може да го впие тоа, достигнале стандард и развиле мисловен сет кој не им дозволува прогрес на такви ликови.

Поздрав до тебе и твојата планета
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.973

http://press24.mk/soros-se-vkluchi-vo-kampanjata-na-sdsm

Спорниот спот на НВО кој се вклучува во кампњата на Социјалдемораткиот сојуз беше емитуван на Телма телевизија, а со своја реакција излезе и Привремената комисија за следење на медиумското преставување во која се бара од радиодифузерите и здруженијата на граѓаните да го почитуваат словото на Изборниот законик. -Во врска со објавените пораки од кампањата „Ние одлучуваме“, Привремената комисија за следењe на медиумско претставување укажува: Тргнувајќи од обврската за почитување на Изборниот законик и обезбедување на позитивна клима за фер и демократски избори, Привремената комисијата ги повикува здруженијата на граѓаните и радиодифузерите да го почитуваат духот и словото на Изборниот законик. Привремената комисијата го почитува правото на граѓанските организации да организираат кампањи од јавен интерес и едукација на граѓаните, но при тоа да обрнат внимание нивните пораки да не бидат идентификувани со пораките на учесниците во изборниот процес, се вели во соопштението на Привремената комисија за следење на медиумското преставување
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.957
Поени од реакции
15.973

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
На кутрите маргинализирани НВОа им пратија Финансиски Ќосиња!:vozbud:

Да видиме дали ќе ја истераат работата до крај, или ко со средниот.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.742
Поени од реакции
5.016
Мене не ми е јасно зошто се викаат невладини организации кога се борат за чисти политички цели и сакаат ова и она да ја бутнат владатс итн. Во основа немам против нво да се финансират од странство ама да се мешаат во политика не ми е јасно не се изгласани од никој.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
велат нов бунар копај, во стариот не плукај. Ако некој апелира да се забрани спонзорство од сорос, ок ама треба да апелира и пропагира да се забрани спонзорство и на владини институции, не само на нво. Или вака "спонзорираните" институции од кој зависиме сите ние, нашето секојдневие и иднина, не се битни. .. :cautious:
НОВА: Сорос склучувал договори и донирал пари на Владата на Груевски
Фондацијата Отворено Општество во образованието донирала 32 милиони долари а во здравството 13, 5 милиони долари. 800.000 добило Mинистерството за труд и социјална политика. За тоа колку пари донирала Фондацијата на Владата, односно државата, зборува директорката Фани Каранфиловска-Пановска во интервју на НОВА ТВ. Договорите за финансирање ги потпишувале министрите од Владата на ВМРО-ДПМНЕ.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom