Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Ке се цитирам себеси т.е последниот мој пост од темата експериа и со тоа би ставил крај на офф-топиците во оваа тема

„Ти другар уопште не ме разбираш ама ај на кратко да се објаснам... значи ја не го кудам ајфонот туку напротив телефонот ми се допаѓа.Само сакав да кажам дека нема ништо многу повеќе или Бог знае колку подобро у него отколку у Н95 на пример.“
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Kako da stavam Mp3 pesna za ringtone na iPhone, pred ovoj iPhone imav drug i mozev da stavam mp3 ringtone ama toj imase nekoe programce so ne mi teknuva kako se vika, ako znae nekoj neka pise.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
за да кажете шо цени се двишат ајфоните-3г и постариот модел
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
за да кажете шо цени се двишат ајфоните-3г и постариот модел
3g не сум сретнал сеуште да се продава иако веќе го има во Ск, а за претходниот модел барем по оние огласи кои јас ги имам видено од 290 евра па нагоре.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
за да кажете шо цени се двишат ајфоните-3г и постариот модел
кај мене 3г е 350 евра, со декодирање 450 евра.

се чека до 5 работни дена за достава на телефонот + 3 дена за декодирање.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
дали знае некој каде у њујорк може да се најдe i-phone pri paid? сестра ми е таму уште неколку дена па сакам да ми купи а она нема многу време да шета и да бара па доколку и кажам каде има одма ке ми купи ај некој помош?!?!?!
фала многу :)
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
дали знае некој каде у њујорк може да се најдe i-phone pri paid? сестра ми е таму уште неколку дена па сакам да ми купи а она нема многу време да шета и да бара па доколку и кажам каде има одма ке ми купи ај некој помош?!?!?!
фала многу :)
3Г сеуште нема во припејд а претходниот го има во слободна продажба во секој ејплстор
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Кај не најде нас баш да кажуваме во њујорк кај има телефони....
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
а стариот па веќе излага од продажба, се наоѓа ама премногу ретко.

новиот сеуште го нема во Америка на при пејд, барем колку што сум информиран.
во германија го има, за прилично поскапа цена од што може да се најде кај нас издекодиран на црно.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
Излезе 2.0 фирмвер за ајфоунов?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
Океј, значи да се апгрејдувам :)

Го сакам iLightr, не за друго. Закон апликација :vozbud:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
не се разбирам со декодирања ама ич и пошто глеам има луге шо се разбираат а читав у првите постови за декодирање на картица а не на телефон( за мене ова е нуклеарна физика) сакам да купам на старо без сим картица, ке успеам после да го приспособам да фукционира на наша мрежа???
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
Да, без проблем.

Ќе си ставам јас денес 2.0. Ако не успеам да го декодирам, го носам кај Некро :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
не се разбирам со декодирања ама ич и пошто глеам има луге шо се разбираат а читав у првите постови за декодирање на картица а не на телефон( за мене ова е нуклеарна физика) сакам да купам на старо без сим картица, ке успеам после да го приспособам да фукционира на наша мрежа???
најчесто половен ако го купуваш - е издекодиран, додека за декодирање на ај фоун било која верзија воопшто не е никаков проблем во моментов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom