Имам потреба од совет за избор на училиште / факултет

Член од
26 јануари 2006
Мислења
30
Поени од реакции
0
imam potreba od pomos! sestra mi saka da uci vo skopje ama ne znae vo koe uciliste-saka da e definitivno skopje! aj ako sakate kazete nekoja ideja vo koe uciliste bi mozela da se zapise (po moznost nekoe strucno) i da ne bide nekoe za kozmetika ili za frizerka

p.s.saka da stane vo idnina pravnik ili da se zapise na fakultet za jazik ima li takvi sredni ucilista vo sk
HELP ME PLEACE

help me pleace
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Шо ми го избришавте коментарот?:icon_mad::icon_mad::icon_mad:Нека се запише во борис во економското правно училиште во Кисела Вода!!!!!!!!:icon_mad:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Д.С.Е.П.У Васил Антевски-Дрен!
Јас сум правен смер па ако треба нешто кажете!:icon_lol:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
metalka напиша:
p.s.saka da stane vo idnina pravnik ili da se zapise na fakultet za jazik ima li takvi sredni ucilista vo sk
HELP ME PLEACE
neka dojde kaj mene u skolo u boris na praven smer da posle neka ide na praven fakultet za pravneik,isto kako mene:icon_lol:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Да може во Борис или по ново Васил Антевски - Дрен . у правен смер зошто има и економски!
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Кога веќе е сигурна дека сака да е правник и да продолжи онда Борис или Моша, ако не онда нека иде во некоја добра гимназија, па нека си бира факултет...
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Незнам дали има уште она у Ј.Б.Т јазичен смер.Ја знам ја коа се запишуев имаше,значи Јосип Броз Тито (ако се вика уште така)
 
Член од
6 февруари 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
ako imas dobri otceni podobro zapisise ''avtomatika i kompjuterska tehnika''jas sum od prilep ako sakas da mi vratis pisi mi na email:
www.piratce@hotmail.com

[Едитирано од FortunE: опрај се со коментарите]
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
georgi ili orce za gimnazija veruj mi sum uchel u dvete :)
 
Член од
7 март 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
pa moze da te izvestam za turskiot koleg ''YAHYA KEMAL KOLEG'' vo skopje,,ima nastava na angliski jazik ,mislam poveketo od predmetite se na angliski a ima i naturski 2-3 predmeti takada ke ima i eden poveke jazik vo prednost ,,,,,
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
А бе во Јосип Броз нека оди.. најдобро е.:icon_lol:
И шо си се засекирала ти толку.. ќе им дадат листа со средни училишта низ цела мкд на кои меѓу другото ќе пишува со колку поени ќе може да се запише, колку ќе можат да се запишат, минимумот за запишување, максимумот, првиот уписен рок, вториот уписен.. ееее има време бе, тоа во мај ќе го решава.. до тогаш нека кулира.:icon_lol:

И ако не знае дали сака да продолжи факс на право или филолошки, нека се запише гимназија и во трета година нека се определи дали ќе оди ваму или таму. Јас сум така.. и уште си се мислам дали да одам право, филолошки или нешто сосем трето.:wink:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
во орце има јазичен смер. Има јазично а и бе.

Која е разликата поим немам
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Јосип Броз Тито гимназија-јазичен смер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom