Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ќе го поништам ливчето за да неможат да ми го искористат гласот во нечија полза доколку неизлезам бидејќи никој ама баш никој не ми се допаѓа од кандидатите:pipi:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
6
Ќе го поништам ливчето за да неможат да ми го искористат гласот во нечија полза доколку неизлезам бидејќи никој ама баш никој не ми се допаѓа од кандидатите:pipi:
Ни Имер Селмани?:smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас на овие претседателски избори ќе гласам за мене. Најозбилно. :salut:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
DE SAMO PO TELEVIZIIVE GLEDAM KAKO GRUJO GI SETA KANDIDATITE ZA GRADONACALNICI I PRETSEDATELSKIOT KANDIDAT NA DPMNE,I TOA KAKO SELSKA MOMA PRED MAZENJE ,SAMO DA JA IZBERE NEKOJ

PA NE SAMO STO GI SETA TUKU I KAZUVA KOLKU MIRAZ KE DADE SAMO NEKOJ DA JA ZEME MOMATA,PA JA FALI DOBRA BILA,VREDNA BILA I" POSTENA"

E SEGA NE MI E JASNO AKO ODBEREME NEKOJ KANDIDAT OD DRUGA PARTIJA DEMEK VLADAVA NEMA DA SORABOTUVA SO TOJ GRADONACALNIK I PRETSEDATEL

JAS MISLAM DEKA TREBA DA GI OSTAVI KANDIDATITE SAMI DA SE PRETSTAVAT NA GRAGANITE KOI SE ,STO SE I STO KE NAPRAVAT
nema li nekoj zakon za vakva kampanja?

da pojasnam so primer:eek:di BRAT LJUBE vo OHRID.se sobira mnogu narod i toj kazuva sto ke napravi ako bide izbran za pretsedatel.lugeto slusaat ,si razmisluvaat i na 22 mart ke si glasaat za BRATOT. I OVA E VO RED,PRAVA KAMPANJA.

Dodeka pak gledam grujo zaedno so ministrite od vladata odi so ivanov .i ne samo so nego tuku i so sebe nosi stotici avtobusi so narod .izleguva narodot,zastanuva pred grujo i slusa kako grujo gi ubeduva deka treba da glasaat za ivanov,deka e dobar i deka najbitno od se e deka vladata ke sorabotuva so nego.sledniot pat se se povtoruva samo sega ne e ivanov (NEVESTA)tuku Koce trajanovski(NEVESTA I ZA NEGO MIRAZOT E KAMEN TEMELNIK NA NEKOJA NOVA SPORTSKA SALA),pa se slikaat i se kazuv izjava od premierot eve denesse sobravme tuka i da vi kazam deka so ovoj gradonacalnik ke sorabotuvame i ponatamu samo vie izberete go(DEMEK SME DAVALE I PAK KE DAVAME MIRAZ SAMO AKO KOCE BIDE IZBRAN)a sto ako ne go izbereme?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ќе го поништам ливчето за да неможат да ми го искористат гласот во нечија полза доколку неизлезам бидејќи никој ама баш никој не ми се допаѓа од кандидатите:pipi:
Да, ама сватете дека едноставно Морате да гласате. И јас не сакам, но Морам, од ред други причини. Што ако секој така мисли како тебе? Ќе победат ромите во Македонија или некои трети??
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ни Имер Селмани?:smir:
Најмалку за Имер Селмани:smir:
Да, ама сватете дека едноставно Морате да гласате. И јас не сакам, но Морам, од ред други причини. Што ако секој така мисли како тебе? Ќе победат ромите во Македонија или некои трети??
Знаеш што е најголемата иронија што свесна сум за тоа.Ама кога не ми се допаѓа ни еден од кандидатите која ми е опцијата?Да гласам за било кој?..........ни тоа не е решение.Ама те подржувам се надевам дека таквите како мене се многу малку.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Најмалку за Имер Селмани:smir:

Знаеш што е најголемата иронија што свесна сум за тоа.Ама кога не ми се допаѓа ни еден од кандидатите која ми е опцијата?Да гласам за било кој?..........ни тоа не е решение.Ама те подржувам се надевам дека таквите како мене се многу малку.
Од сите зла избери го најмалото :pos2:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
imer selmani ili nano ruzin se tie koi zasluzuvaat da stanat presedatel
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Од кого страв бе. Од оној чобанот ли Миленко. Абе иди бегај немој де не засмејуваш овде. Па тој на три мои реплики на неговиот форум незнаеше што да одговори, камо ли во емисија која оди во живо.
Брееее...:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Не вреѓам јас никого :toe:
Тоа е жива вистина.
Такви препотентни лигуши ко Миленко, во нормална држава би можеле да бидат само чобани и ништо повеќе.
Ako po tebe realen_07, Миленко во нормална држава би можеле да бидат само чобан, shto ke e Sashko Ordanoski sega kolku slusham vodi nekoja TV-ako si zaboravil, beshe direktor na Makedonskata televizija vo vremeto na "najgolemata demokratija" 94-98, a kutkjata shto ja vodeshe od milost ja vikaa LAZGOVIZIJA.
ps.vo Kumanovo imaat edna koja vika vaka a taa najubavo gi otslikuva tvoite postovi: "podz' mi ga kopiljache da vu se nasmeju na ovuj kopiljku".
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Најдобро ке го деградираат Миленко ако му гостуваат.Сега не може да бидат ите како Оливера Трајковска Васко Ефтов Сашо Орданоски кои со прашањата ке ве издигаат до небо.СДСМ бегаат од соошување со некој што не мислуи како нив
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
a ovie od dpmne pa duri gi imaat prasanjata od nivnite voditeli i gi ucat na pamet odgovorite.se vide vo dvete debatni emisii na telma kolku znaat i sto znaat kandidatite od dpmne
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom