Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
nagradno prasanje :koj od ovie dvajca e frle a koj gole....nagradata e edno glasacko livce
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
НЕШТО СМРДИ ВО ДРЖАВАТА...
Ima pravo smrdlata,smrdi dogovorot Ahmeti i Gruevski za glasovite vo 2014 da poddrzhat Aljbanac za UCK-DUI da go poddrzhat Ivanov a dodeka pak ovie patriotive nashi sho ne vitkaat kichma.Ama ako za rejtingot ako treba i kje se prekrshat ne pa da vitkaat.

Dali e ovoj normalen?Ja falsifikuva svojata kariera narekuvakji se sovetnik na Trajkovski a pritoa ronekji ushte eden biser ko Sai Baba za prekinuvanje na Crno Scenario vo Makedonija koe za zhal se prekinalo :tapp: :


Ovaj se mrdnal definitivno.Ushte 10% pomalku od rajtingot na dpBne i Gruevski.Aj na zdravje brichenje.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
АУУУУ овој има гон образ бре ,,ни срам ни перде,,,,, ТОЈ бил со Трајковски,,,, ПА џорџе БРЕ ДО ВЧЕРА НЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ПОСТОИШ..... и дај кажи кој е твојот став за името:???????? за фрчко знаеме се изјасни ИЗЈАСНИ СЕ И ТИ.......
ФРЧКО каков таков се трудел дал придонес прв, крив придонел...што си придонел ти ,освен во СФРЈ тоа знаеме ..... 18 години џорџеееееее ,18 години се криеш под јорган планина....

на тема ЕУ, и НАТО човекот користи 45 секунди еееееееее толку ли имаш да кажаш џорџееееее 45 секунди :tapp::tapp::tapp: ,,,, барем да повтореше се одново ке имаше 90 секунди.... толку те интересира нато и ЕУ,,45 СЕКУНДИ
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
АУУУУ овој има гон образ бре ,,ни срам ни перде,,,,, ТОЈ бил со Трајковски,,,, ПА џорџе БРЕ ДО ВЧЕРА НЕ ЗНАЕВМЕ ДЕКА ПОСТОИШ..... и дај кажи кој е твојот став за името:???????? за фрчко знаеме се изјасни ИЗЈАСНИ СЕ И ТИ.......
ФРЧКО каков таков се трудел дал придонес прв, крив придонел...што си придонел ти ,освен во СФРЈ тоа знаеме ..... 18 години џорџеееееее ,18 години се криеш под јорган планина....

на тема ЕУ, и НАТО човекот користи 45 секунди еееееееее толку ли имаш да кажаш џорџееееее 45 секунди :tapp::tapp::tapp: ,,,, барем да повтореше се одново ке имаше 90 секунди.... толку те интересира нато и ЕУ,,45 СЕКУНДИ
Ѓонови се оние кои се воспалуваат на изроди како Фрчко кој нема основно домашно воспитување за однесување камоли за нешто повеќе...

Македонија
Бошкоски: Нема Европа без Грција!


Околу спорот за името јас сум за непосредно решение за да се обноват односите со Грција, изјави Љубе Бошкоски, поранешниот претседателски кандидат, за грчката телевизија „Скај“.

- Македонија нема европска иднина без Грција - ја заврши својата изјава Бошкоски.

ЕЕЕЕЈЈЈЈ!!! ЧЕКАЈ МАЛКУ!!! КОЈ ГО ЗБОРИ ОВА??? ЉУБЕ ИЛИ КАРАМАНЛИС??? ИЛИ КАРАМАНЛИС ВО КОЖАТА НА ЉУБЕ!!!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Pogolema Bruka od drzhenje govor vo rok od 40 sekundi vo vrska so sporot za imeto nemalo.Koj kredibilitet i koj debilen chovek se kandidira za pretsedatel.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Кој ти е сега тој Брука????
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Ѓонови се оние кои се воспалуваат на изроди како Фрчко кој нема основно домашно воспитување за однесување камоли за нешто повеќе...

Македонија
Бошкоски: Нема Европа без Грција!


Околу спорот за името јас сум за непосредно решение за да се обноват односите со Грција, изјави Љубе Бошкоски, поранешниот претседателски кандидат, за грчката телевизија „Скај“.

- Македонија нема европска иднина без Грција - ја заврши својата изјава Бошкоски.

ЕЕЕЕЈЈЈЈ!!! ЧЕКАЈ МАЛКУ!!! КОЈ ГО ЗБОРИ ОВА??? ЉУБЕ ИЛИ КАРАМАНЛИС??? ИЛИ КАРАМАНЛИС ВО КОЖАТА НА ЉУБЕ!!!
љубе = буЉе. Каков буљаш испадна братот Љ човече?! Убаво е вака сите изроди што си ги покажаа вистинското лице... Близу е 5-ти, готови се!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
љубе = буЉе. Каков буљаш испадна братот Љ човече?! Убаво е вака сите изроди што си ги покажаа вистинското лице... Близу е 5-ти, готови се!
Човекот е реален - толку.
Ти ако се палиш ко Милошевиќ на времето - твој проблем.
Ја не сакам да ме бомбардираат.

А кој е готов ќе видиме,.
До денес бев неопределен, од денес по плоштадот гласам за Фрчко.
Ова е клерикофашизам кој мора да биде запрен вака или онака(ако треба световид ќе се бориме и поинаку освен на гласачки места).
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Човекот е реален - толку.
Ти ако се палиш ко Милошевиќ на времето - твој проблем.
Ја не сакам да ме бомбардираат.

А кој е готов ќе видиме,.
До денес бев неопределен, од денес по плоштадот гласам за Фрчко.
Ова е клерикофашизам кој мора да биде запрен вака или онака(ако треба световид ќе се бориме и поинаку освен на гласачки места).
Кој сакат да те бомбардират бе????:nesvest:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Со г-дин . Ќуш :) Нигде нема да одиме ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom