Израел ја нападна хуманитарната флотила

  • Креатор на темата nako
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Добро бе луѓе гледам дека повеќето го поддржувате Израел, зарем го оправдувате тоа што настрадаа тројца наши невини граѓани а???

Коа се глупи , им рекоа убаво БЛОКАДА ИМА неможе никој да помине ако сакаат да продолжат со хуманитарната акција ќе се укотват во израелско пристаниште и од таму ќе одат.Што има везе чиви граѓани се кога се криви.

--- надополнето ---

пиши нешто попаметно..

Инаку..
Од кога американците им даваат поддршка на Израелл ???

Фати книга синко.
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
300
Поени од реакции
11
Muslim, provokacijata ti e EFTINA, da se kries pozadi ovoj nik,, mnogu e glupo,ostaj sto e glupo i bolno e..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oon

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.083
Незнам дали знаете,но исто вака Израел има нападнато американски брод,и тоа замислете воен брод во 1967 година,и тогаш ситуациата мегу САД и Израел беше катастрофа, израелците навикнати се да се глупират...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.151
Поени од реакции
2.816
Зошто за Американците и Израелците не важи Хашкиот трибунал?
За да убиваат слободно цивили низ цел свет?
Ако сте вие божји луѓе, тогаш мене слободно наречете ме станист, идиот, предавник, незнајник, будала, наивен, демонизиран… и мило ми е за тоа.
„Кој убил повеќе цивилни жртви..?
Ал Каеда во сите бомбашки напади во Танзанија, Сомалија, Ирак,, Бали, Лондон, Мадрид, Тел Авив, Ерусалим, Бомбај, Кашмир, Авганистан, Косово, Босна и кај ли уште не..?

Или американските и израелските „ПРАВЕДНИ“ војни???
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
На здравје празниците нека почнат, ова е почетокот на КРАЈОТ на ISKURAEL
Дали си ти нормален? :pos2: дали знаеш дека Израелците се најмоќната нација во светот и дека цела Америка ја држат у рака а ти за нивни крај збориш !!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Само да ве потсетам дека израелците за време на председателските избори во САД,беа против Обама,така да Израел може да окрка,ако се чепка со Турција,или со било која силна земја..
побрзо Обама ќе падни отколку САД да им завртат грб на Израел
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.083
Зошто за Американците и Израелците не важи Хашкиот трибунал?
За да убиваат слободно цивили низ цел свет?
Ако сте вие божји луѓе, тогаш мене слободно наречете ме станист, идиот, предавник, незнајник, будала, наивен, демонизиран… и мило ми е за тоа.
„Кој убил повеќе цивилни жртви..?
Ал Каеда во сите бомбашки напади во Танзанија, Сомалија, Ирак,, Бали, Лондон, Мадрид, Тел Авив, Ерусалим, Бомбај, Кашмир, Авганистан, Косово, Босна и кај ли уште не..?

Или американските и израелските „ПРАВЕДНИ“ војни???

Израел никогаш не ќе може директно да се чепка со Турција,како што прави тоа со арапските земји, во таков случај евреите можат да окркат,исто како во времето на Хитлер...

--- надополнето ---

Дали си ти нормален? :pos2: дали знаеш дека Израелците се најмоќната нација во светот и дека цела Америка ја држат у рака а ти за нивни крај збориш !!

Доста те бре аман,со овие теориии на заговор.. Израелците од секогаш на некој начин се наметнати дека тие владеат со светот,ама ова апсолутно не е точно, со светот владеат САД и Велика Бртианија, Велика Британија =САД.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Дали си ти нормален? :pos2: дали знаеш дека Израелците се најмоќната нација во светот и дека цела Америка ја држат у рака а ти за нивни крај збориш !!
ова јас вака ќе го преформулирам ЕВРЕИТЕ СЕ НАРОД КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМО ВЛИЈАНИЕ ВО СВЕТОТ
не дека се слаби, можат скоро сите држави да ги завртат на нивна страна
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
побрзо Обама ќе падни отколку САД да им завртат грб на Израел
Охоо и тек како, на клоци ке го дигнат и него и секој друг што ќе се испречи.

ова јас вака ќе го преформулирам ЕВРЕИТЕ СЕ НАРОД КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМО ВЛИЈАНИЕ ВО СВЕТОТ
не дека се слаби, можат скоро сите држави да ги завртат на нивна страна
The New World Order :violent1:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Израел е силна држава,а другиве можат за к.. да им се фатат.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.151
Поени од реакции
2.816
Да не се заборави дека сојузниците на Израелците и Грците – Англичаните, фрлаа напалм бомби врз македонските села во Беломорска Македонија и се директно одговорни за егзодусот и етничкото чистење на Македонците.
Тоа се случувало во исто време со формирањето на еврејската држава, а и посла првата светска војна кога Англичаните ја окупираа Палестина. Македонците и Палестинците најдобро ја осетиле неправдата на своја кожа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Израел никогаш не ќе може директно да се чепка со Турција,како што прави тоа со арапските земји, во таков случај евреите можат да окркат,исто како во времето на Хитлер...

--- надополнето ---




Доста те бре аман,со овие теориии на заговор.. Израелците од секогаш на некој начин се наметнати дека тие владеат со светот,ама ова апсолутно не е точно, со светот владеат САД и Велика Бртианија, Велика Бртинаија =САД.
Не, тоа е чиста вистина!!! сум зборел со луѓе што живеаат во Америка кои се бизнисмени и лично ми го имаат потвредено тоа! Исто така имам неколку прилично нови книги поврзани со тоа читано..
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Израел никогаш не ќе може директно да се чепка со Турција,како што прави тоа со арапските земји, во таков случај евреите можат да окркат,исто како во времето на Хитлер...

Както веке видовме, превзе нивен брод со командоси.
Последни информациja и то наполно официална-флотилиjaта е тргнала ком Ашдод и тамо ке бидат заведени сите бродове и хора.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Израел со 3,5 милиони Евреи може да победи 500 милиони исламисти од опкружувањето, од Турција до Судан и од Иран дo Западна Сахара.

Никој ништо не му може на Израел, затоа што сака им прави на исламистичките палестински арапи.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.083
Не, тоа е чиста вистина!!! сум зборел со луѓе што живеаат во Америка кои се бизнисмени и лично ми го имаат потвредено тоа! Исто така имам неколку прилично нови книги поврзани со тоа читано..
Се е ЛАГА, точно е тоа дека има неколку милјрадреди во САД што се евреи,ама тоа не значи дека тие владеат,да беа толку супериорни Обама немаше да стане председател, а и уште ова,Израел без САД се никој и ништо во блискиот исток, а САД зошто ги подржува израелцте? знаеш? заради нафтата и заради американските цели, Израел е пиун и ништо друго,, тие се јаки само во теории на заговор.. Имаше и шпекулации дека МОСАД лобира секаде со пари да прикажува дека во светот се е еврејско,типичен пример беше со Клинтон,кога рекоја дека Бил Клинтон имало еврејско потекло,медиумите во Израел тврдеа дека е така,но после Клинтон излезе јавно и рече дека ова апсолутно не е вистина, во 1999-2000 година...

--- надополнето ---

Израел со 3,5 милиони Евреи може да победи 500 милиони исламисти од опкружувањето, од Турција до Судан и од Иран дo Западна Сахара.

Никој ништо не му може на Израел, затоа што сака им прави на исламистичките палестински арапи.

Да ама Израел никогаш нема војувано со Турција и нема да војвуа никогаш...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom