Изгубено куче Скопје

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.016
Поени од реакции
36.103
Ако не го најдовте кучето досеа, гарант че го најте за пивофесто во Прилеп.
Дом4е е веќе, ја душка на тадкому влакнестата мишка за казна оти побегна.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.133
Поени од реакции
56.238
Зашто мислат дека вака зборат кучињата бе? Што се они, ретарди па вака неписмено и малоумно да зборат? Деџги, зошто дечки во кучешкиот свет би се изговарале деџги? Што е ова?
брожедав, што е ова? ват ис дис? ват? вај?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.206
Поени од реакции
16.153
Зашто мислат дека вака зборат кучињата бе? Што се они, ретарди па вака неписмено и малоумно да зборат? Деџги, зошто дечки во кучешкиот свет би се изговарале деџги? Што е ова?
брожедав, што е ова? ват ис дис? ват? вај?
Куче со говорна мана, у тренд е.
Ваљда.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
164
Поени од реакции
262
Зашто мислат дека вака зборат кучињата бе? Што се они, ретарди па вака неписмено и малоумно да зборат? Деџги, зошто дечки во кучешкиот свет би се изговарале деџги? Што е ова?
брожедав, што е ова? ват ис дис? ват? вај?
брожедав == прошетав (ваљда). Исто како врчак и овие имаат одлепено без усул.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Извадок од еден неделник:

Имаше соопштение од кабинетот на претседателот на државата, Стево Пендаровски, од каде велат дека курајбер ќе биде одликуван со орден за заслуги на Македонија затоа што го пронашол инфлуенсерот Кунташе. Веќе циркулираат фотографии и каде бил пронајден:

1679223961253.png


Со статус се обрати и поранешниот претседател на Влада- Груевски “кога ќе се в'атиме на в'аст на соодветна в'окација ќе му изгвадиме соодветен споменик на Кунташе“. На прашањето на која локација одговори “нав'одот ќе каже каде“. Имаше и изјава до јавноста и од ЈП Лајка каде изјавија дека поднеле петиција до Владата ЈП Лајка да се преименува во ЈП Кунташе. Тропнавме и на вратата на неговата мајка која со солзи во очите ни раскажуваше како дење и ноќе барале низ контејнери, улици, делници и отпади. Во неколку наврати мислеле дека го препознале кучето кое неуморно копало во кантите, но истото не се одзвало на Куч, туку на Куц. А и Кунташе имаше изјава за јавноста: “Деџги, Ве молам да ми го врадиде црвенодо гаивџе“.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
164
Поени од реакции
262

Kajgana Shop

На врв Bottom