Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Sekogash e imalo nasilstva vo Zapadniot del na makedonija odnosno albanskoto naselenie..Pa taka da tie ni ja razrushuvat demokratijata..!:nesum:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
“DICK“, одлучија, сепак изборите биле фер и демократски, во спротивно би загубиле уште една општина.....и овие ти биле независна комисија..мамицу ви јаречу.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Би се прегласувало само за градоначалник заш резултатот од гласачкото место за Председател нема да има никакво значење заш сеедно е дал ќе биде 51/49 ил 80/20 процентуалната разлика за Председател....

Сваќаш?

Просто ако се гласа за Председател нема нишо да се смени
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Објасни ми сеа што виде?Може сдсм не се најдобри,ама барем нити не поделија,нити се пазарат во 2014 да го подржат кандидатот на Дуи,информирај се пред да гласаш.
Ееееее ти не само што не си информиран ти ко од Марс да си паднал.Па кој ја одели бе зона пелуцида.Кој ја скрои срамната територијална поделба?Поголема поделба кога се направила?Јас случајно наидов на овој пост и поглупо нешто не сум прочитал.Па кога падна снегот да ја покрија најголемата глупост на Ушло и компанија?Зар се заборавија крвниците кој на Стружани им ги направија стомаците како грбовите?
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
nemozam da svatam kako moze nekoj da glasa za kandidati na dpmne

sega mi tekna pa da vi pisam za eden primer koj moze sekoj sto e vo Skopje da proveri
dali ja zboram vistinata ili ne
vo naselba butel eden odma sproti pazarot ima osnovno uciliste.do osnovnoto uciliste vo dalecnata 1999 godina dpmne pocna da gradi sportska sala.stavi dva reda betonski blokovi,postavi nekolku sipki okolu prostorot i ZAMISLETE DO DEN DENESEN NE E NAPRAVENA TAA SPORTSKA SALA.MALKU IM BESE TOGAS STO DO 2002 GODINA NE JA NAPRAVIA SALATA,PA EVE SEGA CELI TRI GODINI USTE NE JA NAPRAVILE.

i sega po cel den go slusame grujo kako "MORALO "da izlezeme vo nedela da glasame i toa za kandidatite na dpmne,pa gi fali kolku dobro rabotele ili ke rabotat.pa zatoa si zemam za pravo da prasam zarem nema nekoj da mu kaze deka navistina e sramota tolku nisko da se spusti i da ne ubeduva ,pa nebare sme MORONI.
pred malku na tv alfa dadoa so slika deka dupkata odnosno kamen temelnikot sto go vika grujo kaj mnt stoi samo taa edna dupka
znaci ne se gradi FILHARMONIJA,a samo pred nekolku dena se slikase grujo so frlanje lopata,i sega tamu e samo taa edna dupka i nema nisto ni pocnato.
pa dobro bre imali ova smisla,pa zar tolku moze da se omalovazuva MAKEDONSKIOT NAROD?
kako ke se oddeli izleznosta na glasacite vo ftoriot krug za pretsedatel kolku izlegle,a kolku izlegle za gradonacalnik da glasaat
dali ako izlezes da glasas samo za gradonacalnik ,moze da se napravi malverzacija i da se prikaze deka imalo cenzus za izbor na pretsedatel,iako ne si glasal za pretsedatel tuku samo za gradonacalnik ???????
eh dali e nekoj podobar momentalno od VMRO-DPMNE zashto samo mozeme da kritikuvame ???pa dobro be ljudi do koga vaka samo ce plukame ako e za air dosta beshe.:helou:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Напишано од Zona Pelucida
Објасни ми сеа што виде?Може сдсм не се најдобри,ама барем нити не поделија,нити се пазарат во 2014 да го подржат кандидатот на Дуи,информирај се пред да гласаш.
Зона, таа поделба беше се знае кое време и од кого. Врз која основа се преисподелија општините кога никој нема направено анализа колку се одржливи тие општински граници? А се гледа дека анализа нема според тоа колку одредени општини ќе опстојат ако се оставени сами на себе. Одамна кај нас се се работи без соодветна анализа и студија (освен предизборни анализи), затоа и не ни оди со проекти, вложувања...

Дури, според тогашното и сегашното функционирање, се забележува дека за опстојување на општините најверојатно најоптимални се оние првобитни граници од самостојна Македонија со 34 општини.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Каде се сдс спамерите? Милион никови и глупости пишување во изминативе месеци.
Каде сте? Си шмркате кока со сранко, делите бонг и чашка со бузле и пожелувате нешто гадно да и се случи на Македонија за да искористите и да ја продавате вашата чкарт демагогија?
Ве ебаа сите, никогаш нема да стане саглам луѓе од вас, сдс во гроб.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Каде се сдс спамерите? Милион никови и глупости пишување во изминативе месеци.
Каде сте? Си шмркате кока со сранко, делите бонг и чашка со бузле и пожелувате нешто гадно да и се случи на Македонија за да искористите и да ја продавате вашата чкарт демагогија?
Ве ебаа сите, никогаш нема да стане саглам луѓе од вас, сдс во гроб.
Ti psihopat si ili mi se cini ?
Vie sto pravite, se shvrkate so gwujo u supak ?? Dpmne vo grob so glogov kolec :salut:

Добро, ама тоа е еден случај. Во Струга пример можеби ќе има прегласување

ова не познава "кутиска припадност" мислам, или грешам?
A karpos i ohrid, slusam epten placele ligusite sto ne osvoile se.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Каде се сдс спамерите? Милион никови и глупости пишување во изминативе месеци.
Каде сте? Си шмркате кока со сранко, делите бонг и чашка со бузле и пожелувате нешто гадно да и се случи на Македонија за да искористите и да ја продавате вашата чкарт демагогија?
Ве ебаа сите, никогаш нема да стане саглам луѓе од вас, сдс во гроб.
TUKA SME SAMO MOMENTALNO SME ZAFATENI "MISLIME POZITIVNO KOLKU KE NI BIDE UBAVO UTRE SO DZOLE I GRUJO"

vo cela kampanja dzole i grujo samo toa ni vikaa deka treba da mislime pozitivno,i stvarno ke vidime kako dobroto ke ni dojde i ke ni bide ubavo.

ja momentalno mislam pozitivno utre da si kupam avtomobil,i bas me interesira dali stvarno utre ke si kupam avtomobil.
mora da isprobam dali receptot na dzole kako da ziveeme poubavo dali e dobar ili ima nekoja falinka (receptot de )
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Mnogu jak kadarov na dpmne i koalicionite 24 partii. Sega slusam na vesti sin mu na Amdi Bajram kje zapisel sredno.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Не знам што се рчкате вие од ДПМНЕ и СДСМ -40% имате само,
60% (убедливо мнозинство) го боли к.. за вашите препукувања.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
TUKA SME SAMO MOMENTALNO SME ZAFATENI "MISLIME POZITIVNO KOLKU KE NI BIDE UBAVO UTRE SO DZOLE I GRUJO"

vo cela kampanja dzole i grujo samo toa ni vikaa deka treba da mislime pozitivno,i stvarno ke vidime kako dobroto ke ni dojde i ke ni bide ubavo.

ja momentalno mislam pozitivno utre da si kupam avtomobil,i bas me interesira dali stvarno utre ke si kupam avtomobil.
mora da isprobam dali receptot na dzole kako da ziveeme poubavo dali e dobar ili ima nekoja falinka (receptot de )
Нели го подржуваше Бошковски, шо сега одговараш на провокации за Сдс.

Не знам што се рчкате вие од ДПМНЕ и СДСМ -40% имате само,
60% (убедливо мнозинство) го боли к.. за вашите препукувања.
Од тие 60%, 30% се во странство а се вметнати во избирачки список, што значи остануваат 30 % и помалку кој не излегуваат на гласање.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Од тие 60%, 30% се во странство а се вметнати во избирачки список, што значи остануваат 30 % и помалку кој не излегуваат на гласање.

1. Значи избирачкиот список не е ажуриран, со што изборите се невалидни, бидејќи не верувам дека 30% ако се надвор умираат од желба да го задржат македонското државјанство. Тие чим се отидени отидени се да не вратат.
2. А и тие 30% ако се надвор имаат право на гласање кое не го искористиле бидејќи двете партии се за никаде (ако беа нешто заинтересирани имаат амбасади).
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Изборите пројдоа, гласовите се преброија, животот тече понатаму, а темава оди под клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom