Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
1. Ти мислиш дека тоа што го кажуваш е точно, но спореди го твоето размислување со расмислувањето на нас останатите членови и ќе забележиш дека тоа е 1 : 1000..... од таму размисли зошто само ти размислуваш поинаку од другите и дали си грешка или не :)

2. Ако нешто го болдираш и го напишеш со големи букви тоа не значи дека е точно и дека има поголемо значење ;)
1.Никој не рече дека моето размислување е точно,тоа што повеќето не се сложуваат сосема го разбирам тоа.Нема место за конзервативни во 21ви век затоа што ова е век на неморалот (општо зборам).И затоа сосема е очекувано тоа за мене,и секогаш ќе биде.

2.Тоа е потенцирано затоа што ако не го болдирам и напишам со големи букви нема ни да го причиташ.Вака да ти боде очи за да се замислиш што сакам да пишам.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
1.Никој не рече дека моето размислување е точно,тоа што повеќето не се сложуваат сосема го разбирам тоа.Нема место за конзервативни во 21ви век затоа што ова е век на неморалот (општо зборам).И затоа сосема е очекувано тоа за мене,и секогаш ќе биде.

2.Тоа е потенцирано затоа што ако не го болдирам и напишам со големи букви нема ни да го причиташ.Вака да ти боде очи за да се замислиш што сакам да пишам.
1. Едно гоооооооолемо браво за тебе што сфати дека си грешка ;)

2. Ти стај го во болд, фонд 100ка ако немаме мерак да го прочитаме не го читаме, а ако е напишано без болд, фонд 5 ако сакаме ќе го прочитаме...... битност на зборот му дава неговото значење, а не начинот на кој е напишан ;)


Мило ми е што се разбравме и да не одиме офтопик........ позз ;):)
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
1. Едно гоооооооолемо браво за тебе што сфати дека си грешка ;)

2. Ти стај го во болд, фонд 100ка ако немаме мерак да го прочитаме не го читаме, а ако е напишано без болд, фонд 5 ако сакаме ќе го прочитаме...... битност на зборот му дава неговото значење, а не начинот на кој е напишан ;)


Мило ми е што се разбравме и да не одиме офтопик........ позз ;):)
1.Нема што да сватам и 2.Не е поентата за големината на буквите туку за значењето,збориш нешто што не е така.Чао пријатно.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Предалеку отидовте со темата !
Сериозно...
 
D

Daedalus

Гостин
1. Ти мислиш дека тоа што го кажуваш е точно, но спореди го твоето размислување со расмислувањето на нас останатите членови и ќе забележиш дека тоа е 1 : 1000..... од таму размисли зошто само ти размислуваш поинаку од другите и дали си грешка или не :)
Само затоа што мнозинството тука веруваат во нешто, тоа не го прави нештото вистинито.
И ти да беше на некој фундаментален христијански форум, сите ќе беа против тебе.
Дали тоа ќе го потврдуваше фактот дека тие се во право само затоа што се повеќе?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
да бе, ко демек ако ви се слече пред вас некоја, ќе ја прашувате дали е невина и одма ќе калкулирате поени наместо да се фукнете. Ајде бе...
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Само затоа што мнозинството тука веруваат во нешто, тоа не го прави нештото вистинито.
И ти да беше на некој фундаментален христијански форум, сите ќе беа против тебе.
Дали тоа ќе го потврдуваше фактот дека тие се во право само затоа што се повеќе?
По прв пат морам да се сложам со тебе..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Само затоа што мнозинството тука веруваат во нешто, тоа не го прави нештото вистинито.
И ти да беше на некој фундаментален христијански форум, сите ќе беа против тебе.
Дали тоа ќе го потврдуваше фактот дека тие се во право само затоа што се повеќе?
Јас сум еден голем Христијанин, ја почитувам својата вера, имам свое мислење, а слично на моето мислење имаат и други Христијани на форумов, тоа е случајност, а намерност :)
Жената е исто човек како и мажот и не треба да биде ставена на некое ниво подоле, сети се дека сите мајки, сестри, ќерки.... се жени. Таа сама си одлучува што ќе прави со своето тело, а ти како друг организам не можеш да и го забраниш тоа :)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
да бе, ко демек ако ви се слече пред вас некоја, ќе ја прашувате дали е невина и одма ќе калкулирате поени наместо да се фукнете. Ајде бе...

Ја ќе ја прашам да не се препознала.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас сум еден голем Христијанин, ја почитувам својата вера, имам свое мислење, а слично на моето мислење имаат и други Христијани на форумов, тоа е случајност, а намерност :)
Жената е исто човек како и мажот и не треба да биде ставена на некое ниво подоле, сети се дека сите мајки, сестри, ќерки.... се жени. Таа сама си одлучува што ќе прави со своето тело, а ти како друг организам не можеш да и го забраниш тоа :)
Ти како добар рисјанин појма немаш што вели рисјанството за жените.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
А ти како еден напињатор задолжително мораше да ме цитираш и на темава ;)
Па кога тресиш глупости, ќе те цитираат луѓето. Рисјанството гледа на жената како на некој што е подолу од мажот, каква црна равноправност. Барем еднаш прочитај ја Бибилјата, не туку лупај како Максим по дивизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom