Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам проблем со мојот iPod 3G. Секогаш кога пробам да го вклучам Сафари (или било која друга апликација која користи интернет како пример Youtube, iTunes...) програмот паѓа и автоматски се гаси, притоа не јавувајќи ништо само се исклучува. Инаку пдокажува дека е повржан со wireless мрежата без проблем. Пробав да го исклучам и вклучам но повторно истото го прави. Некој совет? :(

Си чепкал нешто во Cydia?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Немаш Jailbreak? Напрај му рестарт на ајподот, види дали ќе те зезаат пак апликациите.
Пробав да го рестартирам 5-6 пати,исто и да го вклучам-исклучам исто прави. Еднашка само се вклучи Сафари поработе 10тина секунди и пак падна. Инаку немам Јаilbreak
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Напрај му апдејт на последната можна верзија (мислам дека можеш до 4.2.1)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тоа преку компјутер се прави, т.е. најдобро да побарам инструкции на нет така?

Така, башка имаш iPod 3G, нема што да зезнеш таму, а и да мислиш дека си зезнал нешто, се се оправа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Имам iPod Touch 2G, нешто чепкав и морав да правам ристор. Направив што направив ристор и сега сакам данаправам jailbreak ама power button ми е расипан и неможам да го ставам ајподот во DFU mode. Е сеа прашањето ми е дали може да направам jailbreak без да го користам power button, и ако не може каде можам да го поправам power button и колку ќе ме кошта ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам iPod Touch 2G, нешто чепкав и морав да правам ристор. Направив што направив ристор и сега сакам данаправам jailbreak ама power button ми е расипан и неможам да го ставам ајподот во DFU mode. Е сеа прашањето ми е дали може да направам jailbreak без да го користам power button, и ако не може каде можам да го поправам power button и колку ќе ме кошта ?

Ќе симнеш Redsn0w и таму одиш во Extras - Even More - DFU IPSW, да ти направи custom ipsw баш ко за тебе и за тие што имаат зезнати копчиња.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ќе симнеш Redsn0w и таму одиш во Extras - Even More - DFU IPSW, да ти направи custom ipsw баш ко за тебе и за тие што имаат зезнати копчиња.
И од кога ќе го склопи тој фајл да му направам нов ристор на ајподот со тоа што ќе го селектирам тој фал од Redsn0w?
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
478
Поени од реакции
121
Вака имам iphone 4s ios 6.0.1 кодиран но го работам со x-sim. Е сега сакам да му дадам апдејт на 6.1.3 дали ќе може да го користам телефонот т.е дали ке работи x-simот бидејќи е кодиран на странска мрежа
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака имам iphone 4s ios 6.0.1 кодиран но го работам со x-sim. Е сега сакам да му дадам апдејт на 6.1.3 дали ќе може да го користам телефонот т.е дали ке работи x-simот бидејќи е кодиран на странска мрежа

Мислам дека сега за сега X-Sim работи до 6.1.2. А и што ќе ти е апдејтот?
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
478
Поени од реакции
121
Мислам дека сега за сега X-Sim работи до 6.1.2. А и што ќе ти е апдејтот?
Незнам дали е нормално но батеријата ми трае многу малку па мислев да не треба да се апдејтире за да се реше проблемот
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
478
Поени од реакции
121
Има ли било какви шанси да се направи jailbreak на iphone 4 ios 6.1.3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom