Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Драго ми е кога насмејувам некое дамиче :) ако конкретно те интересира иди во црква прашај.. ќе видиш дали ќе добиеш подруг одговор :)
Имав еден дечко, учеше во средно попско, па студираше теологија и вака многу паметуваше за невиност уште додека беше во средно (кога бевме во некоја платонска врска пошто имав 15 год.), а дуваше трава и којзнае се` што не правеше. И после икс години се јадеше жив што ме пропуштил мене невина, да ме „одгледува“ па да ме земе и за жена, така што, не ми се страни овие дискусии, правени ми се еееее по сто пати, и пак и пак ми се смешни. А во црква немам што да прашувам, тоа поповите кој од кој понеморални се (секоја чест на исклучоци).
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Имав еден дечко, учеше во средно попско, па студираше теологија и вака многу паметуваше за невиност уште додека беше во средно (кога бевме во некоја платонска врска пошто имав 15 год.), а дуваше трава и којзнае се` што не правеше. И после икс години се јадеше жив што ме пропуштил мене невина, да ме „одгледува“ па да ме земе и за жена, така што, не ми се страни овие дискусии, правени ми се еееее по сто пати, и пак и пак ми се смешни. А во црква немам што да прашувам, тоа поповите кој од кој понеморални се (секоја чест на исклучоци).
Kaтастрофална грешка,па уште ако си убафко.. никогаш не би те пропиштил (само искажувам мислење,сега сигурно ќе испадне како да сум кажал Моrtisha ќе се омажиш ли за мене) :D како и да е,нема човек кој е безгрешен ама има кој е морален затоа што безгрешноста е нешто што неможе да се достигне,а моралноста може,мада со имање секс пред 18 години,чисто се сомневам :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Kaтастрофална грешка,па уште ако си убафко.. никогаш не би те пропиштил (само искажувам мислење,сега сигурно ќе испадне како да сум кажал Моrtisha ќе се омажиш ли за мене) :D како и да е,нема човек кој е безгрешен ама има кој е морален затоа што безгрешноста е нешто што неможе да се достигне,а моралноста може,мада со имање секс пред 18 години,чисто се сомневам :)

На форумов никој не збореше дали е добро или не да се има секс пред 18 год. И јас лично не сум за. Ама темата не е дали е добро или не да се има секс пред 18 туку дали има девојки кои се чуваат за прва брачна ноќ. Моралноста не е само под графа секс.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
На форумов никој не збореше дали е добро или не да се има секс пред 18 год. И јас лично не сум за. Ама темата не е дали е добро или не да се има секс пред 18 туку дали има девојки кои се чуваат за прва брачна ноќ. Моралноста не е само под графа секс.
Jaс општо кажав не алудирав на оваа тема со предходното што го напишав.Секако дека моралноста не се однесува само на секс.П.с да пукне чим не си за..
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ако добро сватив тебе малку криво ти е зошто спомнато е маж а не жена,од некоја причина не знам зошто.Но сепак ќе ти одговорам,ако размислиш подобро ќе видиш дека тоа е општо,сега треба да се наведува секое живо суштество кој некој го поседува дека не треба да го посакуваш ? Не го посакувај кучето на комшијата,неговите кученицња,не го посакувај неговиот папагал и неговите мали и така натаму и така натаму додека не почнеме од некоја нано-бактерија и дур да стигнеме до китот и сите човечки oпшти поделби (брат,сестра,комшија,другарка) нели ? не.. што се однесува до мене немало потреба Бог да го кажува ова,ако ти имаш 2,7% моралност ќе знаеш дека не треба да расипуваш туѓа среќа,само напишано е за да не се вадиш утре ЕЈ ПА НЕ БЕШЕ НАПИШАНО(КАЖАНО) И ЗАТОА ПРАВЕВ ИНАКУ НЕМАШЕ.. уште некое прашање?
Ти невина ли си зема за жена? Мислам ако останала некоја покрај твојот хипер промискуитет? (ако не се лажам од Москва до Мадрид беше, ред чекаа да ги скинеш)
 

Хајсенберг

Компјутерски Инжињер
Член од
15 ноември 2013
Мислења
347
Поени од реакции
365
Имав еден дечко, учеше во средно попско, па студираше теологија и вака многу паметуваше за невиност уште додека беше во средно (кога бевме во некоја платонска врска пошто имав 15 год.), а дуваше трава и којзнае се` што не правеше. И после икс години се јадеше жив што ме пропуштил мене невина, да ме „одгледува“ па да ме земе и за жена, така што, не ми се страни овие дискусии, правени ми се еееее по сто пати, и пак и пак ми се смешни. А во црква немам што да прашувам, тоа поповите кој од кој понеморални се (секоја чест на исклучоци).
Ама си сакала барем еднаш да ти го натегне да се чувствуваш добро нели?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Ти невина ли си зема за жена? Мислам ако останала некоја покрај твојот хипер промискуитет? (ако не се лажам од Москва до Мадрид беше, ред чекаа да ги скинеш)
Прво тие две прашања се за мојот приватен живот така да ниедно правило на овој форум не ме обврзува кога некој ќе ме праша за мојот приватен живот јас морам да дадам одговор.Друго не чекаа ред туку тоа беше пример дека ја имам прошетано и ПРОШЕТАНО Европа од тој крај до овој другиот.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Прво тие две прашања се за мојот приватен живот така да ниедно правило на овој форум не ме обврзува кога некој ќе ме праша за мојот приватен живот јас морам да дадам одговор.Друго не чекаа ред туку тоа беше пример дека ја имам прошетано и ПРОШЕТАНО Европа од тој крај до овој другиот.
Е тука те чекав. Ако твојот живот е личен, што тебе те боли уво за туѓ живот? Сакаш невина? Земи си невина, ако најдеш мислам... Не се замарај која е „скината“ а која не.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Е тука те чекав. Ако твојот живот е личен, што тебе те боли уво за туѓ живот? Сакаш невина? Земи си невина, ако најдеш мислам... Не се замарај која е „скината“ а која не.
Па зошто е тогаш отворена темата ? или да бидам погенерален ЗОШТО СЕ ОТВОРААТ ТЕМИ ТУКА НА КАЈГАНА ?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Па зошто е тогаш отворена темата ? или да бидам погенерален ЗОШТО СЕ ОТВОРААТ ТЕМИ ТУКА НА КАЈГАНА ?
А ти пусто срце не издржува мораш да дискутираш? Ако некои работи тебе ти се лични, не прашувај тогаш лични прашања. Просто и едноставно нели? И не се дери. Ако се издереш мислиш си во право?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
А ти пусто срце не издржува мораш да дискутираш? Ако некои работи тебе ти се лични, не прашувај тогаш лични прашања. Просто и едноставно нели? И не се дери. Ако се издереш мислиш си во право?
1.Tи ако издржуваш зошто воопшто пишуваш постови ? 2.Кого прашав лично јас некого дај ми те молам таква реченица,јас не памтам дека сум прашал некого нешто таквоо.3.Не се дерам туку ти потенцирам,затоа што ако пишам со мали нема ни да прочиташ па треба пак да објаснувам за истата работа.
--- надополнето: 27 ноември 2013 во 14:01 ---
За да си го плеснеме цел приватен живот на мегдан. Изволте!
И после јас сум крив што ќе изнесам свој став и размислување.Најди сега НЗС на ситуацијава,ем форум ем ЗОШТО КОМЕНТИРАШ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom