Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Имав еден дечко, учеше во средно попско, па студираше теологија и вака многу паметуваше за невиност уште додека беше во средно (кога бевме во некоја платонска врска пошто имав 15 год.), а дуваше трава и којзнае се` што не правеше. И после икс години се јадеше жив што ме пропуштил мене невина, да ме „одгледува“ па да ме земе и за жена, така што, не ми се страни овие дискусии, правени ми се еееее по сто пати, и пак и пак ми се смешни. А во црква немам што да прашувам, тоа поповите кој од кој понеморални се (секоја чест на исклучоци).

Те лажел дека било ради годините. Не ти била мазна петата.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
1.Tи ако издржуваш зошто воопшто пишуваш постови ? 2.Кого прашав лично јас некого дај ми те молам таква реченица,јас не памтам дека сум прашал некого нешто таквоо.3.Не се дерам туку ти потенцирам,затоа што ако пишам со мали нема ни да прочиташ па треба пак да објаснувам за истата работа.
--- надополнето: 27 ноември 2013 во 14:01 ---


И после јас сум крив што ќе изнесам свој став и размислување.Најди сега НЗС на ситуацијава,ем форум ем ЗОШТО КОМЕНТИРАШ..
1. Јас не сум тој кој што ги крие годините, ниту па нешто друго, тргнувам од себе кога изнесувам став.
2. Има, погледај си.
3. Да се дереш, се потенцира вака а не ВАКА. Поднаучиси малку култура на дијалог.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
1. Јас не сум тој кој што ги крие годините, ниту па нешто друго, тргнувам од себе кога изнесувам став.
2. Има, погледај си.
3. Да се дереш, се потенцира вака а не ВАКА. Поднаучиси малку култура на дијалог.
1.Moe право што кријам јас дали години или нешто друго
2.Не сум баш сигурен,затоа што познавајќи се себе никогаш па ни сега не ме интересирал ничив живот,дури ни 0000,1%
3.Мое право како ќе потенцирам,јас тоа така сакам да го потенцирам и така ќе го потенцирувам,ако не ти се допаѓа не го читај или стави рака на тоа место на мониторот и читај го тоа не-потенцираното
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
1.Moe право што кријам јас дали години или нешто друго
2.Не сум баш сигурен,затоа што познавајќи се себе никогаш па ни сега не ме интересирал ничив живот,дури ни 0000,1%
3.Мое право како ќе потенцирам,јас тоа така сакам да го потенцирам и така ќе го потенцирувам,ако не ти се допаѓа не го читај или стави рака на тоа место на мониторот и читај го тоа не-потенцираното
Ти стварно имаш талент или вежбаш?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Истото прашање и за тебе.СО ПОСЕБНА НАГЛАСЕНОСТ.. хехе..
Абе дете, кај ни продаваш од твојот лажен морал, па уште и лажеш. Муслиманчиња како тебе ги препознавам на километар. Не лажи дека си нешто друго. Стварно си бил талент.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Крај на дискусијата! Овде имаме манијак, кој ни продава морал:
хахаахаха :D ти си како она.. Роди ме мајко и фрли ме на буниште.. ај ипак прочитај дали сакав да кажем дека сум манијак или дека не сум ..
 
A

AnFem

Гостин
хахаахаха :D ти си како она.. Роди ме мајко и фрли ме на буниште.. ај ипак прочитај дали сакав да кажем дека сум манијак или дека не сум ..
Не, не! Не се вади! Јас убаво те прашав: Дали би силувал, убивал итн. доколку не те фаќа закон? Ти ми го даде тој одговор. Јасно е сѐ!
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Абе дете, кај ни продаваш од твојот лажен морал, па уште и лажеш. Муслиманчиња како тебе ги препознавам на километар. Не лажи дека си нешто друго. Стварно си бил талент.
Јас празните во себе ги препознавам бар за 20 до 25 километри подалеку од твојата способност да видиш дека сум муслиман или не.
--- надополнето: 27 ноември 2013 во 14:36 ---
Не, не! Не се вади! Јас убаво те прашав: Дали би силувал, убивал итн. доколку не те фаќа закон? Ти ми го даде тој одговор. Јасно е сѐ!
кукло ќе ти ги болдирам и со големи напишам зборовите кои се најважни во таа реченица КОГА НЕ БИ БИЛ, БИ БИЛ и БЕЗ сега пак ќе кажеш дека сум манијак? -.^
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Јас празните во себе ги препознавам бар за 20 до 25 километри подалеку од твојата способност да видиш дека сум муслиман или не.
Да да, секако, гледаме, само никако да ја видиш празнината кај тебе :LOL:
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Да да, секако, гледаме, само никако да ја видиш празнината кај тебе :LOL:
затоа што ја немам.Исполнет сум со вера и прави вредности.Тоа што некој ги нема не треба да навредува или омаловажува друг што ги има само затоа што тој истиот и самиот ги нема од типот тренираш,вежбаш,талент си и така натаму.Не се навредив воопшто само ти укажувам на твојата цел дека неможеш ни ти ни било кој тука да ме навреди со такви коментари.Знам кој сум и што сум :) ти не муслиман,ако сакаш наречи ме дека потткенувам од Маите..
 
A

AnFem

Гостин
кукло ќе ти ги болдирам и со големи напишам зборовите кои се најважни во таа реченица КОГА НЕ БИ БИЛ, БИ БИЛ и БЕЗ сега пак ќе кажеш дека сум манијак? -.^
Прво, не ме викај „кукла“. Јас сум човек, живо суштество, не сум предмет.
Второ, што значи патријархално вооспитување? Страв во коски, влеан од страна на татко ти. Епа другар, колкав идиот треба да бидеш па што мораат да те плашат некакви квази авторитети, за да бидеш човек?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Прво, не ме викај „кукла“. Јас сум човек, живо суштество, не сум предмет.
Второ, што значи патријархално вооспитување? Страв во коски, влеан од страна на татко ти. Епа другар, колкав идиот треба да бидеш па што мораат да те плашат некакви квази авторитети, за да бидеш човек?
Прво кукла е комплимент не мислев на предмет.Второ патријахално воспитување е тврдокорно воспитување на прави вредности во животот и затоа на многу им е чудно за моите размислувања па дури и тебе.Патријахалноста не бара страв туку сваќање/разбирање и постојано укажување.Трето прочитај малце граматика разлика меѓу СУМ и КОГА БИ БИЛ.. не ги разликуваш ич.Ме направи манијак на правди бога :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom