Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Дај бе бидете малку реални. Песната на Влатко е доста певлива балада, а и самиот Влатко има гласовни способности да ја отпее истата на најдобар начин. Во текот на целата песна не направи ниту еден кикс, заразлика од другите.
се соглaсувaм. нaјдобaр беше
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
П.С. Кој беше проблемот уствари со Викторија Апостолова? Таа нешто во бекстејџ спомна дека направила огромна грешка која не смеела пак да си ја дозволи. :toe:
Девојчето го постави сценскиот настап и таман да запее сфати дека микрофонот не работи.И тотално се збуни,сакаше да се врати назад,танчерите си играа,а од водителите никој не изреагира навреме да ја сопре песната.Публиката ја прифати и аплаудираше цела песна,а она мислам дкеа начисто се разочара како дебитант :) Од кога заврши матрицата,и го заменија микрофонот и си ја испеа песната која и е навистина добра а има и убав глас.
Грешка ваква досега не е случена кај нас,да испадне и да нема микрофон,буквално како безгласна буква беше, се обиде и да пее,ама најмногу до прв ред се слуша:)
Срце,како за прв настап,ептен незгодно.
 

Pik

Член од
10 февруари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Samo Vlatko Lozanovski i Goko Tanevski se za mene seriozni kandidati za Evrosongot.Imase i nekoj interesni numeri no interpretaciite bea tolku losi sto kompoziciite ne bea doloveni vo cel sjaj.Premnogu avanturisti se prijavuvaat ,neprofesionalen odnos kon stajlingot,koreografijata na scena. Vo prv moment si pomisliv deka losiot zvuk na TV se dolzi na MTV se do momentot na nastap na Lozanovski koj potpolno ja demantirase mojata konstatacija.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Есмас и никој друг е мојот став.
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Па ако одат на фора бум-бум трес,може...Иначе текстот беше гола вода...Пола не го ни разбрав,само нешто разбрав пурпур боја :vozbud::vozbud::vozbud:,џипсис денс :vozbud::vozbud::vozbud: и она изведуваше денс у стилу шипка у Лас Вегас...
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Целокупниот настап и "костимографски ефект" на Маја беше само една бледа "Лејди Гага верзија". Не понуди ама баш ништо ниво. Се чудам како освои толку поени.
Инаку, мои фаворити за победа се Есмас Бенд и Влатко Лозаноски.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Песната на влатко лозански е премногу обична за на евровизија, повеќе личи на секојдневна песна и ако се додаде фактот дека нема сценск инастап, оанак сам на бина као не знам што тогаш ајде признајте дека не вреди ништо ако отиде во еропа. Додека есмас бенд имат супер кореографија имаат труби имаат тапани и сакале вие или не ромите за играње и за музика ги бива и имаат најбоља песан комплет со кореографија оваа година. единствено они можат да покажат нешто ново и интересно во европа и затоа викам да не бидеме ограничени тку да ја испратиме најдобрата песна подржана со кореографија во норвешка.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Може инфо за Паркети? Дали влегоа во финалето, јас пропуштив не ги гледав :(
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
9.291
Може инфо за Паркети? Дали влегоа во финалето, јас пропуштив не ги гледав :(
Јок...Многу слаб пласман. Имаа интересна песна, ама не беше нешто што се очекуваше од нив.:smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Целокупниот настап и "костимографски ефект" на Маја беше само една бледа "Лејди Гага верзија". Не понуди ама баш ништо ниво. Се чудам како освои толку поени.
Инаку, мои фаворити за победа се Есмас Бенд и Влатко Лозаноски.
Немој да се чудиш :) :pusk: :sekss:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom