Изгрејсонце

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Некој отвори група за зајдисонце, па мислам дека фалеше оваја тема.

Бладогет за мене е да седам на тераса или во мојот двор да си пијам лимонада и да го глеам ова додека слушам музика и си пишам нешто :wub:...
Не знам за вас ама јас лично од една ваква гледка се осеќам полна со позитивна енергија за денот шо следит. Ништо не е совршено ама кога сме до природата би размислила 2 пати.:smir:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
....и јас го сакам изгрејсонцето....но најчесто го преспивам :( ....но на планина е нешто сосема друго....се будам со првиот зрак
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Прегледај го приврзокот 34056

Прегледај го приврзокот 34057

....и јас го сакам изгрејсонцето....но најчесто го преспивам :( ....но на планина е нешто сосема друго....се будам со првиот зрак

Jас намерно се будам порано за да го гледам,прекрасна е глетката :wub:
 
Член од
10 август 2010
Мислења
66
Поени од реакции
33
Photo-0001 (8).jpg
Photo-0005 (6).jpg
Photo-0010 (4).jpg
Photo-0008 (5).jpg
Photo-0010 (4).jpg
Изгрејсонце и поглед на мостот „Близнак„...
Кејот на Вардар во Општината Аеродром
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Мм...тазе слики пред пола саат...него, не е баш изгрејсонце „9:10“. Претпоставувам се мисли на 6.30am

Покрај море најдобри ефекти се гледаат...

 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Едноставно не мојш да останиш рамнодушен ... :wub:
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Шо да праам коа се сликани со мобилен... у живо беше :drk: :drk: 
?

..........

Гостин
Сонцето е најубаво кога изгрева токму во Август, месецот на лавовите, љубовта и староегипетскиот бог на сонцето Амон РА.
Внесува живот надеж и среќа, сонцето е богот над боговите, нашата звезда која е дирекно инволвирана и заслужна за нашето создавање и постоење..

Да живее сонцето :vozbud:

 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Задарска ривиера, Хрватска:


Ткон, остров Пашман

39925027.jpgТкон, остров Пашман

39924996.jpgБиоград на море

39925047.jpgТкон, остров Пашман

40046364.jpg
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонцето е најубаво кога изгрева токму во Август, месецот на лавовите, љубовта и староегипетскиот бог на сонцето Амон РА.
Внесува живот надеж и среќа, сонцето е богот над боговите, нашата звезда која е дирекно инволвирана и заслужна за нашето создавање и постоење..

Да живее сонцето :vozbud:


и тоа вечно!!!!


вистина изгрејсонцето во август има посебен шмек а дава најубаво чувство. Уфф каков феномен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom