Израел го менува начинот на војување

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Русија зад Турција ќе застане, добар виц.
Најголем порив, желба, цел, светиња, сон, како и сакаш наречи го, на Русија е да го врати Константинопол на православието, и да искочи на топлите медитерански мориња.
Никат и у ништо нема да застанат позади Турција, позади САД и Израел ќе застанат, можда и Иран, ама против Турција, never ever.
Иран и Турција им се трн во око на Уса,Запад и Израел.Во прва прилика ке ги поделат,нарочито Иран кај шо се многу измешани.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Taka e, ogromno znaenje treba za da tepas civili i deca i neselektivno da rokas celi zgradi. Ekvivalent e puska na ramo i pukaj na se sto disi i pokazuva znaci na zivot.
Nego Amerive so izjava "Izrael se brani" mamicata nivna, vaka da odreagirase Makedonija do Sipcite (govoram za borba protiv UCK borci, ne protiv civil) imase da go potat za covekovi prava, plemeto da mu go ebam licemerno, kapitalisticno i odvratno.
Па кај се кријат овие од Хамас зад цивилно население.Ако го сакаат својот народ нека се тргнат надвор од населени места па нека кршат глава таму.Иначе Ердоган повикал на света војна против Израел.Ама заборај дека Израел не е Ерменија.
Автоматски споено мислење:

Браво бе драга.

@jamajka не разбира дека јас не мразам никого, туку за некој работи треба да ја знаеш историјата, оти нели се повторува.

Не се воделе крстоносни војни само против муслиманите на блискиот исток, се воделе крстоносни војни и против православните т.е. Русија.

Гледам луѓево се поларизираат на ситни детали, а притоа не ја гледаат големата слика.

Ова што се случува не е дело на Еврејски конзервативни фундаметалисти, туку на Христијански конзервативни фундаменталисти.
Кој Христијански фундаменталисти,мислиш на Џо Бајден?:cautious:Па нели него го избраа за прецедник овие од Антифа.Колку шо знам Антифа се Атеистички Марксисти.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.698
Аха, пошто од друта страна се селективно се рекетира??
Нека фрлат пак со камења и нека испалат уште стотина ракети џганот кон Израелците па нека плачат колку сакаат после по бели светотви.
Ако во таа зграда има терористи и се лансирани ракети е легитимна цел, и немој до жалопојки за жени и деца, да децата се невини но страдаат пред се од постапките на родителите, во Куманово 2015 терористите се закотвија кај јатаци таквите свесно го превземаат ризикот и се соучесници а да беше вукојебинава како Израел ќе беше срамната со земја секоја куќа во која има терорист, ќе немаше мртви полицајци и завиени во црно фамилии зашто на некој муџа му текнало да бара свети албански земји, ете затоа Израел е тоа што е а вукојебинава септичка мизерна дупка.
И гледам кај нас доста жалопојки за племето, а не се зима во предвид што прави племето од позиција на сила, но тоа е стандард процедура кога се посилни курчи се тепај убивај силуван сечи глави, кога си потиснат плачи по светот глуми жртва по кучи зимат жени.
Убаво си знаат Израелците како треба, мамицата у пичка ќе им изнаебат сега.
Значи добро да се знае дека Грција праведно постапила кога палеа македонци со напалм ракети.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Значи добро да се знае дека Грција праведно постапила кога палеа македонци со напалм ракети.
За нивната кауза да, правилно постапиле да ти одговорам на глупото прашање..
Види јас не сум светиња јас кога би можел вас козоебачите би ве пратил во кампови за рехабилитација како што тоа го прави Кина, јас сам хомосапиенс ја сам биче свесно, кај мене жалопојки не поминуват, исламот е милитарна религија и истата мора да се искорени или да претрпи радикални промени..
Ако ти ти е жал за козоебачите во палестина слободно оди подржи ги во нивната идеологија, јас ќе ти ги покријам сите трошкови за до тамо.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Значи добро да се знае дека Грција праведно постапила кога палеа македонци со напалм ракети.
Нема правда или праведно/неправедно. Само сила.
Така и вие со турците сте дошле тука насила, и што сеа ?
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Еве ги одма се испичија - Арачиново 2001. Муслиманиве се силат и провоцираат ко кучиња, само во време на мир, а дојде војна одма се кријат ко глувци, пичици.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.698
За нивната кауза да, правилно постапиле да ти одговорам на глупото прашање..
Види јас не сум светиња јас кога би можел вас козоебачите би ве пратил во кампови за рехабилитација како што тоа го прави Кина, јас сам хомосапиенс ја сам биче свесно, кај мене жалопојки не поминуват, исламот е милитарна религија и истата мора да се искорени или да претрпи радикални промени..
Ако ти ти е жал за козоебачите во палестина слободно оди подржи ги во нивната идеологија, јас ќе ти ги покријам сите трошкови за до тамо.
Колку си ти хомосапиенс јас толку сум Господ самиот.
Не ми е жал за козоебачите, нема разлика меѓу хамас и тие каков што си ти, нацист, расист и што уште не.
Жал ми е за децата кои се убиваат.
Иронијата да е поголема јас сум на страната на Израел во конфликтов, ама не се сложувам со све што прават таму.
Автоматски споено мислење:

Нема правда или праведно/неправедно. Само сила.
Така и вие со турците сте дошле тука насила, и што сеа ?
Не знам дали вие до образованието или природно сте глупи, или ви е од напалм ракетите кои ги тестираа над вас, ама многу бе сте забегани од реалноста.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не знам дали вие до образованието или природно сте глупи, или ви е од напалм ракетите кои ги тестираа над вас, ама многу бе сте забегани од реалноста.
Убаво знаеш да минираш (теми). Се гледа дека си поминал низ одредена обука во раните 2000ти. :coffee:

Окупирај, постави знаме, прогони и насели Евреи. Стара тактика. Може да се прогонува само нелојално население и државата мора да се брани по секоја цена.

Палестинците, да беа малку разумни, десега ќе имаа држава и суверенитет и таа ќе им беше одлична почетна точка за воспоставување односи и градење на широка коалиција (нека биде само политичка и економска, не воена) против Израел. Денес се на воен готовс секој час и она малку што го имаат Евреите им го уништуваат! Плус им ставија ѕид, па терористичките закани се само влажни соништа на арапите.

Не ми се допаѓаат методите на војување на Израел, ниту прогонот на населението (сем ако не е лојално), но само на тој начин може да се одбрани Израел. Штета, пред 6 месеци можеше да се реши сѐ на мирен начин. :)
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Колку си ти хомосапиенс јас толку сум Господ самиот.
Не ми е жал за козоебачите, нема разлика меѓу хамас и тие каков што си ти, нацист, расист и што уште не.
Жал ми е за децата кои се убиваат.
Иронијата да е поголема јас сум на страната на Израел во конфликтов, ама не се сложувам со све што прават таму.
Автоматски споено мислење:


Не знам дали вие до образованието или природно сте глупи, или ви е од напалм ракетите кои ги тестираа над вас, ама многу бе сте забегани од реалноста.
Сум бе, и тоа горд расист нацист и се др што кажа:D
За Израел бил он бе :pos:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Сум бе, и тоа горд расист нацист и се др што кажа:D
За Израел бил он бе :pos:
Тоа што вика дека е за Израел е за поздравување, единствен начин да нема војна во иднина на Балканот е масовна христијанизација на љопките и да престанат да се клањаат на диктаторот ердгоан и неговите затуцани доктрини, навистина немам ништо против Албанците Христијани во Албанија но оваа хорда тука е ептен гнасна.

Меѓутоа треба да се земе во предвид дека шипците едно зборат во јавност а друго кога се пред оџата така што не треба да се сфаќаат сериозно и многу да им се верува, исто и како на нивните браќа во Газа:

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Меѓутоа треба да се земе во предвид дека шипците едно зборат во јавност а друго кога се пред оџата така што не треба да се сфаќаат сериозно и многу да им се верува, исто и како на нивните браќа во Газа:

Мислам дека во самиот Куран пишува дека е дозволено да се мамат каурите и да се лажат, ако е тоа за џихад.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391

Kajgana Shop

На врв Bottom