Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Moze li nekoj da mi kaze dali ima nekoj servis za WiFi za iPhone 3, prasav kaj nekoi servisi ne mozat da go popravat problemot.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
N
Најди си ја мрежата на ајфонот, оди на таа стрелката што е десно од името на мрежата и види таму дали има копче Forget Network.
.

Nema opcija forget network. Inace probav na druga mreza so password si ja zapamti bez problem.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Здраво, Минатата недела купив нов iPhone 5 од T-mobile и сега ми даде Software Update, Па дали може да ми кажете дали слободно можам да му направам апдејт или?... порано имав 4S работеше на Gevey sim, му направив упдејт на iOS 6 и кога го однесов на сервис ми кажаа дека единствено решение е да се декодира...
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Здраво, Минатата недела купив нов iPhone 5 од T-mobile и сега ми даде Software Update, Па дали може да ми кажете дали слободно можам да му направам апдејт или?... порано имав 4S работеше на Gevey sim, му направив упдејт на iOS 6 и кога го однесов на сервис ми кажаа дека единствено решение е да се декодира...
Слободно направи му update чим ти е од Т mobile ;)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајфон 4 како да знам дли може да се отклучи?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Тоа зависи од џебот колкав ти е :D ептен ако не ти се чека , а ако имаш стрпление почекај уште малце ке излезе некоја апликација за декодирање па сам ке си го откучиш!
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Тоа зависи од џебот колкав ти е :D ептен ако не ти се чека , а ако имаш стрпление почекај уште малце ке излезе некоја апликација за декодирање па сам ке си го откучиш!
Ако се лажеме ќе излезе...умре времето на софтверски анлок така да ова што си го пишал нема да го дочекаме ;)
 
Член од
27 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми се заглави on/off копчето на iPhone 4S. Нема начин да се притисне, без разлика колку силно пробувам. По она што прочитав по нет, ова е чест хардверски проблем со 4 и 4S серијата. Во САД во Apple Store прават замена на телефонот, доколку е се' уште под гаранција.

Мене македонската гаранција од T-Mobile ми е истечена.

Има некој идеја или совет што можам да направам? Поправал некој од вас ваков проблем до сега?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми се заглави on/off копчето на iPhone 4S. Нема начин да се притисне, без разлика колку силно пробувам. По она што прочитав по нет, ова е чест хардверски проблем со 4 и 4S серијата. Во САД во Apple Store прават замена на телефонот, доколку е се' уште под гаранција.

Мене македонската гаранција од T-Mobile ми е истечена.

Има некој идеја или совет што можам да направам? Поправал некој од вас ваков проблем до сега?
Оди во мобилара, за околу 15 евра ќе ти завршат работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom