Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Ај напучи се сеа малце и да ви го подпикни Иванов :)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
БУЏАКУ КАЖА,20 пути пишав,глеј ја дебатата пак,ако не си видел и чул,ни од сдсм не излезе ниту се шпекулации,чиста вистина.
haha:pos2: од кога па тој љочка е некаков фактор во државава? Кажал нешто и ние без памет сите за него ќе гласаме. Тоа може да е својствено за вас комуњарите ама нас ни е Македонија пред се и пред било каква мочана партија.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
само ми потврдуваш дека сум бил у право шо гласав за Иванов и ВМРО-ДПМНЕ ... а не за некои со такви црни ставови како твоите кои на зло на сопствениот народ се радува ...
и мрш таму веќе не ме коментирај ...
како не ти е срам да се радуваш на такво нешто ...
Да имам црни мисли и ставови,и ќе имам ако победи Иванов,јас не бев таа што си ја предаде државата,јасно нека ти биде,мене баш ми е криво,што ве водат прости луѓе,ал сад јебига тоа е.
И за 2014 сега пак кажаа на А1,што гледате и кај гледате?
 
S

smart ass

Гостин
AceTetovo - Добро ќе зборувам на македонски право литературно да ти кажам дека вие само излегувате на прес конференции кога и нешто да биди згрешено вие одма ги кривите СДСМ или друга некоја партија вие ни мртви неможите да бидите криви. Во Америка кога се избира за претседател не се вика овие од СДСМ се глупи вакви онакви, или овие од ВМРО се вакви онакви туку се вели јас ова ќе напрам помали даноци , инвестиции ова она а не само кривење.
Де, бре брат кажи, докажи, просветли ме, кој прв почна да шпекулира, кој зборува повеќе за програми и какви програми има, акој клевети и оспорува факти...
Во трка за претседател Фрчковски ја критикуваше власта, економијата, и сите други сфери во кои не е надлежен претседателот....За што се кандидира? За претседател или за премиер????
И не ми мешај баби, жаби, Америка, бидејќи таму претседателот има ингеренции во сите други сфери од политиката, економијата, социјалниот и општествениот поредок во државата, за разлика од кај нас...:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
само ми потврдуваш дека сум бил у право шо гласав за Иванов и ВМРО-ДПМНЕ ... а не за некои со такви црни ставови како твоите кои на зло на сопствениот народ се радува ...
и мрш таму веќе не ме коментирај ...
како не ти е срам да се радуваш на такво нешто ...
Предавници што мислат само за себе, а ги боли курац за државата и националното богатство.

ТИЕ ШТО ИМААТ ТАКВИ МИСЛЕЊА СЕ ЗА КЛАДА НА СРЕД ГРАД, И СЕ ГАДАМ ОД ПОМИСЛАТА ШТО ЖИВЕАМ ВО СТРУМИЦА КАДЕ ШТО 80 ПОСТО СЕ ТАКВИ КАКО ДЕВОЈЧЕТО ШТО НЕ Е НАДАРЕНО ОД ПРИРОДАТА.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
БУЏАКУ КАЖА,20 пути пишав,глеј ја дебатата пак,ако не си видел и чул,ни од сдсм не излезе ниту се шпекулации,чиста вистина.
Да точно. Кога ги прашаа на крај за кого би гласале ако не бевте кандидат, Буџаку рече дека си имаат договор и според тој договор и ќе гласа - за Иванов. А во 2014 според договорот ВМРО-ДПМНЕ ќе поддржат Албанец.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Со ВМРО До смрт првен ќе ги тепате Албанците, послем на Грците ќе се свртите па на крајот оти многу јаки ќе станиме на Америка војна ќе му објавиме.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
само ми потврдуваш дека сум бил у право шо гласав за Иванов и ВМРО-ДПМНЕ ... а не за некои со такви црни ставови како твоите кои на зло на сопствениот народ се радува ...
и мрш таму веќе не ме коментирај ...
како не ти е срам да се радуваш на такво нешто ...
Кои црни ставови бе душо напатена, па нема да гласам за п*ч*а што не сака да се појави на ТВ па макар и албанец да биде председател во 2014.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ова комуњариве пред избориве се скапаа од фалење ќе победеле ама сега сфатија дека тоа им било само празен сон
па почнаа да плачат :vozbud:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Да точно. Кога ги прашаа на крај за кого би гласале ако не бевте кандидат, Буџаку рече дека си имаат договор и според тој договор и ќе гласа - за Иванов. А во 2014 според договорот ВМРО-ДПМНЕ ќе поддржат Албанец.
Абе они може ќе поддржат, ама попрво вие СДСфиром ќе гласате за нив отколку било кој гласач на ДПМНЕ.
 
S

smart ass

Гостин
БУЏАКУ КАЖА,20 пути пишав,глеј ја дебатата пак,ако не си видел и чул,ни од сдсм не излезе ниту се шпекулации,чиста вистина.
Тоа се обидувам да ти кажам БУЏАКУ го кажал тоа, а не некој од ВМРО, а и не некој висок функционер, а за време на претседателска кампања може да каже се, и ти си свесен кои лаги и шпекулации се кажуваат, тоа е само од едната, само за да се оспори нешто, или да се придобијат гласови од албанците....
Сакам доказ од ВМРО дека ова е вистин-просветли ме. :smir::smir::smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Предавници што мислат само за себе, а ги боли курац за државата и националното богатство.

ТИЕ ШТО ИМААТ ТАКВИ МИСЛЕЊА СЕ ЗА КЛАДА НА СРЕД ГРАД, И СЕ ГАДАМ ОД ПОМИСЛАТА ШТО ЖИВЕАМ ВО СТРУМИЦА КАДЕ ШТО 80 ПОСТО СЕ ТАКВИ КАКО ДЕВОЈЧЕТО ШТО НЕ Е НАДАРЕНО ОД ПРИРОДАТА.
А што ти кажува мнозинството во Струмица,да не се гадат од такви како вас?
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Не можам да разберам, ги гледам на А1 Шеќеренска и Поповски како коментираат за изборите во улога на независни интелектуалци, а исто така не можам да ги видам на митинзите или во просториите на СДСМ, нити јавно да го подржат кандидатот на СДСМ за претседател. На ови би надоврзал Бучковски, Спасов и други видни личности на СДСМ. Се наметнува прашањето дали Фрчковски е кандидат на СДСМ или само на Бранко Црвенковски???
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
А зашо Иванов го немаше на соочувања?? Неможел да стигне од Струмица а?:pos2::pos2: 2 саати дремеле у штаб пред да тргне накај телевизија. Да не ме сватите погрешно ја не ни бев да гласам.Нека кршат глаа исти се сите.
Иначе кисела вода по пребројувања , Иванов и Трајановски водат.За другиве мисици у останатите категории не останав да видам.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Тоа се обидувам да ти кажам БУЏАКУ го кажал тоа, а не некој од ВМРО, а и не некој висок функционер, а за време на претседателска кампања може да каже се, и ти си свесен кои лаги и шпекулации се кажуваат, тоа е само од едната, само за да се оспори нешто, или да се придобијат гласови од албанците....
Сакам доказ од ВМРО дека ова е вистин-просветли ме. :smir::smir::smir:
Ќе видиш батка у 2014,затоа не кажуваат сега,за да ве држат да гласате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom