Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Да али за да можеш да превземаш бесплатни работи преку app store треба и кредитна картичка да активираш а ова е пат да го заобиклиш тој дел
Ахам, кога креираш по прост пат, кај кредитните картици го нема полето (none)
:helou:
Дех и влатче не ми е јасно како неможете да креирате акаунт ...
Дех не ти вика мораш да активираш кредитна на крај имаш ноне и ти вика откако ке го одбереш ноне дека ке те замара секогаш кога ке земеш нешто што треба да се плати на кој начин да ти биде наплатено , а пошо ние даунлодираме фри апп значи воопшто нема да те замара...

Влатче брат со 10тина луге праев муабет и сите го имаме креирано акаунтот на ист начин најпросто 3 чекори и кај никого немаше проблем и секаде го имаше ноне кај картиците....
Прашајте го и Ацид и он го има креирано акаунтот на ист начин т.е простиот (барем така мислам).... :wink:

Трте пробај со реинстал на ајтун да не имаш нешо таму сјебано симни го најновит дирекно од страната на епл и пробај... ви виш ју лак:smir:

Поздрав:smir:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Средив со на Влатче методот мен... тек тоаш се појави ноне.Како и да е... не сте свесни каков е филингот да се намучиш ко црнец док креираш акаунт... конечно средуеш и ја симињаш апликацијата шо ја сакаш, онаков среќен ја кликаш да се отвори... и замисли... ПАЃА!!!!! хахахах
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Средив со на Влатче методот мен... тек тоаш се појави ноне.Како и да е... не сте свесни каков е филингот да се намучиш ко црнец док креираш акаунт... конечно средуеш и ја симињаш апликацијата шо ја сакаш, онаков среќен ја кликаш да се отвори... и замисли... ПАЃА!!!!! хахахах
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Брат шиткај ајфонот пред да умреш од нервози:vozbud:

бтв што симна....
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
ИМ+ бе друже бтв... тој шо ми го прати ти... познава дека ти си го симнал... и ми бара твој пасворд за да го инсталирам :)
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Вака сеа... (немам измени... ке го вметнев во претходниот пост). Дали некој од вас поседователите се сретнал со проблем... да бесплатните апликации од апп сторе не му се уклучуваат? Јас на пример симнав ИМ+ и палринго (двете се месинџери) и двата паѓаат од старт.Ајде ХЕЛП!!! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.876
Поени од реакции
33.424
А на други апликации имаш пробано дали ќе паѓа?
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Не сум пробал друже.. ке симнам уште некоја денес... и ке пробам со било каква фри... ама мислам дека ке е исто.Како и да е... иам стаено краш бандикут игра... и уште некои кракнати и со ниедна нема проблем никаков... само овие паѓаат.Ако не ви е тешко пробајте и вие на вашите телефони со овие... да вииме дал е до апликациите или до телефонот мој :)
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Среѓено другови... ја идев у апп стор преку ајфонот... и паѓаа сите симнати фри апликации.Кога ги симнувам во писи и ги инсталирам преку ајтјунс работат истите.Фала на соработка :)
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Inastaliranje na "NES Emulator" i dodavanje "roms"

1.Idete vo "Instaler" (preku Cydia nemoze)
2.Idete vo "Sources"
3.Vo desniot agol izbirate "Edit" pa posle vo leviot agol klikate na "+"
4.Dodadete "m2.iphoneall.org" kako source
5.Otkoga ke go dodadete posle idete vo "Categories"
6.Izbirate "M2 Games"
7.Prvo instalirate "NES Emulator"
8.Posle "NES roms pack 1" pa "NES roms pack 2"
9.Setiskate na Home kopceto ja izbirate NES ikonkata i tamu vi se storirani okolu stotina igri...
10. Prijatna zabava.....

Za bilo kakov problem okolu celava procedura(ne veruvam deka ke imate) pisete ke probam da vi pomognam...


izvinete za latinicava neso sjebav .......
 
Член од
21 август 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
imam za prodavane IPHONE od 2g so 8 GB cena 270 evra.. i noviot IPHONE 3G so 8gb 330 evra... SITE SE NOVI NEKORISTANI I NE SE KODIRANI, RABOTAT NA SEKAKVA KARTICKA. ako saka nekoj: 071-890-190 :nesum:
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
imam za prodavane IPHONE od 2g so 8 GB cena 270 evra.. i noviot IPHONE 3G so 8gb 330 evra... SITE SE NOVI NEKORISTANI I NE SE KODIRANI, RABOTAT NA SEKAKVA KARTICKA. ako saka nekoj: 071-890-190 :nesum:
ako ne si zuta patka i po 400 evra bi ti go zemal 3g-to.

no ti ke se javis kaj mene, 31 61 264.
alfa mobil.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај ако има он iPhone стварно,ти ќе го купиш Алек,и мене ќе ми го препродадеш за 100 евра.

Колку да не бидеш у минус ептен.
Доволно си самоуверен дека нема? :)
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Mac ne bev samouveren ali deckoto me uveri so porakata, ti na primer ako sakas na mene da mi go prodades P990 ke mi reces: ako sakas zimaj go ako ne ne mi jadi od kurov? Koga ke mi go kazes toa ke mi bide jasno deka ne ti e do kupci tuku do zaebancii. Dadov skoro 300e za obicen iPhone od 8GB, ke dadam 330e za 3G, a posle za 100ka ide kaj tebe :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom