Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Брзо менување на името по секој услов и губење на идентитетот. Е ставот на Сдс во врска со името.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Онда извини за Нанче,вишок е. Али за Бонева си останува.Го ценам тоа што не го негираш,но иам само 1 забелешка,не се неколку него се многу повеќе.Тука не ги сматрам они продададените за коли и за пасоши,туку тие стварно што се чуствуваат како бугари
Проблемот е што месијата пробува секој што земал бугарски пасош да ни го претстави како ДПМНЕовец...што не е ни блиску до вистината.
Лично јас знам неколку луѓе кои се членови на СДС а имаат бугарски пасоши.
Не верувам дека има значителен број на баш бугараши ниту во ВМРО-ДПМНЕ ниту во остатокот од Македонија.
Не знам како дојде до тој заклучок,но би сакал да образложиш(освен ако не е партиско соопштение...во тој случај немој)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Брзо менување на името по секој услов и губење на идентитетот. Е ставот на Сдс во врска со името.
da...oni mislat deka toa e podobro....ama mene ne mi stoi taka...bez ime kako magare ke bideme ili kako ofca meeee meeee
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Брзо менување по секој услов и губење на идентитетот. Е ставот на Сдс
Ti ko NACIONALIST da go chitam si,sekogash koga kje ve prashaat koj e vashiot stav udirate na B.C. i SDSM ili Kiro Firomski.Kazhi go koj e tvojot stav i stavot na Grujo de,ne te karaat od shtabot na dpBne.

Проблемот е што месијата пробува секој што земал бугарски пасош да ни го претстави како ДПМНЕовец
Ajde najdi zbor kaj shto tvrdam deka site shto zemale bugarski pasoshi se bugari!
Lugjeto mozhe ne stanuvaat bugari ama edno e fakt,izolirani nemozhat biznis da vodat,i vikaat sekoja vtora ili treta kola imala bugarski tablichki,kako na primer so nash pasosh nemozhat da odat vo Italija biznisi da vodat i slichno.Kako shto rekov ona shto Bugarija go tvrdi a ne bilo "dokazhano" deka "ima" vo Makedonija 200.000 Bugari a ne se "dokazhalo" kje go tvrdat vo EU i parlamentot a ovie nashive segashni ideolozi idekji po podlaboki koreni antichki i zaboravakji gi Kiril i Metodij i slichni Makedonski lichnosti kje gi prisvojat,i taka tvrdat pa vednash kje si go inkasiraat toa i kje ti rechat fala.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Проблемот е што месијата пробува секој што земал бугарски пасош да ни го претстави како ДПМНЕовец...што не е ни блиску до вистината.
Лично јас знам неколку луѓе кои се членови на СДС а имаат бугарски пасоши.
Не верувам дека има значителен број на баш бугараши ниту во ВМРО-ДПМНЕ ниту во остатокот од Македонија.
Не знам како дојде до тој заклучок,но би сакал да образложиш(освен ако не е партиско соопштение...во тој случај немој)
vidi vaka sea...jas ne znam partija da povikala nekoj da se prodade za pasos...samo sekoja cest na ljubco,ne bi go komentiral negoviot problem,ama zosto antimakedonsko mi nabrojuva iminja...toa ne kapiram:uvo::uvo:..opozicijata se brani za promenata na imeto demek nemalo opcija...ajde nemalo(pod pretpostavka-iako zavisi od politikata-ajt i opravduvanjeto vojna imase 20milioni pazar izgubivme..)ama nekako opozicijata togas bese zafatena so GRABEZ na toa sto ostana ete TOA gi boli..pa i togas slapaa reformi a imase atentati ujdurmi dubari...i ovie so ljubco ne bea nesto razlicni-alcni ko niv...ama razlikata e vo toa sto VMRO kako partija se konsolidira...dodeka zaev ili B.C ke ja ukopaat partijata do dnoto..ocigledno SDSM stana partija na luge koi se krijat i plasat od nesto vo minatoto(so pocit kon isklucocite oti gi ima,mislam ne e seko SDS psiha alcna):smir:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Проблемот е што месијата пробува секој што земал бугарски пасош да ни го претстави како ДПМНЕовец...што не е ни блиску до вистината.
Лично јас знам неколку луѓе кои се членови на СДС а имаат бугарски пасоши.
Не верувам дека има значителен број на баш бугараши ниту во ВМРО-ДПМНЕ ниту во остатокот од Македонија.
Не знам како дојде до тој заклучок,но би сакал да образложиш(освен ако не е партиско соопштение...во тој случај немој)
Факт е продадени души има и у Сдсм и у Вмро,тоа никој не го оспорува. У Куманово сум сретнал луѓе кои се срби по потекло па земаат бг пасош. Е сеа истакнав неколку пати до сеа дека не сум ниту член ниту симпатизер на некоја партија. Ако имаш приијатели некои што биле да вршат попис на населението прашај ги и ке ти биде јасно.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Факт е продадени души има и у Сдсм и у Вмро,тоа никој не го оспорува. У Куманово сум сретнал луѓе кои се срби по потекло па земаат бг пасош. Е сеа истакнав неколку пати до сеа дека не сум ниту член ниту симпатизер на некоја партија. Ако имаш приијатели некои што биле да вршат попис на населението прашај ги и ке ти биде јасно.
Случајно се погоди дека знам баш за еден оваков случај кај нас.
Човекот инсистирал дека по националност е македонски Блгарин и сакал да биде забележан како таков на пописот.
Истиот човек во времето на Љубчо беше едно време(кратко ама беше) претседател на општински комитет на ДПМНЕ.
Истиот сега е исфрлен од партијата(благодарение на УМС) и моментално е во Народна.
Кај нас освен оваа фамилија други бугараши нема(или пак се кријат)....кога ќе поразмислам подобро мислам дека дури ни фамилијата негова не е бугарашка....единствен е тој.
Значи бугараши има но нивниот број е незначителен....во секој град по 2-3 фамили...тоа е се.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Isfrlen ili neisfrlen gi ima najmalku pola probugari,dojdete si SDSM bar chisto Makedonci vakvi takvi onakvi nema da se brukate,chist obraz :)
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Некаде во твоите 4500 и кусур постови.:wink:

Isfrlen ili neisfrlen gi ima najmalku pola probugari,dojdete si SDSM bar chisto Makedonci vakvi takvi onakvi nema da se brukate,chist obraz :)
Ја ти зборам едно ти пак истото.
Ние сме мал град 13000 и кусур жители,сите се знаеме меѓусебе и тој е еден единствен бугараш.Ако еден на 13000 е половина тогаш баце ти треба под итно математика да си купиш и да учеш.
Па дури и да има уште 2-3ца(во што не верувам)....ниту е тоа половина,ниту многу,напротив една незначителна бројка.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ако еден на 13000 е половина тогаш баце ти треба под итно математика да си купиш и да учеш.
Па дури и да има уште 2-3ца(во што не верувам)....ниту е тоа половина,ниту многу,напротив една незначителна бројка.
Posho me mrzi a te gleam raspolozhen si,eve chitaj i informiraj se plus educiraj se :

Пробугарскиот карактер на ДПБНЕ

 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Самоотепан, ти ли најде да збориш за кажување лични ставови

Моментално ги имам ставовите на сдсм и Фрчко
- ова го напиша ти

Туку честито победа на сите градоначалници и на подобро нека си ја вршат работата
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Posho me mrzi a te gleam raspolozhen si,eve chitaj i informiraj se plus educiraj se :

Пробугарскиот карактер на ДПБНЕ
http://www.forum.kajgana.com/showthread.php?t=16039
Самоубиствен бе ме заглави со темата.....
Кој талент за криминални трилери го има оној Свиден(па после Винстон)тоа е чудо....тензија,напнатост,јака приказна...интересно во секој случај.:helou:
Ај пак за бугарашите во ДПМНЕ.
Доколку и Грујо е лика прилика на неговиот претходник ЉуБчо не гледам причина зошто би форсирал со фамозната "антиквизација",која не гледам како би и помогнала на наводната Грујова благондежна кауза??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom