Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
AceTetovo - право вмровче си. Се што и да било да речат СДСМ или која било друга партија... Одма нивната изјава следи со ваша изјава тоа се сето лаги и дезинформации му пропаѓа Партијата. Добро бе знаете нешто друго да кажите освен тоa?
А сдсм знае да биде конструктивна опозиција барем еднаш?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Дури и да е вистина ова, за тоа да се подржи албански кандидат за претседател во 2014, а што не е точно,....
Мислиш дека навистина овој народ што сега гласа за Иванов, ке гласа на тие избори за кандидат на ДУИ. Иванов победи благодарение на оние луѓе кои не се партиски определени а си ја сакаат државата.
Се глеаме у центарот за странски јазици,сакај си ја државата после колку ти душа сака.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
АцеТетово - Абе море ништо не знајте само вие сте криви не бевме ние жими мајка не бевме само то знајте.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Пишувај на Македонски и малку појасно не ти го разбирам постов.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Не бе пак шират дезинформации од СДСМ:vozbud::vozbud::vozbud:Смешни сте ми,како си играат со вас,кој ќе учи албански,тра лалалала
повторно потвдуваш какви себичњаци сте на себе само мислите и се радувате на туѓа несреќа ...
тра ла ла ла ла. ..
загреови сте ...

ве труат со изолации албанци итн ...

UNITED MACEDONIA
ете тоа сакаме ...
а ти труј се од комунистички срања ...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ВМРО на Љубе,не на Никола-вмрото.
Не не не, ниту љубе, бидејќи и тој се мешаше и суште се меша во политика, духот на ВМРО не е можно да седи во некој што се меша во политика.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
AceTetovo - Добро ќе зборувам на македонски право литературно да ти кажам дека вие само излегувате на прес конференции кога и нешто да биди згрешено вие одма ги кривите СДСМ или друга некоја партија вие ни мртви неможите да бидите криви. Во Америка кога се избира за претседател не се вика овие од СДСМ се глупи вакви онакви, или овие од ВМРО се вакви онакви туку се вели јас ова ќе напрам помали даноци , инвестиции ова она а не само кривење.
 
S

smart ass

Гостин
Се глеаме у центарот за странски јазици,сакај си ја државата после колку ти душа сака.
Како може да ми го кажиш ова, што е целосна шпекулација базирана на лични убедувања, а не објективно разгледување на работите како што се.
А од друга страна подржуваш партија која јавно се изјасни за промена на име за ЕУ и НАТО-интеграција на Македонија (виткање кичми), што е изјава на З.Заев-претседател на партијата.....
Што во спротивност шпекулираш, а никој висок функционер на ВМРО досега не ја потврди таа шпекулација.Дај ми доказ-просветли ме....:smir:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Не бе пак шират дезинформации од СДСМ:vozbud::vozbud::vozbud:Смешни сте ми,како си играат со вас,кој ќе учи албански,тра лалалала
Е ова е ново од комуњарите... сега и загрижени се за државата па и патриоти дури станаа.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
AceTetovo - Добро ќе зборувам на македонски право литературно да ти кажам дека вие само излегувате на прес конференции кога и нешто да биди згрешено вие одма ги кривите СДСМ или друга некоја партија вие ни мртви неможите да бидите криви. Во Америка кога се избира за претседател не се вика овие од СДСМ се глупи вакви онакви, или овие од ВМРО се вакви онакви туку се вели јас ова ќе напрам помали даноци , инвестиции ова она а не само кривење.
токму тоа го прават вмро-дпмне ... нудат програма ...
сдсм цела кампања ја сведоа на плукање ...
и те молам затни се ... оди на темата за струмица имаш истомисленици :pos2:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
повторно потвдуваш какви себичњаци сте на себе само мислите и се радувате на туѓа несреќа ...
тра ла ла ла ла. ..
загреови сте ...

ве труат со изолации албанци итн ...

UNITED MACEDONIA
ете тоа сакаме ...
а ти труј се од комунистички срања ...
Го чекам моментот кога ќе се мавате во ѕид,зашто сте биле за Иванов:tapp::tapp:,затоа се радувам,и моментот албанец во 2014,ако ни е,АКО!!!
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Ако само кривете други сите ни се криви што сме таму каде што сме...

Хаха каква програма нудат ВМРО бе алооо!? Книга да не издават слушам .
Собрани Лаги на Никола Груевски.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Како може да ми го кажиш ова, што е целосна шпекулација базирана на лични убедувања, а не објективно разгледување на работите како што се.
А од друга страна подржуваш партија која јавно се изјасни за промена на име за ЕУ и НАТО-интеграција на Македонија (виткање кичми), што е изјава на З.Заев-претседател на партијата.....
Што во спротивност шпекулираш, а никој висок функционер на ВМРО досега не ја потврди таа шпекулација.Дај ми доказ-просветли ме....:smir:
БУЏАКУ КАЖА,20 пути пишав,глеј ја дебатата пак,ако не си видел и чул,ни од сдсм не излезе ниту се шпекулации,чиста вистина.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Го чекам моментот кога ќе се мавате во ѕид,зашто сте биле за Иванов:tapp::tapp:,затоа се радувам,и моментот албанец во 2014,ако ни е,АКО!!!
само ми потврдуваш дека сум бил у право шо гласав за Иванов и ВМРО-ДПМНЕ ... а не за некои со такви црни ставови како твоите кои на зло на сопствениот народ се радува ...
и мрш таму веќе не ме коментирај ...
како не ти е срам да се радуваш на такво нешто ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom