Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Во финале влегоа:

1. Влатко Лозановски
2. Есмас Бенд
3. Маја Вукичевиќ
4. Наде Талеска
5. Викторија Апостолова
6. Кристијан Јованов
7. Ангела Здравковска
8. Водолија
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Добро што го форсираат толку Влатко Лозановски? Навистина беше толку добра песната?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
9.291
Дај бе бидете малку реални. Песната на Влатко е доста певлива балада, а и самиот Влатко има гласовни способности да ја отпее истата на најдобар начин. Во текот на целата песна не направи ниту еден кикс, заразлика од другите.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Дај бе бидете малку реални. Песната на Влатко е доста певлива балада, а и самиот Влатко има гласовни способности да ја отпее истата на најдобар начин. Во текот на целата песна не направи ниту еден кикс, за разлика од другите.
Ni Nade ne napravi nitu eden kiks ,sovrseno ispea ,a ispadna pozadi Maja ,pozadi Maja be:nesvest:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Чим се работи за “певлива“ балада, можам да замислам каква му е песната. :pov:
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Бледо,бледо,бледо...А онаа едната водителка изгледа уште таа им остана во МТВ...Или се телепортира типкава...Води утринска програма,пичи на фестивали...А бре што очекувате повеќе од ова кога директор на МТВ сега е Ефтим Гаштов,тип кој своевремено водеше квизови на приватни телевизии...Сега да ме утепаш не ми текнува кој квиз беше,ако треба нема да спијам,ама ќе се сетам...
:uvo::uvo::uvo:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во финале влегоа:

1. Влатко Лозановски
2. Есмас Бенд
3. Маја Вукичевиќ
4. Наде Талеска
5. Викторија Апостолова
6. Кристијан Јованов
7. Ангела Здравковска
8. Водолија
Додека не слушнав во живо какви се песните и јас мислев дека имаме катастрофален избор.Не ми се верува дека толку добро звучеа во живо,од прва до последна песна.Започнувајќи од Памперс до Паркети.
Дебитантите беа одлични,моќни и доста ефективно звучеа.

Девојката која имаше технички проблеми,има одлична песна,Ангела исто така,за на Јова стилот не ни коментирам,Влатко феноменален,Памперс интересни со лоша песна,Димитар доста интересно звучеше,малечката Теа...но Есмас бенд беа лудница.
Мора да одат они,имаат најпретставителна песна.

Ќе се задржам на Маја Вукичевиќ.Од никогаш не сум ја сакала и секогаш мислев дкеа лошо пее.Сега пееше во живо,а единствената песна од сите овие, која има евровизиски призвук во живо е нејзината.Затоа и жирито гласаше за неа.Навистина добро звучи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Од колку саат е циркусов утре?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сега да ме утепаш не ми текнува кој квиз беше,ако треба нема да спијам,ама ќе се сетам...
:uvo::uvo::uvo:
Суперишка? :pos:


Ќе се задржам на Маја Вукичевиќ.Од никогаш не сум ја сакала и секогаш мислев дкеа лошо пее.Сега пееше во живо,а единствената песна од сите овие, која има евровизиски призвук во живо е нејзината.Затоа и жирито гласаше за неа.Навистина добро звучи.
И мене ми се допадна песната на Вуќичевиќ, Масевски завршил добра работа. :smir:

* * * * *

Инаку читам разни критики по Интернет како изборов бил се покатастрофален секоја година, бла бла.
Ланскиот избор (и музички и сценографски) беше најдобар, а и оваа година според мене е на исто ниво како лани. Можеби не требало да ставаат кич кругови и вртлози, ама сепак како и да е оваа сценографија е една од најдобрите која сме ја виделе по наши фестивали.

И водителките ми беа ОК, бар се трудеа да направат нешто интересно, ама ние сме навикнати на стерилно и досадно водење со читање од ливче, а се друго е лошо. :toe:

Како и да е, не заборавајте дека овие две вечери беа полуфиналиња, ни на главната Евровизија полуфиналињата не изгледаат најсјајно.

Генералната оценка за фестивалот ќе може да се даде утре, на финалето. :smir:

П.С. Кој беше проблемот уствари со Викторија Апостолова? Таа нешто во бекстејџ спомна дека направила огромна грешка која не смеела пак да си ја дозволи. :toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сега ја слушнав песнана на Влатко Илиевски, не е лоша.. интересена и певлива е.
Не го гледам појќе циркузов,а и жирито нешо слушам се состоело од доктори и модели.
Море ова ни циркуз не е.. незнам како да го наречиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom