Имер Селмани - се што знаете за него

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Интервју на прецедателскиот кандидат Имер Селмани за списанието Теа Модерна.






 
S

smart ass

Гостин
Де бе никој ништо не знае? Па како ќе ги процениме кандидатие ако не знаме барем нешто за нив?
па јас незнам ако знае некој нека писи ке го прочитам
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
prekrasna familija ima covekot,dovolno zboruva za nego
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646

Абе ен зезај се чита ли? Се чита што сакаш сега кристална слика? Ако не го ставев ова јас никој немаше ни да знае дека има 4 деца или нешто друго што е битно кога сакаш да запознаеш прецедателски кандидат и да видиш како живее и како размислува. Ама вие во се наоѓате мани.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Ретки се ваквите албанци. Ех да беа сите како него, државава ќе цветаше!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Kаква куќаааа....
Инаку, ОК ми изгледа човекот, знае да се изрази барем...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ми се допаѓа како човек, чинам беше и добар министер, таков впечаток ми остава.
Инаку за претседателскиве избори, да беше етнички Македонец па да размислував за гласање за него, вака...
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Јас немам време да пресечам дали темава ќе оди во канта - тоа ќе го оставам на останатите од редакција, но (секогаш има но) имам време да ве казнам ...
 
Б

Бат Елохим

Гостин
не ми се допадна на вчерашното соочување.... имав подобро мислење за него.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.337
јас го читав интервјуто и искрено ми се допадна премногу. остава одличен впечаток во јавноста, секогаш културен, насмеан . . . не е она, типичен Албанец. да има повеќе вакви Албанци, како Селмани во оваа наша политичка сцена, далеку ќе дотуркаме :)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Ми се допаѓа како човек, чинам беше и добар министер, таков впечаток ми остава.
Инаку за претседателскиве избори, да беше етнички Македонец па да размислував за гласање за него, вака...
се согласувам со твоето мислење
 
P

Princ

Гостин
јас го читав интервјуто и искрено ми се допадна премногу. остава одличен впечаток во јавноста, секогаш културен, насмеан . . . не е она, типичен Албанец. да има повеќе вакви Албанци, како Селмани во оваа наша политичка сцена, далеку ќе дотуркаме :)
Не мора бе да биде Албанец, нека биде и Македонец... само нека работи и размислува вака :)
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Не мора бе да биде Албанец, нека биде и Македонец... само нека работи и размислува вака :)
Многу проѕирно ја префрлаш топката! Зашто никогаш вината не ја барате во себе туку во другите?
 
P

Princ

Гостин
Која вина? Погоре рече дека овој е добар Албанец и јас реков дека не ми чуе оваквото каков Албанец е туку ме интересира како човек. И сега ми бараш некаква вина? Зарем и тоа е лошо? :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom