Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

MKEUpatriot

Гостин
Јас намерно би одел кај такви новинари со спротивни гледишта од моите нели треба дуел треба соочување.Добро Фрч знае дека не е за озбилно претседателски кандидат тој е дел од планот на Б.Ц за вракање како Спасител. затоа не се замара толку
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Гест за поздравување:

Претседателска пица со бибер

Кандидатите за претседател на Република Македонија претпладнево се на заеднички појадок во ресторанот „Дал мет фу“ во Скопје. ..........
Појадоков да го организираше Иванов некои ќе се бунеа зошто во време на економска криза владата троши пари за појадоци. :toe:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ivanov mislam deka ke bide najdobriot Pretsedatel sto Makedonija nekogas go imala,mislam za da bide najdobar i nemora kojznae sto da napravi so ogled na rabotata prethodnite nashi Pretsedateli.

Sto se odnesuva do Frckovski,toj treba da odgovara pred Makedonskiot narod a ne da se kandidira za Pretsedatel!!

http://video.google.com/videoplay?docid=6053258833129662134

Branko pak e mozokot na operacijata narecena rasturanje na Makedonija:

http://www.novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabID=2&fCat=1&EditionID=332&top=1&ArticleID=19422


Mislam treba da si lud da gi podrzuvas ovie luge!!!

Inaku Mirka gostuva kaj Janko vo emisija vo ponedelnik,da go obrazlozi ovaa sto go napisa uste ednas i deka stoi zad se sto ima kazano!Edvaj cekam da ja gledam,i se voshituvam. :eek:lee:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
А бе Иванов влакно да имаше на чевелот ке се направеше случај овде три дена ке се исмејуваа ке го ставаа во потпис и што уште не
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
I JAS TAKA SLUSNAV ZA TEPANJETO NA PRVATA SOPRUGA ,A ZA VTORATA POSTO E POMLADA USPEVALA DA MU KLISNE I TOA NE EDNAS NEGO DVA PATI .DOBRO TRCA I TOA U STO CEKORI BEZ PRECKI,PA ZATOA NE JADE CUTEK

I VI SE MOLAM VO VESELATA DRUZINA KAJ STO CLENUVAAT LATAS,MIRKA ,I OSTALI NE GO PROPUSTAJTE JANKO JADI BUREK SEGA TAMU SE NAJAKTIVNI PLUKACITE
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
миленко ,латас,бурек со бумбар ... сите оние кои им веруваат мислам дека сериозно треба да побараат СТРУЧНА МЕДИЦИНСКА ПОМОШ ....

па по газолижачи немало НЕЗНАМ КАКО УШТЕ ГИ ДРЖИ ЗЕМЈАТА МАКЕДОНСКА

ИВАНОВ -космодиск, наречен бисерко ај ви се молам НЕЗАВИСНИОТ ??? нешто слабо се спомнува сега тоа а...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
тој и една друга ми ти ја реметат партијата а тие пуленчињата твои немаат смелост да се појават во емисија
Кого реметат бре мачна душо:pos2::pos2::pos2::pos2:Да ги праша нив човек незнаат ни кај тераат па ќе реметеле некој,бог да чува и да брани.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Кого реметат бре мачна душо:pos2::pos2::pos2::pos2:Да ги праша нив човек незнаат ни кај тераат па ќе реметеле некој,бог да чува и да брани.

тераат тераат јас лично знам
туку твојве незнаат кај тераат од пусти страв дека нема што да одговорат ако пјдат во емисија :vozbud:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
тераат тераат јас лично знам
туку твојве незнаат кај тераат од пусти страв дека нема што да одговорат ако пјдат во емисија :vozbud:
Од кого страв бе. Од оној чобанот ли Миленко. Абе иди бегај немој де не засмејуваш овде. Па тој на три мои реплики на неговиот форум незнаеше што да одговори, камо ли во емисија која оди во живо.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Од кого страв бе. Од оној чобанот ли Миленко. Абе иди бегај немој де не засмејуваш овде. Па тој на три мои реплики на неговиот форум незнаеше што да одговори, камо ли во емисија која оди во живо.
се избрука ти на форум :vozbud::vozbud::vozbud:
а ако незнае што да одгвори зошто не одат во емисија
знаат дека тие нема што да одговорат :pos:

Добро е шом и ти натаму си затерал,далеку ќе стигниш.
сигурен си дека имаш 26 години? Рубинчо из Србије ?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
се избрука ти на форум :vozbud::vozbud::vozbud:
а ако незнае што да одгвори зошто не одат во емисија
знаат дека тие нема што да одговорат :pos:
Незнам кој се избрука.
Откако снема аргументи за одговор, сељакот ми напиша дека тој не дискутирал со виртуелни личности и дека доколку би сакал да дискутирам со него, првин би требало да се претставам.

Кој дебилизам :tapp:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Незнам кој се избрука.
Откако снема аргументи за одговор, сељакот ми напиша дека тој не дискутирал со виртуелни личности и дека доколку би сакал да дискутирам со него, првин би требало да се претставам.

Кој дебилизам :tapp:
почна да напаѓаш и навредуваш
типично комуњарски
почна тропаш зелени
па секако дека нема да се замара со тебе а и паметно ти одговорил
и ја не сакам да се замарам ама ти упорен си :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom