Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

darkohn

Water
Член од
9 август 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Имам iPhone 3GS со 6.1.2 софтвер, дали со jailbreak ќе можам да користам и вип картичка или ќе мора и нешто друго да му правам
 

darkohn

Water
Член од
9 август 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Кажи Modem Firmware
imav 5.16.08, pa go staviv toj za ipad, i sega imam 5.13.04, instalirav ultrasn0w no koga stavam vip karticka ne ja prepoznava, gore levo stoi No SIM, dali mozebi sum ja zaebal rabotata bidejki power kopceto nekogas ne raboti i nekolku pati mi treba za da vlezam vo dfu mode
EDIT: uste stoi carrier tmobile
 
Член од
6 март 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво имам проблем со ајфон 3г. софтвер 3.1.3 не ми дава да снимам апликации кој се наменети за тој софтвер ..ми дава ерор на ајтјунс 10.7 може ли помош? 23d0914bbf004fdcb35b2ef.png
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Здраво имам проблем со ајфон 3г. софтвер 3.1.3 не ми дава да снимам апликации кој се наменети за тој софтвер ..ми дава ерор на ајтјунс 10.7 може ли помош? Прегледај го приврзокот 59530
Facebook бара iOS 6. Стај си iOS 4.2.1 и најди ја последната Facebook апликација што работи на 4.2.1
 
Член од
6 март 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Facebook бара iOS 6. Стај си iOS 4.2.1 и најди ја последната Facebook апликација што работи на 4.2.1
Тој софтвер кочи многу го ставив ама имав апликација у пц . за тој софтвер сега нејке ништо да ми инсталира ми го дава тој ерор
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тој софтвер кочи многу го ставив ама имав апликација у пц . за тој софтвер сега нејке ништо да ми инсталира ми го дава тој ерор
Инсталирај ја преку iFunBox директно.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Денес ми го вратија ајфонот 3гс од на инсталација на софтвер од мобилара. Дури сега забележав дека нешто има повеќе во телефонот подуен е во батеријата и малку екранот е повисок, а инаку како што гледам работи ок.....Што можи да е, дали ке биди во ред, воочливо е подебел и подуен?!?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Значи вака, сакам да земам ајфон 4с, бил заклучен, работел со гивеј, ај нека ми објасни некој подетално, дали со телефонот ќе биде се во ред при секојдневно користење на истиот и нема некои негативни последици, или некои ограничувања...ве молам за брз одговор
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Јас имам слично, само место гивеј користам х-сим и си работи супер
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Значи вака, сакам да земам ајфон 4с, бил заклучен, работел со гивеј, ај нека ми објасни некој подетално, дали со телефонот ќе биде се во ред при секојдневно користење на истиот и нема некои негативни последици, или некои ограничувања...ве молам за брз одговор
Ahahahaha, ti bese toj hejtero na apple? Ahahahahha traitor grozen
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Имам проблем со IPhone 4s телефонот од време на време се исклучува сам како да нема батерија, кога ќе се обидам да го уклучам ми пишува дека нема батерија, ако се обидам после неколку минути се уклучува и работи нормално, ова ми се случува на неколку дена еднаш
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Денес ми го вратија ајфонот 3гс од на инсталација на софтвер од мобилара. Дури сега забележав дека нешто има повеќе во телефонот подуен е во батеријата и малку екранот е повисок, а инаку како што гледам работи ок.....Што можи да е, дали ке биди во ред, воочливо е подебел и подуен?!?
90% ти го отвориле, ти смениле нешто и не го затвориле како што треба. А чим си го однел за инсталација на софтвер, може да те зезнале нешто.

Значи вака, сакам да земам ајфон 4с, бил заклучен, работел со гивеј, ај нека ми објасни некој подетално, дали со телефонот ќе биде се во ред при секојдневно користење на истиот и нема некои негативни последици, или некои ограничувања...ве молам за брз одговор
Нема да имаш проблем ни со Gevey ни со X-Sim.

Имам проблем со IPhone 4s телефонот од време на време се исклучува сам како да нема батерија, кога ќе се обидам да го уклучам ми пишува дека нема батерија, ако се обидам после неколку минути се уклучува и работи нормално, ова ми се случува на неколку дена еднаш
Батеријата ќе да ти е при крај, ќе треба да ја смениш.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Смешен си бе, едно време тапа ти бил ајфонот сеа купуваш ахахахахахахаах ... или сакаш фаца да си ити а?
Не е темата овде да зборам поради кои причини го купувам ајфонот, а уше помалку тебе момче да ти ги објаснувам истите...п.с само глупите луѓе остануваат вечно на своите ставови. End of discussion
 

Kajgana Shop

На врв Bottom