Изгубено куче Скопје

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.192
Поени од реакции
35.745
Бараме сега, оставете ја отворена додека не се најде кутрево.
Јас сум моментално на кеј кај циганскиот мост, има тука кутриња ама ниедно не се одзва на кунташе.
Јас го полнам електричниот тротинет во Радио бар и веднаш ќе се пуштам низ градски парк па надоле на кеј.

Ќе ме познаеш, носам фармерки над глужд, бели чорапи, дуксер шизик на ризик, качкет и очила со портокалова рамка.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.422
Поени од реакции
19.534
Јас го полнам електричниот тротинет во Радио бар и веднаш ќе се пуштам низ градски парк па надоле на кеј.

Ќе ме познаеш, носам фармерки над глужд, бели чорапи, дуксер шизик на ризик, качкет и очила со портокалова рамка.
А ако се препознаемо дечко сигурно ке каже не сум ја "не сум ја".


:icon_mrgr:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.620
Поени од реакции
34.863
Одамна немало ваква сплотеност на Кајгана, сигурен сум дека Кунташето ќе биде пронајдено.
Тешко да го препознаеш, ова личи на секоја стандард џукела што чепка по кантите.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Дечки јас сум моментално кај Глуво Куче. Има тука мала група луѓе што викале Кунташе, Кунташе еден саат, ги слушнал некој, прашал што е работата и овие рекле абе бараме едно куче ама изгледа глуво е и човекот им кажал знам јас кај е и тука ги донел. Недоразбирање настанало.

Ќе ги пазиме околните улици, ако отиде накај кинезите во Star Ocean случајно веќе ќе биде касно.
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Слабо се имате дружено со елегантнава фела од Скопје, тату мајстори, феминистки, поетеси, глумици, пејачки, ескорт девојки, бањатиот дел од Македонија што не гура во ЕУ, затоа ве чудат вакви профили и постови.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.245
Поени од реакции
3.162
Kaков кринџ профил, уште покринџ име. Не е ни чудно што јадново кутре побегнало.
Сигурно веќе се има и прекрстено и веќе не се одѕива на Кунташе и Куче. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom