Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ја би рекол ако е невина во години, значи не млада.. тоа ми е сумљиво. може да е некој религиозен фанатик, или можда имала некои трауми или нешто друго има. Секако ми е сумљиво. Нели јасно да немала многу мажи опајдара не фала али слично и во спротивно ако немала ми едeн а е во доцни дваесетти тоа не чини. Може/веројатно има развиено ниска желба за секс па то и ќе се продолжи во врска / брак. Значи ќе ти вика дека не сака често ј боли глава итн. таква е ок и без секс...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ја би рекол ако е невина во години, значи не млада.. тоа ми е сумљиво. може да е некој религиозен фанатик, или можда имала некои трауми или нешто друго има. Секако ми е сумљиво. Нели јасно да немала многу мажи опајдара не фала али слично и во спротивно ако немала ми едeн а е во доцни дваесетти тоа не чини. Може/веројатно има развиено ниска желба за секс па то и ќе се продолжи во врска / брак. Значи ќе ти вика дека не сака често ј боли глава итн. таква е ок и без секс...
Nakratko kazano ... aseksualna osoba, aseksualka !
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Nakratko kazano ... aseksualna osoba, aseksualka !
Асексуална, фригидна, има ниско либидо, можда има некое нарушување, можда е репресирана потајна лезбејка па мажи и не ја привлекувале па не биднало, а уште не е на чисто.. итн
сумљиво у секој случај
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Асексуална, фригидна, има ниско либидо, можда има некое нарушување, можда е репресирана потајна лезбејка па мажи и не ја привлекувале па не биднало, а уште не е на чисто.. итн
сумљиво у секој случај
Ima dosta vakvi moderni curi vo denesninava bas kakvi sto gi opisuvas aseksualni, frigidni, nisko libido, poveke ima zelba za zensko telo odosto za k** ... za zal !
 
Член од
5 септември 2017
Мислења
41
Поени од реакции
28
Асексуалност означува недостиг на сексуална желба и привлекување. Луѓе, коишто чувствуват постојано недостаток на сексуално привлекување и желба за сексуален контакт се нарекуваат асексуални. Во науката има спорови дали асексуалноста е сексуална дисфункција или вид на сексуална ориентација.

Асексуалното поведение (воздржувањето од сексуални контакти) не е задолжително обврзано со фактичка асексуалност. Кога асексуалното поведение е како резултат од личен избор и погледи, тоа се нарекува целибат. Целибатот е карактеристичен за определени представители на некои религии (пр. православните монаси, католичките свештеници) и култури.

Често асексуалното поведение е резултат од несакањето на некои луѓе да ја прифатат сопствената хомосексуалност од една страна, и недостигот на интерес кон спротивниот пол, од друга.

Они коишто ја разгледуваат асексуалноста како сексуално нарушување, посочуваат различни причини за нејзината појава, меѓу кои: преживеано сексуално насилство, сексуална репресија (поради хомосексуалност и др.), хормонални проблеми и др.

Голем дел од асексуалните луѓе не ја прифаќаат дефиницијата "нарушување", тврдејќи дека состојбата не им предизвикува чувства на незадоволство, страдање и несреќа. Често истакнуван аргумент е, дека во минатото слични категоризации се биле користени наспроти хомосексуалноста, а денес науката ја разгледува како легитимна сексуалност.

Дефинитивен став за карактерот на асексуалноста не може да биде даден, поради недостигот на квалитетни испитувања во областа.

Категорија:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Асексуална, фригидна, има ниско либидо, можда има некое нарушување, можда е репресирана потајна лезбејка па мажи и не ја привлекувале па не биднало, а уште не е на чисто.. итн
сумљиво у секој случај
Баш ако е репресирана и потајна лезбејка онда има поголеми шанси да имала секс со машко.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
По некоја логика ако е репресирана и не сака да се знае онда голема е веројатноста да има дечко ваљда ради притисок од опкружувањето мада не мора да значи има многу што се репресирани а сингл.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Да, голем дел од муслиманкиве пред се ради религијата , пошто сум во такво опкружување ги пратам, а и сум правел доста муабети околу оваа сфера , претежно албанкиве и турчинките.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
Да, голем дел од муслиманкиве пред се ради религијата , пошто сум во такво опкружување ги пратам, а и сум правел доста муабети околу оваа сфера , претежно албанкиве и турчинките.
:pos: .... од муабет до вистина знаеш колку има разлика?
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Секој има право на свое мислење,а само една е вистината

Скоро секоја девојка која се нарекува девојка за жал со која си бил за една вечер условно кажано или во некоја си врска имало крај на сето тоа,изговорите во тој случај се доста познати од типот па ти си фин,досадно е сега млади да бидеме заедно,мислам дека не е уште време итн,(тоа таа го кажува на глас,а тоа што си го кажува во себе е пример мене ми треба некој кој ќе ме шета,кој ќе ме проба цела,а кога ќе дојде време и ќе ме помине скоро цел град тогаш ќе се воозбилам и ќе си најдам некој фин за брак..
Жално,сите тие кој со чиста совест можам да кажам дека се па сигурно 85-90%
пишуваат нај различни статуси на ФБ (гревчиња) како немало добри момци,фини не постојат,многу гледаат само изгледитн,лично јас кога ќе прочитам таков статус одма јаде ДЕЛИТЕ,тие истите што кукаат и пишуваат сешто тие се оние кој тоа го прават,сакаат да се возаткако муви без глави,да пијат,да се дрогираат па и кога тој некој мисир таков ги малтретира ку...те пак го сакаат.
Ниту една не ги цени правите вредности,во интерес им е материјалното и тоа да биде видена,а дали е ку..ва во очите на цел град тоа не им е приоритет,комуникацијата ја нема сета е на социјални мрежи механички е со вртење глави его во ПМ,режисерки,глумици не видена работа (медицински случаеви)

Некој ќе каже абе бараш на погрешно место,никој не бара на погрешно место,погрешни се они кој се присутни на старото место,а со нови обичаи..
Основната култура им е сменета,не постои веќе ни тоа чао,со тоа што во старт си понижен,сум имал ситуации и со онакви кој доминираат во друштвото и оние кој помалку доминираат,во 2грама се е тоа исто штом им се флашите поскапи на коњопоите и сепаринјата тоа во превод значи на се поевтини и по пачаври од девојки(со исклучоци секогаш нормално али тоа е многу малку и невидливо за голо око)
Мое мислење е дека деввојките треба да бидат синергија на лепота,да сака,да не и смета внимание,лошо е да му се препуштиш на таквото живеење кое подоцна ќе ти го одземе тоа за кое сите чезнееме,а тоа се правите вредности,почитта,искреноста и ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ !!

НАПОМЕНА:многу девојки ќе се пронајдат тука потајно и со демант ќе се бунат,а длабоко во себе знаат дека се само такви и никакви!

Поздрав,
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Секој има право на свое мислење,а само една е вистината

Скоро секоја девојка која се нарекува девојка за жал со која си бил за една вечер условно кажано или во некоја си врска имало крај на сето тоа,изговорите во тој случај се доста познати од типот па ти си фин,досадно е сега млади да бидеме заедно,мислам дека не е уште време итн,(тоа таа го кажува на глас,а тоа што си го кажува во себе е пример мене ми треба некој кој ќе ме шета,кој ќе ме проба цела,а кога ќе дојде време и ќе ме помине скоро цел град тогаш ќе се воозбилам и ќе си најдам некој фин за брак..
Уствари ти си тој што се буниш, а длабоко во себе знаеш дека ти е криво што не си можел некоја таква да задржиш, не девојките на темава кои би пишале. Понижен бил чао што не му рекле :icon_lol:

TLDR не барај врски од девојките, барај забава која после МОЖЕБИ ќе се претвори во врска.
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
која ќе се претвори и како што кажав од кога ќеја помине цел град
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Абе зошто пробуваш да се правдаш? што мислиш зошто ти викале дека си фин? :icon_lol:
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Не мислам јас ништо,фактите се пред се и земено во целост како функционира женскиот пол сега и денес тоа фин мене не ми значи ништо,така да пресудни се многу по крупни работи кој се докажани на дело како такви и тоа е така ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom