Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Vaka decki mi treba sovet...tuka telefonot kako sto kazav e 200 dolari, ali plakam 10 dolari mesecno vo rok od 2 godini. Iskaca 440 dolari vkupno...toa ti e okolu 17.500 denari, ali pazete vo tie 10 dolari sto gi plakam mesecno imam neograniceno zborenje so bilo koja mreza i besplatni poraki...me interesira koga ke dojdam vo sk dali ke mozam da go koristam telefonov?

E uste nesto vo vrska so wi-fi....tuka pisuva deka mozam da koristam wireless samo od onie mrezi sto se odobreni od at&t(ova e neso kako thome/tmobile vo edno), nekako moze ova da se resi koga ke bidam vo MK zosto at&t gi nema vo MK:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.320
Да. Ќе земеш еден и за мене? :)
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Прво зависи за кој модел прашуеш,дали за 3Г или за 2Г.Како и да е и за едниот и за другиот има начин да се декодира и да ги користиш СИТЕ можности на ајфонот.

Ејсид мен... кажи бе некој инстант месинџер да си додаам на 2.0.2 фирмвероФ и сурсот разбира се.Го додадов фринг во инсталерот ама неке да ми го инсталира ени ајдија? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.320
Друже, јас meebo.com си го користам. Неам инсталирано месинџер сеуште.
Ај да побарам деновиве, па ќе ти кажам ако најдам нешто асално :)
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Друже, јас meebo.com си го користам. Неам инсталирано месинџер сеуште.
Ај да побарам деновиве, па ќе ти кажам ако најдам нешто асално :)
Истиот проблем се убив од барање ни фринг не го наогам и агиле месингер дај прочачкај и помагај:kesa: ацид ју ар аур хоуп:pos2::smir:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Абе има ИМ+ во сидиа-та и е фри... ама ја неможам да инсталирам нишо од апп сторе... ми бара кредитна :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.320
Абе има ИМ+ во сидиа-та и е фри... ама ја неможам да инсталирам нишо од апп сторе... ми бара кредитна :)
Друже, отвори си App Store јузер преку iTunes. Не мора кредитна да внесеш, може да избереш дека сакаш подоцна да ги внесеш тие податоци. Јас имам јузер за Apple App Store. Никакви податоци за кредитна немам внесено. Со него си симнувам редовно бесплатни апликации.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Можда можело со постара верзија на ајтјунс.. еве и сеа глеав... ама директно таму ме води коа пробувам да напраам јузер. :(
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.320
Најновата верзија ја имам, нема излезено понова откако ја симнав :toe:
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Трте пробај убаво и ја креирав акаунт без проблем ако ти треба помош адд на мсн па ке пробам да ти помогнам , иначе сеа приметив ју туб за да ми работи ми вика нешто преку ајтун да го активирам ацид хелп аген :smir:
 

unknow

master
Член од
8 февруари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
5
hey luge iam edno telefonce ustvari pocket pc bilo Hp iPAQ rw6815 i ok si e se ali ova iphoncevo mi izgleda mn. pofraerski a eve sea gleam i ovie cosmofon nudat 3g uslugi sto mi izglea super za edno od novive iphoncinja taka da dajte ziti se ...ve gleam deka se razbirate od ova mn....ako moze da mi kazete cena kaj za iphone 3g i normalno ako sitkate vie LOL

ajde pozdrav i se nadevam deka ke mi kazete nekoja razumna cena ( iam slusnato deka vo USA bile neso kao GAGA ili 300$ ali tie dogovori i ova ona....taka nesto) ali nema veze kolku i da e daj samo kazete cena ;) i da e razumna LOL

znam deka tuka ne e za pazarenje ali me interesirase za iphonov 3g


POZDRAV
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
hey luge iam edno telefonce ustvari pocket pc bilo Hp iPAQ rw6815 i ok si e se ali ova iphoncevo mi izgleda mn. pofraerski a eve sea gleam i ovie cosmofon nudat 3g uslugi sto mi izglea super za edno od novive iphoncinja taka da dajte ziti se ...ve gleam deka se razbirate od ova mn....ako moze da mi kazete cena kaj za iphone 3g i normalno ako sitkate vie LOL

ajde pozdrav i se nadevam deka ke mi kazete nekoja razumna cena ( iam slusnato deka vo USA bile neso kao GAGA ili 300$ ali tie dogovori i ova ona....taka nesto) ali nema veze kolku i da e daj samo kazete cena ;) i da e razumna LOL

znam deka tuka ne e za pazarenje ali me interesirase za iphonov 3g


POZDRAV
Ова напаметно да го поставиш во темата * пазарете се тука* таму би можеле да ти дадат и понуди и подобро да те упатат кога станува збор за купување ова е тема каде што се дискутира околу самиот тел проблеми итн итн ....
Еве ти мала помош обрати се кај Necrophilia мислам дека има 3г ајфони доколку го најдеш на форум пиши му пп ... поздрав:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom