Изгледот и мислењето на другите?

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Никој не може да влијае врз мене, како да изгледам, што да носам, каков парфем да користам... Се носам "раперски", и тоа е одкако почнав да слушам рап некаде пред 5-6 години.
Единствено до сега врз мене влијаело едно чупе, одевме некое време и сакаше да се сменам и почнав да се менувам но за среќа врската не беше толку долга и останав на старо. :)

Комплименти на никого не му пречат, па зошто би ми пречеле мене. Примам и критики, но сепак на крај изгледам онака како што сакам јас.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Па некој ако ми каже дека нешто фино ми стои, нормално дека ми годи. А доколку каже дека нешто не му се допаѓа кај мене не му обрнувам внимание, мн ми е гајле, си се носам како сакам и тоа.
Инаку давам коментари за изгледот само доколку некој ме праша Еј како ми стои тоа како тоа? И обично си кажувам, добро, лошо.
Инаку да застанам си да фаќам сеир кој како е облечен, мислам ццц, ич не се замарам со такви работи, не е толку важно кој како е облечен, важно е да е чист, да не мириса на пот и то. :helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nikad ne mi bilo gajle sto ke recat lugeto samo me nervira koga za nekoj ke recat narkoman oti bil so lanci i nitni i jakna i presivki i cokuli, a za nekoja so gol stomak i minic do pic ne vikaat kurva, a ako ovoj lici na narkoman, togas ovaa lici na kurva iako moze ne e.
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
битно е јас да се чувствувам удобно и сама да си се свигам,а другите...
прифакам критики и сугестии само од 2-3 личности и толку.
а другите,нека се погледнат прво сами,па после коментари и за другите...
нели?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
битно е јас да се чувствувам удобно и сама да си се свигам,а другите...
прифакам критики и сугестии само од 2-3 личности и толку.
а другите,нека се погледнат прво сами,па после коментари и за другите...
нели?
a sto ako veke se poglednale samite sebe si,pa i prifatile i nekoj dobar sovet,sugestija ili komentar?i togas li taka ke mislis, ili prifakas isklucivo samo pozitivni kritiki?ili i za pozitivnite kritiki go iznesuvas istoto mislnje,t.e. da se poglednat prvo samite vo ogledalo,a potoa da komentiraat?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Никогаш ама баш никогаш не ми било гајле што ќе речат другите за мојот имиџ. Секој комплимент е добредојден, но не доживувам екстази кога го добивам. За критикките, па ич не им обрнувам внимание.
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
ааа мн ми претставува садусфакција коа ми делат комплиметни :pipi: хаха
така да коа ке ме сретнете одма да слушнам критики муахахаа
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Не ми е баш гајле што мислат другите за тоа што го носам. Како ќе ја оценам пригодата така се облакам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ми значи секоја критика и совет..дури и кога е лоша. Сосем логично ми е и прифаќам кога некој што е супер облечен ќе ме искритикува ако нешто на мене не му се допаѓа. Ама не можам да поднесам некој што не знае да спои 2 бои заедно да ме критикува.

Сакам кога ќе се примети дека сум променила нешто, приметувам дали се тоа позитивни или негативни реакции.

Не сакам да се вртам и да загледувам што носат другите. Меѓутоа секогаш има исклучоци. Ако помине некоја страшно згодна девојка, облечена топ немам причина а да не го искоментирам тој факт. Не е тоа трач муабет туку едноставно коментар за тоа како девојката ја искомбинирала облеката, боите, стиловите.:wink:
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
не,не,неее... прифакам секакви критики(позитивни,негативни),ама само од одредени луге како што веке пишав... а не од луге кои сметам дека баш и не ми мислат се најдобро у принцип... а и не се компетентни за тоа!:pipi:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
This is a free land, секој има право да ми каже што ми мисли, без оглед дали е критика или пофалба.
Не ме тангираат многу нивните забелешки. :pipi:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ете еден мој комплекс, цело време си мислам дека сум модни промашај иако ми викаат сека сум ок..комплиментите ми годат ако се добри ќе бидам задоволна ако се критики тогаш да си знам за нареден пат да сум подобра
бај д веј критики не признавам само од една личност..тоа би требало да ми го кажат најмалку три
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Секој сака да изгледа убаво, па биде приметен поради неговиот изглед, да му кажуваат дека изгледа супер, да се приметува дека има обрнато внимание врз сопственото тело и стил!

Секој од нас, признавале или не, секојденвно, барем по еднаш размислува дали со својот изглед ќе биде приметен, дали ќе им се допадне на другите, дали ќе добие комплимент во врска со некој детал на неговиот надворешен изглед!

Колку вас ви годат комплиментите, а колку ве погодуваат критиките..дали ги прифаќате сугестиите од другите или пак без оглед на се, терате по свое?

Од друга страна, Дали се замарате со изгледот на другите, дали кога ќе ве праша некој за коментар во врска со неговиот изглед, одговарате искрено или пак сте лицемерни?
..јесте да свекој гледа..да свекој оговара..ако смеем така да кажам...не сум цвеќе за мирисање ниту јас...ама ипак...убоо е кога ќе добиеш прекрасен комплимент...а и критика..барем знаеш што мисла за тебе...но сепак не треба да се оптоваруаш што другите мислат..ако тебе ти се допаѓа...носи го:smir:
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
b idejki sum princ naucen sum da gi zatvoram ocite i dlaboko da poglednam vo sebe i vnatresnata ubavina i toa go pravam i kaj drugite ...i vnatresnat ubavina koga ja iskazuvam i monika beluci se siznuva:wink::smir::vozbud:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Не ми смета што мислат другите и прифакам секакви критики,ама си терам по мое мој живот што сакам тоа правам:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom