Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како да креирам нов албум за фотки (имам само camera roll), и како да ставам ринг тон кога веќе ја имам истата песна во iPod. се работи за Iphone 3gs.
Ако си на 5.0.1 имаш да си креираш албум внатре во апликацијата Photos (горе десно во ќош имаш копче). Или преку iTunes во Pictures табот имаш за албуми.
За рингтон, симни си AnyRing преку Cydia, лесна е апликацијата ќе се снајдеш.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ај ако има некој да наброи неколку Cydia tweeks и ствари кој што се неопходни..
и некој sources.. за добри ствари
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај ако има некој да наброи неколку Cydia tweeks и ствари кој што се неопходни..
и некој sources.. за добри ствари
http://cydia.hackulo.us
http://ihacksrepo.com
http://repo.insanelyi.com
http://sinfuliphonerepo.com

Во овие сорсови имаш СЕ дури и повеќе од потребно, никогаш нема да ти затребаат други. А што е неопходно, зависи од тебе, што ти треба и колку го “чепкаш“ ајфонот.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Ако си на 5.0.1 имаш да си креираш албум внатре во апликацијата Photos (горе десно во ќош имаш копче). Или преку iTunes во Pictures табот имаш за албуми.
За рингтон, симни си AnyRing преку Cydia, лесна е апликацијата ќе се снајдеш.
Фала многу.
 
Член од
22 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ако си на 5.0.1 имаш да си креираш албум внатре во апликацијата Photos (горе десно во ќош имаш копче). Или преку iTunes во Pictures табот имаш за албуми.
За рингтон, симни си AnyRing преку Cydia, лесна е апликацијата ќе се снајдеш.

KORUN--- Ми се чини дека добро си ги разбрал Iphone....
Сега вака- Имам Iphone 4 4.3.5 кога ке ми се исклучи без батерија или да го Restart потоа мора да се стави на PC за софтверот да се крене... Инаку на дисплеј имам јас симбол на Apple. Ќе го однесам во мобилара го вклучуват на PC и си функционира перфектно.... Прелистував на Youtube симнував програми но никако да дојдам до решението..... PLEASE HELP
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
KORUN--- Ми се чини дека добро си ги разбрал Iphone....
Сега вака- Имам Iphone 4 4.3.5 кога ке ми се исклучи без батерија или да го Restart потоа мора да се стави на PC за софтверот да се крене... Инаку на дисплеј имам јас симбол на Apple. Ќе го однесам во мобилара го вклучуват на PC и си функционира перфектно.... Прелистував на Youtube симнував програми но никако да дојдам до решението..... PLEASE HELP
Тоа затоа што имаш TETHERED JB најверојатно, од не знам која причина.

Направи му апдејт на iOS 5.0.1 и направи Jailbreak со Redsn0w и нема да го имаш повеќе тој проблем.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Како беше тоа програмчето преку сидија, каде што се бираше теми одма, од хтц, андроид, винодс....
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Може и да постираме и споделуваме најдобри апликации, игри, навигации кои ги користиме...... немора само проблеми да се решаваат во темава :D
Според мене морална ствар која требате да си ја имате е: Viber, Mx Tube, Tom Tom, Unlim tones...
 
Член од
22 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Тоа затоа што имаш TETHERED JB најверојатно, од не знам која причина.

Направи му апдејт на iOS 5.0.1 и направи Jailbreak со Redsn0w и нема да го имаш повеќе тој проблем.

Добро но ми рекоа дека со 5.01 нема да можам да користам gevey??????
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може и да постираме и споделуваме најдобри апликации, игри, навигации кои ги користиме...... немора само проблеми да се решаваат во темава :D
Според мене морална ствар која требате да си ја имате е: Viber, Mx Tube, Tom Tom, Unlim tones...
AirMouse, ProTube (20 пати боље од MxTube), Camera+, Backgrounds (за лепотански позадини), Atomic Web (најоптимизираниот броузер за 2г/3г), Dropbox, iFitness. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Kajgana Shop

На врв Bottom