Израел ја нападна хуманитарната флотила

  • Креатор на темата nako
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе кога предизвикувате меѓународни инциденти веете македонско знаме на бродови а вака ги палите
Исто како што вие отварате теми, каде Албанец прогласувате за Македонец (нормално државјанин на Македонија), а не вахабист (како што ви е адет), само тогаш кога вас ви одговара, за оцрнување демек на имиџот на ЕУ.

http://forum.kajgana.com/showthread.php?51329-Словенските-болници-оставиле-Македонец-да-умре-оти-немал-пари-за-лекување

И тоа тема отворена од човек кој лично се залага за горенаведеното. (што да се прави, качаците силовале...)

--- надополнето ---

А ти не аплаудирај, пошто на бродот се веело Македонското знаме, како репрезент на она што ти си фалел во тоа место, а го надополнил некој со три пати повеќе муда од тебе. Не аплаудирај, засрамисе, од ниското чуство, кое предизвикува оргазам кај простата маса (а и кај тебе).
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
А ти не аплаудирај, пошто на бродот се веело Македонското знаме, како репрезент на она што ти си фалел во тоа место, а го надополнил некој со три пати повеќе муда од тебе. Не аплаудирај, засрамисе, од ниското чуство, кое предизвикува оргазам кај простата маса (а и кај тебе).
Пријавен си и за ова.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
А ти не аплаудирај, пошто на бродот се веело Македонското знаме, како репрезент на она што ти си фалел во тоа место, а го надополнил некој со три пати повеќе муда од тебе. Не аплаудирај, засрамисе, од ниското чуство, кое предизвикува оргазам кај простата маса (а и кај тебе).
За оргазмот и простата маса, следниот пат ти ејакулирам меѓу рогови, неможеш со мене така да разговараш.

За темата.
Увек боли кога ќе паднат маските.
Радикалната исламска хуманитарна организација која врбувала борци од исламските земји за босна и за балканот сигурно не ми се пријатели нит ќе ми бидат.
Процесите кои се случуваат во Македонија и на Балканот, а не треба да имаш сложена маса за да ги видиш, е радикализација на исламот на Балканот.
Кој ја помага таа радикализација ?
Таквите хуманитрарни организации кои под превезот на хуманоста ги криат вистинските намери.
Под нивно спонзорство се почесто можат да се видат џамии во околината на Скопје кои се репрезент на саудискиот верски радикализам.
Знам дека простата маса треба да затвара очи на тие процеси, за да кога ќе дојде исламскиот верник да го фати на спиење, ради кафе варење, разбира се.

Притоа не велам јас дека не треба да имаат право Палестинците, но не да бидат предмет на подкусурување помеѓу радикалниот ислам и Израел.
Тоа е лошо прво по нив самите.
Токму тоа се прави сега.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
И шо ако сум пријавен? Јас да прднам, ти ќе ме пријавиш.

Нешто што покажува уште една детерминираност кај тебе. Нема гајле, предбата продолжува.

А господата хуманитарци, пак го компензираа она што не можеше ти да го аплицираш, како Македонец-Хуманист.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
И шо ако сум пријавен? Јас да прднам, ти ќе ме пријавиш.

Нешто што покажува уште една детерминираност кај тебе. Нема гајле, предбата продолжува.

А господата хуманитарци, пак го компензираа она што не можеше ти да го аплицираш, како Македонец-Хуманист.
Тоа не беа хуманисти, туку вахабисти. Јас сум хуманист. Јас не колам живи луѓе и не им ставам полови органи во уста за забава како твоите хуманисти.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
За оргазмот и простата маса, следниот пат ти ејакулирам меѓу рогови, неможеш со мене така да разговараш.

За темата.
Увек боли кога ќе паднат маските.
Радикалната исламска хуманитарна организација која врбувала борци од исламските земји за босна и за балканот сигурно не ми се пријатели нит ќе ми бидат.
Процесите кои се случуваат во Македонија и на Балканот, а не треба да имаш сложена маса за да ги видиш, е радикализација на исламот на Балканот.
Кој ја помага таа радикализација ?
Таквите хуманитрарни организации кои под превезот на хуманоста ги криат вистинските намери.
Под нивно спонзорство се почесто можат да се видат џамии во околината на Скопје кои се репрезент на саудискиот верски радикализам.
Знам дека простата маса треба да затвара очи на тие процеси, за да кога ќе дојде исламскиот верник да го фати на спиење, ради кафе варење, разбира се.

Притоа не велам јас дека не треба да имаат право Палестинците, но не да бидат предмет на подкусурување помеѓу радикалниот ислам и Израел.
Тоа е лошо прво по нив самите.
Токму тоа се прави сега.
Дечко доста со исламофобијата, се разговара за Израел. Исламофобијата, е поттикната од она лоша националистичка кампања на цело стадо идиоти, антиквизатори.
Те излагал некој, и тебе за жал, напраил да и ти поистоветуваш Албанци-Муслимани. То е проблемот.

Никој не рече дека Хамас не е терористичка организација... Ама бродовите, беа хуманитарни, каде тројца државјани на оваа земја со стотици други ЕВРОПЕЈЦИ отидоа во похот, хуманитарен.

Иначе ејакулирај, нема гајле, јас веќе ти се посрав...

--- надополнето ---

Тоа не беа хуманисти, туку вахабисти. Јас сум хуманист. Јас не колам живи луѓе и не им ставам полови органи во уста за забава како твоите хуманисти.
Ете, тука стои проблемот. Прво не знаеш што е вахабист. Второ не знаеш што е хуманист. Трето ни едното ни другото немаат врска со она што ти го збораш сега. Четврто ништо од тоа не се случи на бродот, туку обратно, оние кои што отидоа како божемни вахабисти (од тебе нормално прогласени, а ти немаш никаков кредибилитет за тоа) беа убиени, а ниедно маде и цицка не пресекоа... Четврто, си остаил златна нива, си дошол тука, да остриш политика... :(
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Значи ти Пикасо не можеш да бидеш баниран , иако ќерка ти ќе пуши курови и ќе се фали како цуцала курови сласно. За ова очекувам исто така само да ми биде избришано, и да не добијам бан. Или пошто сум Македонец удри? Ех, Македонијо Македонијо до каде дојде.

--- надополнето ---

Ете, тука стои проблемот. Прво не знаеш што е вахабист. Второ не знаеш што е хуманист. Трето ни едното ни другото немаат врска со она што ти го збораш сега. Четврто ништо од тоа не се случи на бродот, туку обратно, оние кои што отидоа како божемни вахабисти (од тебе нормално прогласени, а ти немаш никаков кредибилитет за тоа) беа убиени, а ниедно маде и цицка не пресекоа... Четврто, си остаил златна нива, си дошол тука, да остриш политика... :(
Па немам врски ко тебе да не добивам банови за провокации. Изгледа зошто сум од нива.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Значи ти Пикасо не можеш да бидеш баниран , иако ќерка ти ќе пуши курови и ќе се фали како цуцала курови сласно. За ова очекувам исто така само да ми биде избришано, и да не добијам бан. Или пошто сум Македонец удри? Ех, Македонијо Македонијо до каде дојде.
Не не, не планирам да имам деца. ;)

И да, зошто си Македонец, а газдата на форумот е Албанец. :)
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Дечко доста со исламофобијата, се разговара за Израел. Исламофобијата, е поттикната од она лоша националистичка кампања на цело стадо идиоти, антиквизатори.
Те излагал некој, и тебе за жал, напраил да и ти поистоветуваш Албанци-Муслимани. То е проблемот.

Никој не рече дека Хамас не е терористичка организација... Ама бродовите, беа хуманитарни, каде тројца државјани на оваа земја со стотици други ЕВРОПЕЈЦИ отидоа во похот, хуманитарен.

Иначе ејакулирај, нема гајле, јас веќе ти се посрав...


Изгледа од ејакулираното не ти се гледа дека на ногата си се посрал. Де забриши се малку.

За темата.
Говориме за главниот организатор на конвојот.
Неговиот бекграунд кажува, регрутирање на исламски борци во конфликтите на Балканот.
Хуманоста нема допирна точка со верскиот фанатизам.
Тоа е политика, не е хуманост.
Луѓето беа жртви на таа политика.
Хуманиот патува без знаме, без ознаки, кроток е како јагне и нема дамки позади себе.

Исламофобија ?
500 џамии за 10 години ги има и таму каде не треба да бидат.
Стилот и начинот на градба кај 75% од нив, саудиска арабија.
Начин на практикување на верата, во подем школата на саудиска арабија.
Балканот треба да се свести дека е ставен во знакот на мечот , тоа се земји кои не се доминантно исламски а треба да станат.
Тој процес Толеранција = 0.

За Палестина.
ООН да преземе процеси на демилитаризација на Палестина и да воспотави самоуправа контролирана од ООН.
Светот да одвојува за палестинскиот народ за да достигне ниво каде ќе може да почне нормално да живее.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Ако не се научите да дискутирате со меѓусебна почит, ќе почнат да се намалуваат темите на кои може да дискутирате.
Оваа тема оди под клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom