Изневерени или оставени?

Што боли повеќе, да сте ...

  • Изневерени?

    Гласови: 83 66,9%
  • Оставени?

    Гласови: 41 33,1%

  • Вкупно гласачи
    124

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ми се врти денес нешто онаа српскана песна ... незнам како одеше точно ама нешто као "Превари ме само не остављај ме" бла бла ... ја знаете сигурно, а и немора ... од неа ми текна темава не дека е битна.
Муабетот ми е што е потешко и поболно, да сте изневерени или оставени? Од песни како оваа, често и примери во секојдневниот живот знам дека има такви што би да се изневерени, само не оставени од страна на партнерот. Мене тоа ми се патетични случаеви, и секако мислам дека е најлошо нешто да ме изневери некој. Оставањето колку и да боли, ако е неопходно, побрзо ќе го преболам ... а вие?
Да напоменам исто ... двете работи ако ви се направени од некој што многу го сакате ... значи не од било кого:)
п.с. Се надевам нема да се погоди цел форум да гласа за втората опција ... :icon_lol:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Изневерен не сум бил,оставен да,а бев заљубен.Епа боли...
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Гласав за ”изневерени” двете се исти бичим, како и да те зезнат, ако ја сакаш особата боли. Тоа си е
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Појма неам. Сигурно болат и двете.

Не сум бил оставен, а (колку што знам) не сум бил ниту изневерен.
Како и да е, ако се случи тоа - нејзе повеќе ќе ја боли! :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
И двете болат .. кое повеќе?хммм не знам искрено, кога си заљубен било да си оставен или изневерен исто му доаѓа и двете работи исто болат. Подобро да бидам оставена како така ке преболам отколку да бидам изневерена и цел живот во сомнеж да живеам. Гласам за првата опција затоа што кога би ме изневерил партнерот и останам со него знам дека тоа ќе ме боли цел живот, а кога веќе ќе ме остават ќе најдам начин да преболам, зошто сепак знам дека е крај и полесно ќе најдам решение на тоа, а за неверството неможам да најдам начин да го преболам или да го решам.
 

eYeCaNdY

Неодолив
Член од
27 јануари 2006
Мислења
68
Поени од реакции
1
Гласав за изневерени :icon_lol: не сум бил оставен од никоја но сум бил изневерен еднаш (се надевам:icon_lol: )
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
И неверство и оставање сум доживеал, но бидејки не било во момент кога кон тие особи сум имал повеќе било какви емоции како љубов на пример, не сум се нашол баш нешто погоден. Којзнае како би го доживеал тоа доколку би било поинаку со емоциите. Веројатно многу болно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Убаво што не си се нашол, секако дека би болело многу, особено изневерувањето. Колку и да сакаш некого, колку и да ти се извинува, колку и да се трудите да продолжите каде што сте застанале ... не би било исто ништо. Незнам, барем јас така гледам на тие работи ... ако не му одговарам некому, нека ме остави ... што ќар од тоа да ме вара ...:)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ne znam za sto da glasam deka ako te ostavi sigurno te izneveri....taka da..........:icon_mad: :icon_mad:
inace bolkata e ista,no traenjeto na bolkata e razlicno.......
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Mi se slucilo da me izneveri, i me bolelo mnogu iako ne sum bila zaljubena. Od samata pomisla deka me izneveril, se osekam glupo. Podobro ke bilo da me ostavi pa da odi so koja saka, a ne vaka. A mnogu brzo gi preboluvam i izneveruvanjata i ostavanjata. Dokolku nekoj me izneveri tuka e i krajot, nema sansi da mu oprostam i da ostanam so nego. Nekoi luge ednostavno ne go menuvaat karakterot, ako ednas te izneveril, ke te izneveri i drug pat, a tebe ke te boli sekoe negovo izneveruvanje.:blabla:
 
Член од
21 јули 2005
Мислења
87
Поени од реакции
1
оставање----е ИСКРЕНОСТ (почит)
неверство---е НЕПОЧИТ

гласав за неверство
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ivana напиша:
оставање----е ИСКРЕНОСТ (почит)
неверство---е НЕПОЧИТ

гласав за неверство
Mnogu dobro kazano!

Koj i da te ostavi bez razlika kolku go/ja sakas so tek na vreme ke pomine.
Ako nisto drugo barem imas pocit prema drugata osoba i ne mu/i go. trosis vremeto i trpeniet i sve sto ide propratno so toa.

Ali ako te izneveri sakata osoba .. kolku i da se pravis deka si prostil, sekogas ke postoi taa sumlja deka povtorno ke se sluci istoto, i koga togas toa ke izleze na povrsina ili moze da predizvika drugiot parter da izneveri so ka"opravduvanje" za nejzinite/negovite postapki.

I ja glasav za neverstvo
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
за чудо некое,иако не сум била оставена до сеа,гласав дека повеќе боли да те остави некој,бидејќи во тој случај на тој некој веќе не му е до тебе,а ако си заљубен тоа боли многу повеќе него тој некој да те изневери,што немора да значи дека не му е до тебе,туку дека му се шврљало на страна...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нит сум бил оставен, нит изневерен, во љубовта. Довербата ми ја изневериле, тоа да. Ама или сум ги натепал и потоа заборавил дека постојат или само сум заборавил дека постојат.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ако сум оставена повеќе ќе ме боли.
Али и зависи за какво неверство се работи.
Ако он со некоја се гледа нон-стоп додека е со мене, односно почесто и јас да го дознаам тоа...ќе бидам повредена. Од проста причина што на него стварно му се свиѓа таа личност, па со неа си е цело време без јас да знам. А ако се работи за изневерување кога бил пијан (СЕ ДЕШАВА) или негде со другари, порасположени и ете се десило едноставно и да ми каже, мислам дека ќе простам и нема да ме боли толку и ќе заборавам. Сепак она останала за една вечер само...утредента пак се вратил кај мене...а тогаш јас одлучувам дали ќе остане или не:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom